Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Od czego zależy wysokość alimentów - opinia prawna

  Najwyższy stwierdził bowiem: „Na wysokość alimentów nie mogą mieć wpływu obciążające pozwanego w sprawie sądowej koszty sądowe i koszty procesu. Także zadłużenie (...)

 • Zmienione opłaty za czynności radców prawnych

  niż 120 zł;  za sporządzenie i wniesienie skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia oraz za sporządzenie opinii o braku podstaw do wniesienia skargi o (...)

 • Kredyt hipoteczny a płacone alimenty na dziecko

  - Izba Cywilna z dnia 12 listopada 1976 r.(III CRN 236/76, LexPolonica nr 316358): Na wysokość alimentów nie mogą mieć wpływu obciążające pozwanego w (niniejszej) sprawie sądowej koszty sądowe (...)

 • Porada prawna na temat koszty sądowe o zniesienie alimentów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty sądowe o zniesienie alimentów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieważność umowy o podział majątku

  najpierw wystąpić do sądu z pozwem o ustalenie nieważności tej umowy. Nieważność umowy może uzasadniać niedopełnienie warunków formalnych. Umowa o podział majątku obejmującego swoim (...)

 • Separacja a rozwód

  , orzekając o władzy rodzicielskiej bierze pod uwagę przede wszystkim dobro małoletnich dzieci (nie ma znaczenia, kto wystąpił z pozwem rozwodowym/ o separację). Sąd orzeka także o (...)

 • Opłata od apelacji

  zwolnieniu – nie dotyczy to zwolnienia np. uprawnionego do alimentów). postępowanie cywilne, koszty procesu apelacji, alimenty, apelacja, zwolnienie, zażalenie

 • Zmiana wysokości zasądzonych wyrokiem sądu alimentów

  sądowych w sprawach cywilnych (tekst jednolity: Dz.U. z 2010 r., Nr 90, poz. 594, ze zm.). alimenty, świadczenie alimentacyjne, koszty sądowe, obowiązek alimentacji

 • Kolejność ściągalności grzywny i alimentów

  zaspokojeniu kary pieniężne oraz grzywny sądowe i administracyjne. Należy jednak wskazać, iż niedopełnienie obowiązku meldunkowego jest wykroczeniem karanym m. in. grzywną. Taka grzywna jest ściągana (...)

 • Pełnomocnik w postępowaniu o obniżenie alimentów

  Złożyłem wniosek do Sądu o zmniejszenie alimentów. Zapłaciłem koszty sądowe aby sprawa mogła się odbyć. Na razie nie mam żadnej informacji o terminie rozprawy. Muszę (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

  Witam. Otóż mam kurioalną sprawę w sądzie zresztą nie pierwszą ale ta już przewyższa wszsytko. Głupota sądu łagodnie ujmując bo inaczej tego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane