Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  do celowego przeprowadzenia egzekucji. Koszty ściąga się wraz z egzekwowanym roszczeniem. Koszt egzekucji ustala postanowieniem komornik, jeżeli przeprowadzenie egzekucji należy (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  . DZIAŁ IVA. EGZEKUCJA Z INNYCH PRAW MAJĄTKOWYCHArt. 909. Przepisy o egzekucji z wierzytelności stosuje się odpowiednio do egzekucji z innych praw majątkowych, jeżeli przepisy poniższe (...)

 • Co to jest egzekucja przez zarząd przymusowy?

  przez zarząd przymusowy. Czy po wszczęciu egzekucji przez zarząd przymusowy dopuszczalne są inne egzekucje? Po wszczęciu egzekucji przez zarząd przymusowy prowadzenie egzekucji administracyjnych (...)

 • Porada prawna na temat koszty egzekucji a wycofanie egzekucji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszty egzekucji a wycofanie egzekucji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • List w sprawie nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji

  podczas egzekucji budzi poważne wątpliwości PKPP Lewiatan.Zdaniem PKPP Lewiatan, zasadą przy prowadzeniu egzekucji powinno być, iż koszty egzekucji ponosi dłużnik, z którego (...)

 • Koszty egzekucji

  powyżej przepisu wynika zasada zwrotu kosztów „niezbędnych do celowego przeprowadzenia egzekucji”. Do niezbędnych kosztów egzekucji należą – między innymi – koszty (...)

 • Ugoda w sprawie spłaty zobowiązania pieniężnęgo

  , to zgodnie z art. 770 kpc dłużnik powinien zwrócić wierzycielowi koszty niezbędne do celowego przeprowadzenia egzekucji. Koszty te ściąga się z egzekwowanym roszczeniem i obciążają (...)

 • Nieskuteczna egzekucja komornicza

  , zasadą przy prowadzeniu egzekucji powinno być, iż koszty egzekucji ponosi dłużnik, z którego winy doszło do egzekucji. Kancelarie komornicze powinny natomiast utrzymywać się (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych

  przesądzamy z całą pewnością o wyniku sprawy) bez podważenia tego ustalenia w drodze skargi na czynności komornika, proces o odszkodowanie nie przyniesie pożądanego skutku. alimenty, koszty, komornik

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji

  par. 1 pkt 2 kpc). Pozwanym będzie wierzyciel. W razie przegrania sprawy ponosi on koszty postępowania. Koszty egzekucji w postępowaniu skarbowym naliczane są za dokonane czynności (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  egzekucji. Nowym rozwiązaniem jest uznanie, że wydatków nie stanowią koszty związane z przekazywaniem środków pieniężnych, z wyjątkiem kosztów przekazów pocztowych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane