Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  do celowego przeprowadzenia egzekucji. Koszty ściąga się wraz z egzekwowanym roszczeniem. Koszt egzekucji ustala postanowieniem komornik, jeżeli przeprowadzenie egzekucji należy (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  komornika. Zaproponowano, aby zakres egzaminu wstępnego obejmował m.in. prawo karne materialne, kwestie związane z ustrojem sądów oraz zasadami wykonywania zawodu komornika. Danina (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  . DZIAŁ IVA. EGZEKUCJA Z INNYCH PRAW MAJĄTKOWYCHArt. 909. Przepisy o egzekucji z wierzytelności stosuje się odpowiednio do egzekucji z innych praw majątkowych, jeżeli przepisy poniższe (...)

 • Porada prawna na temat koszty egzekucji komornika skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty egzekucji komornika skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny skarbowy

  . Nie popełnia przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu przypisać winy w czasie czynu.§ 4. Jeżeli do dokonania przestępstwa skarbowego (...)

 • Koszty postępowania egzekucyjnego w administracji - opinia prawna

  postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Ponadto nigdy nie nastąpiło ściągnięcie przez Komornika Skarbowego naszych zobowiązań wobec Urzędu Skarbowego, albowiem nie było takiej (...)

 • Koszty egzekucji

  powyżej przepisu wynika zasada zwrotu kosztów „niezbędnych do celowego przeprowadzenia egzekucji”. Do niezbędnych kosztów egzekucji należą – między innymi – koszty (...)

 • Czy można zaskarżyć czynności komornika?

  egzekucji. Taka sytuacja nie zaistniała w niniejszym przypadku. W naszej ocenie może Pan zaskarżyć działanie komornika przez złożenie skargi na czynności komornika. Zgodnie z art. 767 (...)

 • Co to jest egzekucja przez zarząd przymusowy?

  przez zarząd przymusowy. Czy po wszczęciu egzekucji przez zarząd przymusowy dopuszczalne są inne egzekucje? Po wszczęciu egzekucji przez zarząd przymusowy prowadzenie egzekucji administracyjnych (...)

 • Czy w planie podziału sumy uzyskanej z egzekucji powinien być uwzględniony VAT?

  sądowe, koszty doręczeń, koszty opisu, oszacowania i ogłoszeń, przechowania lub nadzoru ruchomości, koszty zarządu nieruchomości, ustanowionego w drodze egzekucji. Będący odpowiednikiem (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  koszty obwieszczeń i ogłoszeń; 5) koszty postępowania dowodowego oraz wysłuchania; 6) koszty zgromadzenia wierzycieli, wydatki poniesione przez radę wierzycieli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane