Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozwolenie na remont dachu

  Spółdzielnia zamierza dokonać remontu dachu na sklepie o powierzchni ok 140 m2. Obecnie jest płaski dach i jest on pokryty papą. Chcemy podnieść kont dachu o około 20 stopni, zrobić (...)

 • Remont i nadbudowa poddasza

  Jestem właścicielem budynku mieszkalnego parterowego z poddaszem, który pragnę wyremontować. W zakres remontu wejdzie wymiana okien, stropu, dachu, drzwi. Przy okazji wymiany dachu chciałbym (...)

 • Dzierżawa a amortyzacja

  . Na nasze monity o naprawę dachu, parę dni temu otrzymałem zawiadomienie o podwyżce czynszu z powodu cyt. "oddana została inwestycja p.n. substancji dachu zabytkowego za całkowitą kwotę 209 (...)

 • Porada prawna na temat koszty remontu dachu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty remontu dachu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  remontu budynku tego wymaga, osoby korzystające z lokalu lub budynku obowiązane są na żądanie i koszt spółdzielni w uzgodnionym terminie przenieść się do lokalu zamiennego na okres wykonywania (...)

 • Obowiązki małżonków w separacji

  rozumiemy od momentu orzeczenia separacji. Naszym zdaniem należy uznać, iż także zwrot kosztów remontu części dachu należy się małżonkom w stosunku do ich udziału, czyli po połowie. Warto (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  energii.   Natomiast wykaz robót zaliczanych do remontu lokalu mieszkalnego obejmuje: Remont, modernizacja lub wykonanie nowych elementów w lokalu mieszkalnym: 

 • Firmowy samochód skradziony, spalony, zalany - czyli co zrobić w razie strat?

  odszkodowania za koszty remontu. Spójrzmy, jak wyglądać będzie rozliczenie obu podatników:  podatnik A musi z własnej kieszeni ponieść koszty remontu w wysokości (...)

 • Zły stan techniczny budynku a dziki lokator

  wynika, że stan techniczno - użytkowy budynku jest bardzo zły - budynek wymaga osuszenia, ocieplenia, remontu stropu, nowej konstrukcji dachu oraz nowego pokrycia dachu. Wg zapisów ustawy (...)

 • Ochrona najemcy przed wynajmującym

  wniosku o zmniejszenie należnego czynszu (w jakim wymiarze i za jaki okres) z tytułu remontu dachu i nagminnym wykorzystywaniem windy przez wynajmującego lub inne podmioty przysługują najemcy (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  , stosownie do przepisu art. 104 ust. 2 pkt 6. Koszty wybudowania tych urządzeń nie mogą obciążać uczestników postępowania, chyba że na mocy zawartego z gminą porozumienia strony postanowią (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane