Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przesłanki zasądzenia kosztów procesu

  Czy przy wygranej sprawie o zachowek moje koszty: opłata sądowa, adwokata, biegłego sądowego, koszty biletów samolotowych, prom, hotel-mieszkam za granicą - w ostatecznym rozliczeniu pokrywam (...)

 • Pozew o zachowek

  strony reprezentowanej przez adwokata zalicza się wynagrodzenie, jednak nie wyższe niż stawki opłat określone w odrębnych przepisach i wydatki jednego adwokata, koszty sądowe oraz koszty nakazanego (...)

 • Prawo do zachowku przy dziedziczeniu ustawowym

  to zrobić razem. Czy składając wniosek o zachowek należy specjalnie go uzasadniać. Co należy załączyć do takiego wniosku? Czy dobrze było by wynająć adwokata, aby postępowanie o zachowek (...)

 • Porada prawna na temat koszt adwokata zachowek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koszt adwokata zachowek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sąd właściwy dla wniesienia pozwu o zachowek oraz opłata od pozwu

  uprawnionych oddzielnie. Z tego powodu każdy z uprawnionych powinien wystąpić z pozwem o zachowek do sądu oddzielnie. Sąd bowiem rozpatrywać będzie każde z roszczeń oddzielnie. pozew, zachowek, (...)

 • Czy zasiłek pogrzebowy wlicza się do spadku?

  pomniejszyć o jego wysokość długów wliczanych do tegoż spadku. spadki, zachowek, zasiłek pogrzebowy, postepowanie sądowe, pogrzeb

 • Opłata za usługi adwokata

  swojego patrona i otrzymuje od swojego pracodawcy wynagrodzenie za pracę, w ramach której jest zobowiązany do zastępowania adwokata w sądzie w razie konieczności. Stosunki pomiędzy adwokatem

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu lub poniesienia kosztu.7. Za koszt poniesiony, o którym mowa w ust. 2 i 3, uważa się koszt wynikający z otrzymanej faktury (rachunku) (...)

 • Spadek i zachowek po dziadkach

  spadku, stwierdzenie nabycia spadku, zachowek

 • Odpowiedzialność dyscyplinarna adwokata

  , odpowiedzialność adwokata

 • Dwóch pełnomocników w postępowaniu sądowym

  zastępstwa procesowego (czyli koszt reprezentowania przez adwokata lub radcę prawnego). Jeżeli strona występuje bez pełnomocnika lub jej pełnomocnikiem jest jest osoba inna niż adwokat lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darmowizna przed śmiercią-zachowek plus oplaty

  Witam Bardzo Was proszę o pomoc. Babcia 3 lata temu za zywota zapisala mi umową darowizny mieszkanie. babcia po smierci dziadka byla jeynym włascicielem (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Dobry adwokat - warszawa

  Witam. Poszukuję dobrego adwokata spraw rodzinnych w wawie. Polecam mec. Supera. pozdrawiam. strona supera.pl. Fala Moją sprawę prowadzi mec.Rogoyski, (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane