Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konwencje (umowy) o unikaniu podwójnego opodatkowania

  ), s. 2-3). Jaki charakter mają konwencje o unikaniu podwójnego opodatkowania? Konwencje o unikaniu podwójnego opodatkowania są umowami międzynarodowymi. Zachowują ten charakter nawet (...)

 • Wykładnia umów o unikaniu podwójnego opodatkowania

  zgodność taką rzadko się osiąga. Ze względów praktycznych konwencje zawierają dużą liczbę niezdefiniowanych określeń, większą niż wewnętrzne prawo podatkowe. Ponadto konwencje (...)

 • Jakie są źródła prawa wspólnotowego?

  - twórczo wyinterpretowanie przez ETS z ducha i celów Traktatów dla zapewnienia efektywności prawu WE; 2.  konwencje i umowy międzynarodowe (np. układy stowarzyszeniowe

 • Porada prawna na temat konwencje

  Nie szukaj dłużej informacji na temat konwencje, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koordynacja bilateralna systemów zabezpieczenia społecznego

  Europejska  Do dnia 30 kwietnia 2004 r. stosunki w zakresie zabezpieczenia społecznego między Polską a innymi państwami regulowały dwustronne umowy (konwencje) o zabezpieczeniu społecznym. W latach

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  zagwarantowanie im bezpieczeństwa prawnego. Konwencje międzynarodowe  Samorząd ma także oparcie w umowach (konwencjach) międzynarodowych. Europejska Karta Samorządu Terytorialnego (konwencja (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w umowach międzynarodowych

  społecznego między Polską a innymi państwami regulowały dwustronne umowy (konwencje) o zabezpieczeniu społecznym. W latach 1948-2004 Polska związała się tego typu umowami z kilkunastoma państwami. (...)

 • Dochodzenie alimentów z zagranicy

  możliwości ściągnięcia zasądzonych alimentów ma w tej sytuacji matka dziecka, do kogo powinna się zwrócić?   Możliwość dochodzenia roszczeń alimentacyjnych regulują dwie konwencje nowojorska (...)

 • Stosowanie prawa Unii Europejskiej w Polsce

  karnych (konwencje, wspólne stanowiska, decyzje ramowe oraz decyzje) - czyli w ramach III filaru UE.  Akty te są wynikiem uzgodnień międzyrządowych między państwami członkowskimi UE i wiążą (...)

 • Dochodzenie alimentów za granicą

  , Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy. Konwencje te przewidują procedurę uznania wykonalności orzeczenia wydanego za granicą. Przykładowo wyrok wydany w Polsce może być (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa powinno być możliwe również po śmierci dziecka

  gwarantowanych przez konstytucję RP i konwencje międzynarodowe, zwłaszcza że nie znajdują dodatkowego poparcia w konieczności ochrony dobra zmarłego dziecka. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • wyrok nakazowy

  Witam Dnia 07.01.2004r. zostałem skazany wyrokiem nakazowym na karę grzywny na podstawie art. 118 ust. 1 i 3 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Widzenia się z dzieckiem w szkole!

  A jak sie ma ,jeżeli rodzice zawarli Ugodę w Sadzie jeśli chodzi o kontakty ojca z dziećmi,nic Ugoda nie wspomina o szkole,i tam matka nie zezwala (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane