Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot kosztów pogrzebu

  . Zasiłek pogrzebowy przysługuje osobie, która pokryła koszty pogrzebu 3. W razie poniesienia kosztów pogrzebu przez więcej niż jedną osobę zasiłek pogrzebowy ulega podziałowi między (...)

 • Koszty pogrzebu jako długi spadkowe

  prawo uwzględnić koszty pogrzebu jako ciężar obciążający spadek? Do długów spadkowych należą koszty pogrzebu spadkodawcy w takim zakresie, w jakim pogrzeb ten odpowiada (...)

 • Zwrot kosztów pogrzebu przez bank

  oszczędnościowych zmarłego posiadacza tych rachunków kwoty wydatkowanej na koszty pogrzebu posiadacza rachunków, w wysokości nie przekraczającej kosztów pogrzebu „zgodnie (...)

 • Porada prawna na temat koszty pogrzebu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty pogrzebu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  dożywotnikowi pogrzebu odpowiadającego zwyczajom miejscowym. W tym przypadku koszty pogrzebu nie wchodzą w skład spadku jako długi spadkowe.   Ponadto wśród długów (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

  związku małżeńskim zamieszkuje wraz z rodziną w innej miejscowości. Jedyne ciężary poniesione to: koszty postępowania w sprawie spadkowej - 50 zł i koszty pogrzebu wraz z kosztem (...)

 • Zasady chowania zmarłych w polskim systemie prawnym

  pogrzebu. Jeżeli obowiązki organizatora pogrzebu i związane z tym koszty obciążały państwo, organizację polityczną lub społeczną, lecz mimo to członek rodziny poniósł również (...)

 • Rozliczenie kosztów pogrzebu przed sądem

  udokumentowanych kosztów pogrzebu, stąd ustalając podział sąd najprawdopodobniej weźmie pod uwagę tylko koszty udokumentowane. Koszty pogrzebu spadkodawcy w takim zakresie, w (...)

 • Koszty pogrzebu z konta bankowego

  pogrzebu w wysokości przewyższającej koszty urządzenia pogrzebu zgodnie ze zwyczajami przyjętymi w danym środowisku (spadkobiercy posiadacza rachunku mogą teoretycznie dochodzić od (...)

 • Banki zapłacą za pogrzeb klienta

  koszty jego pogrzebu. Co najważniejsze osoba, która taki zwrot kosztów otrzyma nie musi należeć do najbliższej rodziny zmarłego. Rachunki, które mają poświadczać opłacenie kosztów pogrzebu, (...)

 • Czy zasiłek pogrzebowy wlicza się do spadku?

  koszty. Nie ma w związku z tym wątpliwości, że koszty pogrzebu wliczane są do długów spadkowych. Jedynie wykazywanie, że koszty te były nadmierne (nieodpowiadające zwyczajom (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • niezasłużony spadek

  Mam problem. Mam siotre, ale to ja od 30 lat opiekowałam się tata, dawałam pieniadze mu na zycie, płaciłam rachunki itp., a ona od bardzo dawna nie (...)

 • Kompensata dla ofiar przestępstw.

  Witam. Drodzy forumowicze, proszę o trochę pomocy. Mój syn jest ofiarą poważnego pobicia na tle rozboju z przedłużeniem ręki. Został bardzo ciężko (...)

 • Koszty pogrzebu spadkodawcy jako długi spadkowe w 2011 !!!

  Do długów będą należeć również koszty pogrzebu spadkodawcy w takim zakresie, w jakim pogrzeb ten odpowiada zwyczajom przyjętym w danym środowisku.

 • Długi po bracie

  Witam. Kilkanaście lat temu rodzice przepisali mi dom i gospodarstwo. Moi bracia nic nie dostali. Kilka lat temu tata zmarł. Jeden z moich braci (żonaty, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane