Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Za co i w jaki sposób odpowiada dyscyplinarnie nauczyciel?

  okresie zawieszenia w pełnieniu obowiązków, tymczasowego aresztowania, nie przysługiwaniu w okresie zawieszenia dodatków i wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, (...)

 • Dyrektor chce abym zajmowała się dziećmi w przedszkolu.

  w innej szkole bez jego zgody jest potrzeba zapewnienia tej szkole nauczyciela z odpowiednimi kwalifikacjami, którego w inny sposób nie udało się w szkole zatrudnić. (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  wykonywane w dniu wolnym od pracy,  6) wynagrodzenie za pracę w święto,  7) dodatek za uciążliwość pracy, o którym mowa w art. 19 ust. 2 pkt 2 karty nauczyciela,   8) (...)

 • Porada prawna na temat koszt godziny pracy nauczyciela w przedszkolu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszt godziny pracy nauczyciela w przedszkolu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i dodatek za warunki pracy dla nauczycieli

  . 2 Karty Nauczyciela, w wysokości do 50 % otrzymywanego przez nauczyciela wynagrodzenia zasadniczego. Dodatek za warunki pracy wypłaca się w całości, jeżeli nauczyciel (...)

 • Przepisy ułatwiające dostęp do przedszkoli juz obowiązują

  zawodowym. Nowelizacja przewiduje obniżenie opłat za dodatkowe godziny pobytu dziecka w przedszkolu. Od 1 września 2013 r. koszt każdej takiej godziny, powyżej 5 bezpłatnych, (...)

 • Godziny ponadwymiarowe nauczycieli

  wspomagania rozwoju i z którymi zajęcia prowadzi inny nauczyciel. Nauczyciel ten osiąga górną granicę godzin zajęć z dziećmi uwzględniając również godziny ponadwymiarowe. W związku z (...)

 • Urlop wypoczynkowy dla niepełnoetatowca

  godzinach, pracownik będzie miał do wykorzystania 8 godzin urlopu. Przy założeniu, że pracuje on 2 godziny tygodniowo, będzie mógł przez wykorzystać swój urlop w ciągu 4 dni (...)

 • Zwolnienie nauczyciela kontraktowego

  dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela [...] W ocenie możliwości dalszego zatrudnienia nauczyciela, po wprowadzeniu zmian organizacyjnych określonych w art. 20 ust. 1 Karty (...)

 • Stosunek pracy z nauczycielem bez kwalifikacji

  nauki w przyszłym roku szkolnym. Czy w przedszkolu społecznym można nawiązać stosunek pracy na czas nieokreślony z nauczycielem nie posiadającym przygotowania pedagogicznego w (...)

 • Oświata po zmianach

  -konsultantów z Polski.  Bezpieczeństwo w szkole W celu poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz nauczycieli w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, włożono (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane