Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  do celowego przeprowadzenia egzekucji. Koszty ściąga się wraz z egzekwowanym roszczeniem. Koszt egzekucji ustala postanowieniem komornik, jeżeli przeprowadzenie egzekucji należy (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  . DZIAŁ IVA. EGZEKUCJA Z INNYCH PRAW MAJĄTKOWYCHArt. 909. Przepisy o egzekucji z wierzytelności stosuje się odpowiednio do egzekucji z innych praw majątkowych, jeżeli przepisy poniższe (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  . Nie popełnia przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu przypisać winy w czasie czynu.§ 4. Jeżeli do dokonania przestępstwa skarbowego (...)

 • Opinia prawna na temat koszty egzekucji komornika skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty egzekucji komornika skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty egzekucji

  powyżej przepisu wynika zasada zwrotu kosztów „niezbędnych do celowego przeprowadzenia egzekucji”. Do niezbędnych kosztów egzekucji należą – między innymi – koszty (...)

 • Koszty postępowania egzekucyjnego w administracji - opinia prawna

  postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Ponadto nigdy nie nastąpiło ściągnięcie przez Komornika Skarbowego naszych zobowiązań wobec Urzędu Skarbowego, albowiem nie było takiej (...)

 • Co to jest egzekucja przez zarząd przymusowy?

  przez zarząd przymusowy. Czy po wszczęciu egzekucji przez zarząd przymusowy dopuszczalne są inne egzekucje? Po wszczęciu egzekucji przez zarząd przymusowy prowadzenie egzekucji administracyjnych (...)

 • Czy w planie podziału sumy uzyskanej z egzekucji powinien być uwzględniony VAT?

  sądowe, koszty doręczeń, koszty opisu, oszacowania i ogłoszeń, przechowania lub nadzoru ruchomości, koszty zarządu nieruchomości, ustanowionego w drodze egzekucji. Będący odpowiednikiem (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  koszty obwieszczeń i ogłoszeń; 5) koszty postępowania dowodowego oraz wysłuchania; 6) koszty zgromadzenia wierzycieli, wydatki poniesione przez radę wierzycieli (...)

 • List w sprawie nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji

  podczas egzekucji budzi poważne wątpliwości PKPP Lewiatan.Zdaniem PKPP Lewiatan, zasadą przy prowadzeniu egzekucji powinno być, iż koszty egzekucji ponosi dłużnik, z którego (...)

 • Koszty postępowania egzekucyjnego

  komornika. Do wskazanych niezbędnych kosztów egzekucji zalicza się: koszty sądowe, opłaty, ryczałty kancelaryjne i należności na pokrycie wydatków pobranych przez komornika, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane