Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatki od kapitału zapasowego

  innego niż Rzeczpospolita Polska (art. 9 pkt 11 lit. b). pożyczka, konwersja, kapitał zapasowy, kapitał zakładowy, przychód

 • Wkłady komplementariusza do spółki komandytowo-akcyjnej

  ;Komplementariusz może wnieść wkład do spółki komandytowo-akcyjnej na kapitał zakładowy lub na inne fundusze. § 2. Wniesienie przez komplementariusza wkładu na (...)

 • Przekonwertowanie pożyczki na dopłaty

  przekonwertować na dopłaty (kapitał rezerwowy). Pożyczki w 100% mają być przeznaczone na dopłaty. Odsetki od pożyczki, zgodnie z umową, płatne są po roku. W międzyczasie (...)

 • Porada prawna na temat konwersja pożyczki na kapitał zapasowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat konwersja pożyczki na kapitał zapasowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konwersja wierzytelności na udziały w spółce z o.o. - opinia prawna

  sytuacji, gdy udział w spółce ma zostać pokryty wkładem pieniężnym. Nie dochodzi tu do zmiany charakteru wkładu na wkład niepieniężny (aport). Jest to po prostu sposób na wykonanie zobowiązania (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  dokonywane wobec któregokolwiek z nich. Art. 334. § 1. Akcje mogą być imienne lub na okaziciela. § 2. Zamiana akcji imiennych na akcje na okaziciela albo odwrotnie może (...)

 • Zamiana pożyczki na kapitał zakładowy

  będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego (tak: interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 10 marca 2009 r., sygn. ILPB3/423-849/08-2/EK).Konwersja pożyczki na (...)

 • Kapitał zapasowy a pożyczka w Sp. z o.o.

  przypadku pożyczki dojdzie również podatek dochodowy od odsetek. Kapitał zapasowy, pożyczka, dopłaty na kapitał, podatek od czynności cywilnoprawnych, PCC

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  budowy, budowę, montaż lub instalację, prowadzone na terytorium jednego państwa przez podmiot mający siedzibę lub zarząd na terytorium innego państwa,  c) osobę, która (...)

 • Konwersja wierzytelności na pokrycie udziału

  Czy można dokonać konwersji na kapitał wierzytelności w postaci pożyczki udzielonej spółce przez wspólnika w sytuacji, gdy pożyczka nie jest jeszcze wymagalna? Jaki będzie miała charakter (...)

 • Konwersja pożyczki na kapitał spółki

  o podatku dochodowym od osób fizycznych). konwersja wierzytelności, pożyczka, kapitał zakładowy, odsetki od pożyczki

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane