Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji

  par. 1 pkt 2 kpc). Pozwanym będzie wierzyciel. W razie przegrania sprawy ponosi on koszty postępowania. Koszty egzekucji w postępowaniu skarbowym naliczane są za dokonane czynności (...)

 • Koszty postępowania egzekucyjnego

  komornika. Do wskazanych niezbędnych kosztów egzekucji zalicza się: koszty sądowe, opłaty, ryczałty kancelaryjne i należności na pokrycie wydatków pobranych przez komornika, (...)

 • Podział kwot w dwóch egzekucjach alimetatyjnych

  kolejności. Zatem z kwoty uzyskanej w toku egzekucji od dłużnika alimentacyjnego najpierw pokryje koszty egzekucji. W następnej kolejności zaspokojenie znajdą należności z tytułu świadczeń (...)

 • Porada prawna na temat koszty egzekucji komornika skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty egzekucji komornika skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Więcej praw dla wierzycieli w nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji

  , koszty przejazdów i noclegów komornika i tych osób oraz koszty transportów specjalistycznych będą obciążać wierzyciela. Komornik, za zgodą wierzyciela, będzie mógł przekazać (...)

 • Prawo wyboru innego komornika niż właściwy

  właściwy, należy wyraźnie wskazać zamiar dokonania wyboru komornika. W braku takiego wyraźnego oświadczenia o wyborze komornika, złożenie wniosku o wszczęcie egzekucji do komornika (...)

 • Koszty ponoszone przez komornika.

  ?   Zgodnie z art. 39 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Komornikowi należy się zwrot wydatków gotówkowych poniesionych w toku egzekucji tylko w zakresie określonym ustawą

 • Zmiana sposobu ściągania alimentów

  6,00 zł za każdą stronę wyroku. Dłużnik powinien zwrócić wierzycielowi koszty niezbędne do celowego przeprowadzenia egzekucji. Koszty ściąga się wraz z egzekwowanym roszczeniem. (...)

 • Nieskuteczna egzekucja komornicza

  , zasadą przy prowadzeniu egzekucji powinno być, iż koszty egzekucji ponosi dłużnik, z którego winy doszło do egzekucji. Kancelarie komornicze powinny natomiast utrzymywać się (...)

 • Jak bronić się przed egzekucją? - czyli powództwa przeciwegzekucyjne

  miejsce sytuacja, w której mimo zadośćuczynienia żądaniu wierzyciela lub gdy prowadzenie egzekucji jest nieuzasadnione, wierzyciel wystąpi do komornika z wnioskiem o wszczęcie egzekucji.  

 • Cofnięcie wniosku o egzekucję a koszty

  wyegzekwował świadczenia, nie obciąży on kosztami swojego wynagrodzenia także dłużnika. koszty egzekucji, wynagrodzenie komornika, umorzenie postępowania egzekucyjnego, wierzyciel, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane