Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  poręczeń i gwarancji;  11) kontrola zgodności wykorzystania środków, których spłatę poręczył lub gwarantował Skarb Państwa, z ich przeznaczeniem;  12) kontrola (...)

 • Kontrola administracji

  publikacje naukowe (artykuły monografie). 5.   kontrola wewnętrzna - administracja kontroluje samą siebie (głównie sprawują ją organy centralne i naczelne). Kontrola wewnętrzna (...)

 • Kontrola podatkowa w przedsiębiorstwie

  ochronie konkurencji lub przepisów prawa wspólnotowego w zakresie ochrony interesów finansowych Wspólnoty Europejskiej; 7) kontrola dotyczy zasadności dokonania zwrotu podatku (...)

 • Porada prawna na temat kontrola

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kontrola, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kontrola celno-skarbowa

  przeprowadzonej analizy ryzyka. Czego może dotyczyć kontrola celno-skarbowa?  Kontrola celno-skarbowa to procedura o charakterze tzw. twardej kontroli. Jej podstawowym zadaniem jest wykrywanie (...)

 • Zmiany w kontroli skarbowej

  kontrola i ujawnianie towarów nielegalnie wprowadzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.  W granicach i na zasadach określonych w odrębnych przepisach kontrola skarbowa obejmuje ponadto (...)

 • Kontrole NIK

  upoważnienie wydane przez Prezesa NIK. Gdzie i kiedy odbywa się kontrola? Kontrola odbywa się w siedzibie jednostki kontrolowanej oraz w miejscach, gdzie wykonuje ona swoje zadania. Kontrolerzy (...)

 • Udzielasz zamówień publicznych - kto i w jaki sposób może cię kontrolować? (stan prawny obowiązujący do dnia 24 maja 2006 r.)

  wskazujących na nieważność umowy, wykonawca może odmówić jej podpisania. Co ważne, odmowa podpisania umowy w takiej sytuacji nie powoduje utraty wniesionego przez wykonawcę wadium. Kontrola następcza Kontrola

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  dane identyfikujące kontrolowanego.§ 5a.  Zawieszona kontrola podatkowa może być podjęta w każdym czasie, gdy zostaną ustalone dane identyfikujące kontrolowanego.§ 5b.  Zawieszona kontrola

 • Co pozostaje po kontroli skarbowej?

  Czym kończy się kontrola skarbowa?   Kontrola skarbowa uregulowana została w ustawie o kontroli skarbowej, a w zakresie tam nieuregulowanym stosuje się doń odpowiednio przepisy Ordynacji

 • Kontrole u przedsiębiorcy

  swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. 2004 r., Nr 173, poz. 1808) kontrola, przedsiębiorcy, działalność gospodarcza, kontroler, liczba kontroli, swoboda działalności gospodarczej, czynności (...)

 • Czym kończy się kontrola celno-skarbowa?

  kontroli. Kontrola zostaje zakończona w dniu doręczenia protokołu kontroli. Kontrola celno-skarbowa, o której mowa w art. 62 ust. 5 i 13 (tzn. poza punktem stałej lokalizacji sprzedaży, (...)

 • Rok kontroli ex-post zakończony

  żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej" - (1) kontrola, „Interwencyjny zakup i sprzedaż masła" - (1) kontrola, „Interwencyjny zakup i sprzedaż masła" i (...)

 • Superfiskus - czyli co zmienia Krajowa Administracja Skarbowa?

  jeśli pojawi się podejrzenie o nieprawidłowości, to urzędnicy zwrócą się do podatnika z prośbą o wyjaśnienie, a ten będzie mógł złożyć deklarację korygującą. Dodatkowo kontrola (...)

 • Kontrole fiskusa. Ile ich jest i jak sobie z nimi radzić

  przestępstwa lub wykroczenia, 2) kontrola dotyczy zasadności dokonania zwrotu VAT przed dokonaniem tego zwrotu; 3) kontrola dotyczy zasadności dokonania zwrotu VAT na materiały budowlane. (...)

 • Kontrola wykonywania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych. Czy ktoś kontroluje ZUS?

  płatników składek. Kontrolę tą przeprowadzają inspektorzy kontroli ZUS. Na czym polega kontrola? Kontrola wykonywania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych może obejmować w szczególności: zgłaszanie (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  podatkowa, kontrola skarbowa

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?

  państw członkowskich i zmieniające postanowienia Konwencji z Schengen (Dz.Urz. UE L 405 z 30.12.2006, str. 1, z późn. sprostowaniem)Źródło: www.mswia.gov.pl strefa Schengen, kontrola

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?

  musisz być pouczony przez dokonującego przeszukania, - Przeszukania osoby i odzieży na niej należy dokonywać w miarę możności za pośrednictwem osoby tej samej płci, - Zasadą jest, że kontrola (...)

 • Jakość handlowa świeżych owoców i warzyw

  sezonach największej podaży. Źródło: www.ijhar-s.gov.pl kontrola jakości, jakość handlowa, świeże owoce, warzywa, jarzyny

 • Jak kontrolowane będzie zatrudnienie?

  pracy, a następnie odstąpi od kontroli. W takim przypadku kontrola u przedsiębiorcy może być przeprowadzona w terminie ustalonym z tym przedsiębiorcą.   Na jakiej podstawie?  Kontrola

 • Kontrola zwolnienia lekarskiego przedsiębiorcy

  pracownika w domu, powinna przyjść ponownie, wyjaśniając jednocześnie przyczynę jego poprzedniej nieobecności. Kontrola prowadzona przez ZUS dotyczy sposobu wykorzystywania zwolnienia lekarskiego (...)

 • Kontrola przedsiębiorcy przez Policję

  się z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, jest kontrola podatkowa (księgi, deklaracje, wpłaty) lub kontrola skarbowa (rozliczenia z funduszami, np. ZUS, fundusz (...)

 • Powtórna kontrola celna u podatnika

  1992 r. ustanawiające Wspólnotowy Kodeks Celny (Dz. Urz. WE L 302 z 19.10.1992, ze zm.) powtórna kontrola celna, podatnik, celny, kontrolowany

 • Kontrola w Ośrodku Pomocy Społecznej

  . Zadania kontrolne powinny wynikać, z zatwierdzonego przez gminę planu kontroli. Kontrola kompleksowa może obejmować, np. kontrolę organizacji jednostki w zakresie prowadzenia gospodarki, gospodarki (...)

 • Obowiązkowa kontrola obiektów budowlanych, czyli czy wykorzystujesz budynek zgodnie z pozwoleniem na jego użytkowanie?

  niektórych ustaw (Dz. U. 2003 r., Nr 80, poz. 713) kontrola, obiekty budowlane, pozwolenie na użytkowanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • cena mieszkania kontrola fiskusa

  Mam takie, pytanie jeżeli zależy mi na szybkim sprzedaniu mieszkania i wyznaczę niską cenę, to czy jest możliwe że fiskus będzie to sprawdzał? (...)

 • Mandat w tramwaju, Łódź

  Witam. Zdarzyła mi się dziś nieprzyjemna sytuacja. Otóż w jednym z łódzkich tramwajów była kontrola biletów, ja jednak miałam problem ze znalezieniem (...)

 • Kontrola osobista

  Zostałem niedawno zatrzymany do kontroli drogowej przez kilku policjantów. Jeden z nich nie podając powodu zatrzymania powiedział mi, żebym opuścił (...)

 • Kontrola drogowa

  Witam Ostatnio zostałem spisany przez policję, kazali mi dać dowód osobisty, powiedziałem, że nie dam i jak chcą to podam swoje dane ale dokumentu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane