Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyrok zaoczny w sprawie o rozwód

  w sytuacji, gdy pozwany nie będzie brał aktywnego udziału w postępowaniu, nie będzie przeciwwskazań do wydania wyroku rozwodowego. Jeżeli pozwany nie zażądał przeprowadzenia rozprawy podczas (...)

 • Skutki rozwodu

  musi znajdować się w niedostatku. Czy można zachować nazwisko nabyte wskutek zawarcia małżeństwa? Rozwiedziony małżonek ma trzy miesiące od uprawomocnienia się wyroku rozwodowego na złożenie (...)

 • Dla kogo mieszkanie po rozwodzie - opinia prawna

  elementów wyroku rozwodowego. Zgodnie z art. 58 § 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, sąd w wyroku rozwodowym orzeka (...)

 • Porada prawna na temat kopia wyroku rozwodowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kopia wyroku rozwodowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Naprzemienna opieka nad dziećmi - opinia prawna

  rodzicielskiej, może domagać się, aby dziecko przebywało u niego. Toteż konieczne jest ustalenie w wyroku rozwodowym przede wszystkim miejsca faktycznego pobytu dziecka, bowiem miejsce jego zamieszkania (...)

 • Apelacja od części wyroku rozwodowego

  zwolniona z obowiązku uiszczania kosztów sądowych. Jednakże w tym przypadku mamy do czynienia z sytuacją szczególną. Chodzi bowiem o apelację od wyroku rozwodowego, w którym jedno z postanowień (...)

 • Darowizna po rozwodzie

  małżonków zostanie dokonana przed, czy po uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego.Do momentu uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego małżonkowie są małżonkami i w przypadku darowizny (...)

 • Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną

  napisałem wcześniej nie stawia się na sprawy, nikt nic nie może orzec a ja jestem w kropce? Istnieje możliwość ustalenia rozdzielności majątkowej z datą inna niż uprawomocnienie się wyroku rozwodowego. (...)

 • Rekrutując do przedszkoli łamią przepisy o ochronie danych osobowych?

  lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie z hologramem "Karta Warszawiaka" lub "Karta Młodego Warszawiaka" lub kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego

 • Czy mogę odwoływać się od wyroku rozwodowego?

  Czy mogę odwoływać się od wyroku rozwodowego? Po wydaniu wyroku rozwodowego, jeśli nie będzie się Pani zgadzać z podjętym rozstrzygnięciem można wnieść apelację do właściwego (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża?

  również właściwość sądu (art. 187 k.p.c.). Jednocześnie warto (w tym samym pozwie) wnieść o zabezpieczenie zaspokajania potrzeb rodziny na czas trwającego postępowania rozwodowego poprzez (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Wydanie wyroku

  Witam, dnia 14.11.2013 r mam sprawę o alimenty jeśli sędzia tego dnia wyda wyrok kiedy i gdzie mogę jak najszybciej starać się o dokument potwierdzający (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • Prymat oświadczenia w protokole nad wyrokiem

  Witam, Zamieściłem ten post w dziale prawo rodzinne i opiekuńcze bo dotyczy to wyroku rozwodowego ale tak naprawę zagadnienie jest uniwersalne. Tytułem (...)

 • Jak podzielić majątek przy rozwodzie ??

  Na wniosek jednego z małżonków sąd orzekający rozwód może w tym samym wyroku dokonać podziału majątku wspólnego. Podziału majątku wspólnego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane