Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o pracę z członkiem rodziny

  , a do macierzyńskiego dzień po tym, jak zgłosiła się do ubezpieczenia chorobowego).  Co w przypadku, gdy następuje zmiana stanu faktycznego w trakcie trwania stosunku pracy? W (...)

 • Alimenty po rozwodzie

  usprawiedliwionych potrzeb. Dla możliwości domagania się alimentów w takim wypadku nie jest konieczne, aby małżonek znalazł się w niedostatku, czyli w sytuacji, kiedy nie (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 1, w tym w szczególności odpowiedniej części zadłużenia kredytowego wraz z odsetkami z zastrzeżeniem pkt 2;  2) spłaty nominalnej kwoty umorzenia (...)

 • Porada prawna na temat koszt rozwodu w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszt rozwodu w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód przebywającego na stałe w Anglii

  Oboje mieszkaliśmy na stałe w UK. Żona niedawno powróciła do Polski. Czy mogę złożyć pozew o rozwód w UK i tam składać dokumenty? W przedstawionym przez Pana stanie (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  zarobków lub dochodów świadków;  wynagrodzenie i zwrot kosztów poniesionych przez biegłych, tłumaczy oraz kuratorów ustanowionych (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  podziału nieruchomości do używania, zgodnie z treścią wpisu w księdze wieczystej. W efekcie więc Piotr W. stał się właścicielem nieruchomości w ¼ z prawem do wyłącznego (...)

 • Kiedy wdowa może ubiegać się o rentę rodzinną?

  sądów ubezpieczeń społecznych, które oceniają, czy w konkretnych stanach faktycznych małżonkowie z własnej woli nie korzystali z praw małżeńskich i nie realizowali powinności małżeńskich (...)

 • Jak dochodzi do powstania współwłasności nieruchomości?

  przedmiotów wchodzących w skład masy spadkowej. Przykład: W sytuacji, w której w skład spadku wchodziłoby mieszkanie i działka gruntu, spadkobiercy będą (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  ;rych mowa w art. 922 § 3 K.c. wchodzą w skład długów spadkowych. Koszty postępowania spadkowego ponoszą bowiem sami uczestnicy tego postępowania. W związku z tym do (...)

 • Przesłanki i czas trwania separacji

  sądowym), bądź w razie orzeczenia rozwodu. Nie istnieje regulacja, zgodnie z którą po upływie terminu istnienia separacji dochodziłoby automatycznie do rozwodu - (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża?

  okres poprzedzający wytoczenie powództwa są w naszej ocenie znikome. Nie znamy jednak całokształtu stanu faktycznego - jeżeli jest Pani w stanie udokumentować niezaspokojone potrzeby (...)

 • Usługa turystyczna

  Dla klienta krajowego (firmy) zakupiłem usługę turystyczną w Szwajcarii (noclegi, wyżywienie). Jak mam opodatkować to zdarzenie w ujęciu ustawy o VAT, marża, czy zasady ogólne. W jaki (...)

 • Rozwód na odległość

  sprawy. W pozwie rozwodowym słusznym więc będzie zawarcie wniosku o rozpoznanie sprawy pod nieobecność powódki. Postępowanie ulega też zawieszeniu (w tym wypadku zawsze) w razie nieusprawiedliwionego

 • Koszt utrzymania dziecka a alimenty

  dzieci z osobna. Orzeczony bowiem obowiązek alimentacyjny nie dotyczy już udziału małżonków w kosztach utrzymania rodziny, która z chwilą orzeczenia rozwodu przestaje istnieć, (...)

 • Prawo do mieszkania z zasobów WAM po śmierci głównego lokatora - opinia prawna

  do wyeksmitowania Pana przez WAM z zajmowanego lokalu. W razie ewentualnego sporu z WAM może Pan przed sądem żądać ustalenia wstąpienia w stosunek najmu.  Powyższe uwagi są słuszne jednak (...)

 • Rozwód-zwrot kosztów

  . Otóż według orzecznictwa, w celu dokonania - niezbędnej z punktu widzenia rozstrzygnięcia o kosztach procesu - oceny, w jakim zakresie strony procesu rozwodowego przegrały sprawę, konieczne (...)

 • Czy mój mąż może odmówić płacenia alimentów na dziecko z poprzedniego związku?

  jawią się w związku z powyższym jako bardziej rudymentarne od tych, które wchodzą w zakres sprawowania przez rodziców pieczy nad osobą i majątkiem dziecka w ramach (...)

 • Czynsz najmu lokalu jako koszt działalności firmy

  Na skutek rozwodu musielismy sprzedac mieszkanie gdzie w której miałem zgłoszoną działaność gospodarczą (handel, obsługa transakcji exp-imp). Chcę wynająć mieszkanie 50m2 (gdzie obecnie (...)

 • Europa musi być gotowa na zmiany demograficzne...

  trzecich. Politycy i naukowcy coraz częściej widzą w imigracji lekarstwo na kryzys demograficzny w UE.  Sprawozdanie zauważa, że imigracja jest i będzie jednym z elementów (...)

 • Nowe opłaty sądowe to tańsze rozwody

  . – W takich okolicznościach jej istnienie utraciło swój sens – czytamy w uzasadnieniu projektu. Tańsze odzyskiwanie długów Proponowane zmiany w opłatach (...)

 • Koszty utrzymania a alimenty

  majątek zobowiązanego pozwala na określenie wysokiej kwoty alimentów, sąd może to uczynić. Należy także pamiętać, że art 135 § 2 k.r.o. wprowadził możliwość wykonania obowiązku (...)

 • Tańszy podział majątku

  majątku przed sądem. Wtedy koszt to będzie 300 zł, jeżeli wniosek zawiera zgodny projekt podziału tego majątku. Informacje o tych kosztach znajdą Państwo we wskaźnikach: Wysokość opłat w (...)

 • Alimenty a wyprawka dla nowonarodzonego dziecka

  ). Wiem, że w drodze egzekucji komornik może zająć 60 % jego wynagrodzenia, co stanowi 780 zł. Co będzie jeżeli w sumie alimenty na mnie i na dziecko przekroczą tą wartość? Ponadto mąż (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane