Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty reprezentacyjne w działalności gospodarczej

  obowiązek udowodnienia, że wydatek został faktycznie poniesiony i to w celu osiągnięcia przychodu. W orzeczeniu NSA, sygn. akt. SA/Wr 1242/94 czytamy: „zwrot „w celu” (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

 • Podatkowa księga przychodów i rozchodów

  przychodów i rozchodów. Nie ma już w nim kolumny, w której podatnicy wykazywali koszty reprezentacji i reklamy objęte limitem (dotychczasowa kolumna nr 12). Od 1 stycznia 2007 (...)

 • Porada prawna na temat koszty reklamy w kpir

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty reklamy w kpir, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. (...)

 • Sponsorowanie klubu sportowego

  Czy w przypadku rozliczania podatku dochodowego metodą liniową mogę sponsorować lokalną drużynę piłkarską? Czy w związku z powyższym sponsoring będzie stanowić koszty reklamy (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej - konsekwencje

  rodzaju przychody i koszty powstałe w tym okresie należy wprowadzić do księgi przychodów i rozchodów (KPiR). Co do zasady, w okresie zawieszenia wykonywania (...)

 • Rozliczenie kosztów samochodu

  sposób mogę rozliczyć powyższe koszty w KPiR? Czy powinienem przyjąć w koszty po prostu w/w dowody księgowe, tj. f-ra za najem, f-ra paliwo, kwit za parking, (...)

 • Koszty w czasie zawieszenia działalności

  przedsiębiorca nie uzyska przychodów przekraczających koszty, wystąpi strata podatkowa. Przy tym jeśli w związku z użyczeniem lokalu córce podatnik faktycznie nie ponosi (...)

 • Reklamy parabanków łamią prawo?

  postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Działania UOKiK Sprawdzono reklamy 37 podmiotów, zakwestionowano przekazy stosowane (...)

 • Raport nt. parabanków. Tak reklamują się w Polsce

  się w reklamach sześciu przedsiębiorców. Żaden z nich w trakcie postępowania nie wykazał, że jego oferta rzeczywiście jest najlepszą na rynku. W związku z tym, Prezes UOKiK uznała, (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę

  przychodów: kosztów reprezentacji i reklamy w części przekraczającej 0,25% przychodów, chyba że reklama prowadzona jest w środkach masowego przekazu lub publicznie w inny sposób”. W (...)

 • Prawo bankowe

  nadzorcza banku sprawuje nadzór nad wprowadzeniem systemu kontroli wewnętrznej oraz ocenia jego adekwatność i skuteczność.Art. 9c. 1. W bankach działających w formie spółki akcyjnej, w (...)

 • Próbki towarów a VAT

  reprezentacji lub reklamy nie jest dostawą towarów i nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Dla celów podatku dochodowego są to koszty reklamy i reprezentacji (limitowanej). (...)

 • Przychody z prac budowlanych w Danii

  . Podatek od wartości dodanej w wys. 25% musi rozliczyć w Danii i nie zostanie on ujęty w polskiej ewidencji, natomiast podatek dochodowy od przychodów netto z wykonanych usług musi rozliczyć (...)

 • Działalność statutowa stowarzyszenia

  takie należy uznać usługi reklamy) podatnikowi będzie przysługiwało odliczenie VAT naliczonego. Jednak konieczność udowodnienia związku wydatków z czynnościami opodatkowanymi ciąży (...)

 • Zakup alkoholu na cele reprezentacji

  zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wszelkiego rodzaju prezentów”. Bardziej liberalny dla podatników okazał się Pierwszy Urząd Skarbowy w Tarnowie, który w interpretacji (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  ;w gier opłatę:  1) w kasynie gry - w wysokości średniej wartości najniższych stawek stosowanych w poszczególnych rodzajach gier cylindrycznych;  2) w (...)

 • Poczęstunek na posiedzenie Rady Nadzorczej

  uzyskania przychodów kosztów reprezentacji i reklamy w części przekraczającej 0,25% przychodów, chyba że reklama prowadzona jest w środkach masowego przekazu lub publicznie w (...)

 • Kodeks cywilny

  ofertę oświadczenia o jej przyjęciu nie jest wymagane albo oferta jest składana w postaci elektronicznej - w miejscu zamieszkania albo w siedzibie składającego ofertę w chwili (...)

 • Sponsoring forum przez spółkę z o.o.

  reklamowanie własnej działalności. W praktyce i w teorii sponsoring przybiera różne formy, ale najczęściej sprowadza się do świadczenia usług reklamowych przez sponsorowanego na rzecz sponsora (...)

 • Koszty delegacji

  Czy rozliczając delegację zagraniczną właściciela firmy koszt za nocleg w hotelu (jest rachunek), można w całości zaksięgować w koszty firmy, czy też tak samo jak paragony (...)

 • UOKiK poucza deweloperów. Nie mogą...

  Nieruchomości reklamy Dewelopera (...). W przypadku lokali usługowych zasady i zakres usytuowania informacji o danym lokalu usługowym wymaga odrębnej zgody Dewelopera wyrażonej w formie (...)

 • Reklama a informacja handlowa

  koszty takich ulotek, jako reklamy niepublicznej, będą limitowane. reklama niepubliczna, informacja handlowa, koszty uzyskania przychodów, PIT, CIT

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  niedopełnienia któregokolwiek z obowiązków, o których mowa w ust. 3, przez oszczędzającego, jeżeli nie spełnia on warunków do wypłaty, o których mowa (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  budowane w innym celu, w tym także przeznaczenie pomieszczeń mieszkalnych na cele niemieszkalne;  2) podjęcie albo zaniechanie w obiekcie budowlanym lub jego części działalności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • koszty wysyłki w e-handlu

  Czy można zaksięgować w KPiR zbiorczo koszty wysyłki na koniec miesiąca, czy w dniu poniesionych kosztów. Wysyłam codziennie parę paczek nie jestem (...)

 • Dobry adwokat...

  Witam Poszukuję dobrego adwokat w sprawie o ustalenie opieki na dzieckiem. Bardzo proszę o podanie kontaktu do kogoś doświadczonego, sprawa prawdopodobnie (...)

 • Reklamy na stronie a podatek

  Witam Jestem administratorem strony www.spacja.org i chciałbym założyć na niej reklamy z serwisu http://www.cpmprofit.com/ lub www.adkontekst.pl (...)

 • PILNE! Spór o częściowo wykonaną usługę

  Witam serdecznie, W zeszłym roku prowadziłem działalność gospodarczą związaną z wynajmem przenośnych nośników reklamowych (tylko i wyłącznie (...)

 • Zachowek złośliwy wujo

  Zachowek. Sprawa spadkowa rozpoczeła się w roku 2003 został podzielony spadek po babci po 1/4 do spadku przystępowali maż oraz 3 dzieci z tym ze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane