Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przesłanki zasądzenia kosztów procesu

  Czy przy wygranej sprawie o zachowek moje koszty: opłata sądowa, adwokata, biegłego sądowego, koszty biletów samolotowych, prom, hotel-mieszkam za granicą - w ostatecznym rozliczeniu pokrywam (...)

 • Pozew o zachowek

  strony reprezentowanej przez adwokata zalicza się wynagrodzenie, jednak nie wyższe niż stawki opłat określone w odrębnych przepisach i wydatki jednego adwokata, koszty sądowe oraz koszty nakazanego (...)

 • Prawo do zachowku przy dziedziczeniu ustawowym

  to zrobić razem. Czy składając wniosek o zachowek należy specjalnie go uzasadniać. Co należy załączyć do takiego wniosku? Czy dobrze było by wynająć adwokata, aby postępowanie o zachowek (...)

 • Opinia prawna na temat koszt adwokata zachowek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszt adwokata zachowek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sąd właściwy dla wniesienia pozwu o zachowek oraz opłata od pozwu

  uprawnionych oddzielnie. Z tego powodu każdy z uprawnionych powinien wystąpić z pozwem o zachowek do sądu oddzielnie. Sąd bowiem rozpatrywać będzie każde z roszczeń oddzielnie. pozew, zachowek, (...)

 • Czy zasiłek pogrzebowy wlicza się do spadku?

  pomniejszyć o jego wysokość długów wliczanych do tegoż spadku. spadki, zachowek, zasiłek pogrzebowy, postepowanie sądowe, pogrzeb

 • Opłata za usługi adwokata

  swojego patrona i otrzymuje od swojego pracodawcy wynagrodzenie za pracę, w ramach której jest zobowiązany do zastępowania adwokata w sądzie w razie konieczności. Stosunki pomiędzy adwokatem

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu lub poniesienia kosztu.7. Za koszt poniesiony, o którym mowa w ust. 2 i 3, uważa się koszt wynikający z otrzymanej faktury (rachunku) (...)

 • Spadek i zachowek po dziadkach

  spadku, stwierdzenie nabycia spadku, zachowek

 • Odpowiedzialność dyscyplinarna adwokata

  , odpowiedzialność adwokata

 • Współwłasność odziedziczonego domu

  przez adwokata zalicza się wynagrodzenie, jednak nie wyższe niż stawki opłat określone w odrębnych przepisach i wydatki jednego adwokata, koszty sądowe oraz koszty nakazanego przez sąd osobistego

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darmowizna przed śmiercią-zachowek plus oplaty

  Witam Bardzo Was proszę o pomoc. Babcia 3 lata temu za zywota zapisala mi umową darowizny mieszkanie. babcia po smierci dziadka byla jeynym włascicielem (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Dobry adwokat - warszawa

  Witam. Poszukuję dobrego adwokata spraw rodzinnych w wawie. Polecam mec. Supera. pozdrawiam. strona supera.pl. Fala Moją sprawę prowadzi mec.Rogoyski, (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane