Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o pracę z członkiem rodziny

  , a do macierzyńskiego dzień po tym, jak zgłosiła się do ubezpieczenia chorobowego).  Co w przypadku, gdy następuje zmiana stanu faktycznego w trakcie trwania stosunku pracy? W (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 1, w tym w szczególności odpowiedniej części zadłużenia kredytowego wraz z odsetkami z zastrzeżeniem pkt 2;  2) spłaty nominalnej kwoty umorzenia (...)

 • Rozwód przebywającego na stałe w Anglii

  Oboje mieszkaliśmy na stałe w UK. Żona niedawno powróciła do Polski. Czy mogę złożyć pozew o rozwód w UK i tam składać dokumenty? W przedstawionym przez Pana stanie (...)

 • Porada prawna na temat koszt rozwodu w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszt rozwodu w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  podziału nieruchomości do używania, zgodnie z treścią wpisu w księdze wieczystej. W efekcie więc Piotr W. stał się właścicielem nieruchomości w ¼ z prawem do wyłącznego (...)

 • Kiedy wdowa może ubiegać się o rentę rodzinną?

  sądów ubezpieczeń społecznych, które oceniają, czy w konkretnych stanach faktycznych małżonkowie z własnej woli nie korzystali z praw małżeńskich i nie realizowali powinności małżeńskich (...)

 • Jak dochodzi do powstania współwłasności nieruchomości?

  przedmiotów wchodzących w skład masy spadkowej. Przykład: W sytuacji, w której w skład spadku wchodziłoby mieszkanie i działka gruntu, spadkobiercy będą (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  zarobków lub dochodów świadków;  wynagrodzenie i zwrot kosztów poniesionych przez biegłych, tłumaczy oraz kuratorów ustanowionych (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  spadkobierców przechodzą jednak prawa majątkowe członka, jakie przysługiwałyby mu w razie wystąpienia ze spółdzielni; nie przechodzi w zasadzie na spadkobierców (...)

 • Przesłanki i czas trwania separacji

  to osobnego pozwu. Może on zostać złożony w dowolnym czasie w trakcie trwania separacji. Trwałość rozkładu pożycia jest w prawie polskim przesłanką pozwalającą na orzeczenie rozwodu, (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża?

  okres poprzedzający wytoczenie powództwa są w naszej ocenie znikome. Nie znamy jednak całokształtu stanu faktycznego - jeżeli jest Pani w stanie udokumentować niezaspokojone potrzeby (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane