Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  zarówno do czynności, w stosunku do których przysługuje prawo do odliczenia podatku, jak również do czynności, w stosunku do których takie prawo nie przysługuje. Dla (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  wybór między prawem do odliczenia podatku VAT a prawem do zaliczenia tego podatku do kosztów. Chodzi o sytuację, w której podatnik świadomie nie podejmie decyzji o korekcie (...)

 • Korekta zeznania podatkowego

  niewniesienia sprzeciwu w ww. terminie, korekta deklaracji sporządzona przez urząd wywoła takie skutki prawne, jak korekta deklaracji złożona przez samego podatnika. Powyższe zasady mają zastosowanie (...)

 • Porada prawna na temat korekta do pitu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat korekta do pitu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  finansowych do przekazania tych informacji, jeżeli kontrolowany uprzednio:  1) nie wyrazi zgody na udzielenie tych informacji albo  2) nie upoważni organu kontroli skarbowej do

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  dokumenty oraz zapewnić kontrolującemu warunki do pracy, a w tym w miarę możliwości udostępnić samodzielne pomieszczenie i miejsce do przechowywania dokumentów.§ 4. Osoby upoważnione (...)

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  zeznaniu, które trafiło do urzędu skarbowego do 30 kwietnia, małżeństwo już po tej dacie zorientuje się, że na przykład popełniło błąd - małżonkowie mogą złożyć korektę, by (...)

 • Korekta rocznego zeznania PIT. Wspólne rozliczenie małżonków nie jest możliwe

  podatku. W przypadku deklaracji za 2012 r. korekta jest możliwa do końca 2018 roku. Wyjątkiem jest korekta, której przyczyną jest chęć przekazania 1 proc. naszego podatku na rzecz organizacji (...)

 • Nowa ustawa wdrożeniowa a unijne finansowanie w perspektywie finansowej 2014-2020.

  nieprawidłowości jest moim zdaniem krokiem w dobrym kierunku (art. 24 ust. 13). Do tej pory bowiem wysokość korekt ustalana była w oparciu o tzw. Taryfikator – również nie należący do (...)

 • Ulga na złe długi

  zawiadomienia jest przesyłana do właściwego dla podatnika urzędu skarbowego. Powyższych uregulowań nie stosuje się do wierzycieli oraz dłużników pomiędzy którymi występują (...)

 • Wyjaśnienie do korekty deklaracji

  nabywców (kupujących) faktury są rozliczane na bieżąco, w deklaracjach składanych za miesiąc, w którym korekta faktury została otrzymana (por. § 19 ust. 5 oraz § 20 ust. 4 rozporządzenia). korekta

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Korekta PITu

  Witam. Po rozliczeniu PIT za ok 2008 wpłaciłem do US 2 tyś. zł, Czy można złożyć teraz jeszcze raz ten PIT w formie korekty i zaznaczyć że przekazałem (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • PIT

  Dzień dobry. Mam takie pytanie czy jeśli nie pracowałam przez ostatni rok to czy muszę złożyć pit do urzędu?Z góry dziękuję za odpowiedzi Witam Mam (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane