Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  niektórych innych ustaw (Dz. U. 2005 r., Nr 90, poz. 756) korekta podatku naliczonego, odliczanie VAT na podstawie proporcji, proporcja, czynności opodatkowane, czynności zwolnione, (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  kwartalnego rozliczania podatku VAT, istnieją sytuacje, gdy z mocy prawa będziesz zmuszony do „przejścia" na miesięczne rozliczanie podatku VAT. Ma to miejsce w dwóch (...)

 • Porada prawna na temat korekta podatku naliczonego vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat korekta podatku naliczonego vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  przepisami, podstawowy termin zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym wynosi 180 dni. Jednakże podatnik może otrzymać zwrot w terminie 60 dni, jeżeli różnica podatku dotyczy: wartości (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  deklarację VAT, wówczas kwota korygowanego podatku naliczonego zwiększy przychody podatkowe.          Kontrola podatkowa a niemożność dokonania korekty podatku (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  podatku w formie zaliczki) oraz związanych z nim art. 94 i 95. Zmiany do art. 91 odnoszą się do korekt rozliczenia podatku naliczonego i polegają na jednoznacznym określeniu sposobu (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  w wysokości 10.000 zł + 2.200 zł VAT. Podatnik odliczył 1.100 zł VAT (50%). 30 lipca 2005 r. podatnik otrzymał fakturę czynszową w wysokości 1.500 zł + 330 zł VAT i odliczył 165 (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  wpłacona kwota wynika z faktury, a następnie do tej faktury będzie wystawiona korekta – wówczas można dokonać zwrotu tej kwoty z rachunku VAT. Jaki jest termin zwrotu podatku (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  (podatników VAT czynnych), jest podatnikiem, obowiązanym do rozliczenia podatku VAT przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia? Przepisy ustawy o VAT nie różnicują (...)

 • ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa!

  Urzędu Skarbowego Kraków-Prądnik z wnioskiem o udzielenie interpretacji przepisów ustawy o podatku VAT dotyczących zakresu i ograniczeń możliwości odliczania podatku (...)

 • JPK_VAT ma być rozbudowany

  schemie JPK_VAT powinny umożliwiać możliwie efektywną analizę. Co za tym idzie, wskazane jest, żeby dane te były jak najbardziej precyzyjne. W związku z tym rozważane jest wprowadzenie przykładowo: 

 • Szczególne zasady odliczania podatku przez podatnika stosującego metodę kasową

  , poz. 798, ze zm.) mały podatnik, metoda kasowa, rozliczenie z podatku od towarów i usług, odliczenie podatku naliczonego, VAT należny, termin zwrotu różnicy podatku, korekta (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  poszczególne stawki podatku i zwolnionych od podatku oraz niepodlegających opodatkowaniu; kwoty podatku od sumy wartości sprzedaży netto towarów (usług), z podziałem na kwoty dotyczące (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę

  podatku, musiałaby dokonywać korekt nie tylko w zakresie naliczonego podatku VAT, ale także w zakresie podatku należnego i kosztów uzyskania przychodów. Poza powyższym, (...)

 • Wystawianie faktur

  naliczonego w niej zawartego i tym samym realizację zasady neutralności VAT. W jakich przypadkach należy wystawić fakturę? Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług (...)

 • Leasing w podatku VAT

  , leasing operacyjny, świadczenie usług, okres przejściowy, pojazdy leasingowane, samochody, badanie techniczne pojazdów, okręgowa stacja kontroli pojazdów, odliczenie podatku VAT, VAT (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Obowiązek korekty podatku naliczonego przez dłużników

  Obowiązkowa korekta podatku naliczonego przez dłużników Przedsiębiorcy powinni pamiętać o terminowym regulowaniu należności oraz o korygowaniu podatku naliczonego. Przestrzegamy

 • Ulga na złe długi

  należności po dokonaniu korekty podatnik ma prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w rozliczeniu za okres, w którym należność uregulowano, o kwotę podatku o której (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  podatku od towarów i usług (VAT) ustawodawca sformułował o wiele bardziej złożoną definicję w porównaniu z ujęciem samochodu osobowego w podatku dochodowym. Poniżej omówimy sposób (...)

 • Korzystny wyrok w sprawie odliczania VAT

  naliczonego w koszty uzyskania przychodów, ewentualna korekta w podatku od towarów i usług (i odliczenie tego podatku) skutkowałaby koniecznością dokonania korekty w podatku (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  prowadzoną działalnością gospodarczą. Celem odzyskania naliczonego przy zakupie towarów podatku VAT  przedsiębiorca powinien sporządzić wniosek z zwrot litewskiego podatku VAT (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  podat­nik miał prawo do dokonania odliczenia podatku naliczonego od poniesionych wy­datków. Ustawodawca odnosi się do obiektywnie istniejącego prawa podatnika do odliczenia podatku (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  podatku podatnicy, którzy nie są zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni (z wyjątkiem nabywania nowych środków transportu przez podmioty niebędące podatnikami; art. 88 ust. 4 ustawy o VAT). (...)

 • Nowelizacja VAT- pozostałe zmiany

  przedsiębiorstwa na cele inne niż związane z prowadzonym przez niego przedsiębiorstwem, jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • odliczanie vat od paliwa w 2011

  Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane