Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie wydatki zarządu spółki z o. o. są kosztami uzyskania przychodu – opinia prawna

  niezbędnym warunkiem uznania danego wydatku za koszt uzyskania przychodu. Konieczne jest więc ustalenie związku przyczynowego pomiędzy poniesionym wydatkiem a potencjalną możliwością uzyskania (...)

 • Kiedy VAT może być kosztem?

  ;lnej zasady. Na podstawie ww. przepisu koszt uzyskania przychodu stanowią omówione poniżej wydatki.  Podatnik zwolniony podmiotowo od VAT Koszt uzyskania przychodu stanowi (...)

 • Kurs szybkiego czytania a koszty uzyskania

  działalności jako instytucją samodzielną, lecz wiąże pojęcie kosztu z pojęciem przychodu. Pierwotnym czynnikiem pozwalającym uznać wydatek za koszt uzyskania przychodu jest przychód". Z sytuacji

 • Porada prawna na temat koszt przychodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszt przychodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktyczne poniesienie wydatku a koszty

  którym nastąpi potrącenie przychodu, drugą - gdy koszt uzyskania przychodu zostanie potrącony w roku, który poprzedza dokonanie wydatku. Możliwość wcześniejszego (przed poniesieniem (...)

 • Koszty uzyskania przychodu w CIT

  koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia udziałów (akcji) w spółce albo wkładów w spółdzielni objętych w zamian za wkład niepieniężny?   Koszt (...)

 • Koszty uzyskania przychodu w 2011 roku

  przychodu. W tym samym wyroku sędziowie stwierdzili, że koszty naprawy rzeczy użyczonej stanowią zwykle koszty utrzymania tej rzeczy, a tym samym stanowią koszt uzyskania przychodu (sygn. (...)

 • Ubezpieczenie jako koszt uzyskania przychodu

  uzyskania przychodu z tego źródła, z wyjątkiem takich wydatków, które przewidziane są w katalogu wydatków nie stanowiących kosztów uzyskania przychodu. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 47 updof (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  udziałów (akcji) w tych spółkach w przypadku połączenia lub podziału spółek kapitałowych, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 1 pkt 6; wydatki te stanowią koszt uzyskania przychodu (...)

 • Likwidacja środka trwałego, a koszty uzyskania przychodu

  uzyskania przychodu. Aby podatnik mógł zaliczyć taką stratę w koszt uzyskania przychodu powinna ona spełniać następujące warunki: - decyzja o likwidacji środka trwałego w wyniku (...)

 • Dojeżdżasz do pracy z innego miasta? Płać niższy podatek

  koszt przychodu, koszt uzyskania przychodu 2011, koszt uzyskania przychodu, paragon, faktura, rachunki, przychody, osoba fizyczna, PIT, podatki, PIT 2010

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Pofinansowanie do studiów

  czy ktoś może wie , na jakich zasadach można lub nie można dofinansować prokurentowi sp. z o.o.( umowa o pracę) studia podyplomowe? Prosze o pilną (...)

 • Deklaracja dochodów dla TBS - pomocy

  Witam Jestem najemcą lokalu TBS i po raz pierwszy od zamieszkania będę musiał złożyć deklarację o zarobkach (ustawowy obowiązek składania deklaracji (...)

 • Prawo autorskie a umowa o dzielo

  Witam. Chcialabym prosic o pomoc w nastepujacym problemie. Wykonana zostala strona internetowa pewnej firmie na podstawie umowy o dzielo. Wszystko przebieglo (...)

 • Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

  Witam! Mam problem następujący: Wystawiam umowę o dzieło z przekazaniem praw opiewająca np. 600zł brutto. Natomiast zagadą jest dla mnie rachunek (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane