Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stosowanie ustawy o STIR

  podatnicy VAT (zgodnie z art. 96 ust. 9 albo 9a ustawy o VAT), których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona (zgodnie z art. 96 ust. 9h-j ustawy o VAT). Informacje (...)

 • JPK_VAT ma być rozbudowany

  schemie JPK_VAT powinny umożliwiać możliwie efektywną analizę. Co za tym idzie, wskazane jest, żeby dane te były jak najbardziej precyzyjne. W związku z tym rozważane jest wprowadzenie przykładowo: 

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Porada prawna na temat kontrola zwrotu vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kontrola zwrotu vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  oraz do zapłaty podatku VAT do urzędu skarbowego. Z rachunku VAT można również zapłacić do urzędu skarbowego dodatkowe zobowiązania w VAT, odsetki za zwłokę w VAT. Co (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku nr 14 do ustawy (...)

 • Kontrole u przedsiębiorcy

  uzasadnione zagrożeniem życia, zdrowia lub środowiska naturalnego;   kontrola dotyczy zasadności dokonania zwrotu podatku od towarów i usług przed dokonaniem tego zwrotu; przeprowadzenie

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy towarów ma spore znaczenie przy wyliczaniu kwoty zwrotu podatku. Znaczenie to wynika z przepisów określających termin zwrotu podatku [a konkretnie z art. 87 ust. 3 ustawy o VAT].  Zgodnie (...)

 • Wstrzymanie zwrotu VAT po kontroli

  bieg terminu do zwrotu różnicy podatku rozpoczął się z dniem wpływu korekty deklaracji do organu podatkowego\". W opisanym stanie faktycznym - jeśli zasadność zwrotu VAT została (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Kontrola celno-skarbowa

  przeprowadzonej analizy ryzyka. Czego może dotyczyć kontrola celno-skarbowa?  Kontrola celno-skarbowa to procedura o charakterze tzw. twardej kontroli. Jej podstawowym zadaniem jest wykrywanie (...)

 • Kontrole fiskusa. Ile ich jest i jak sobie z nimi radzić

  przestępstwa lub wykroczenia, 2) kontrola dotyczy zasadności dokonania zwrotu VAT przed dokonaniem tego zwrotu; 3) kontrola dotyczy zasadności dokonania zwrotu (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Ile zwrotu VAT za materiały budowlane można uzyskać?

    Limity zwrotu VAT na materiały budowlane  Zwrot VAT jest limitowany. Wysokość przysługującego zwrotu oraz wysokość przysługującego limitu, w okresie obowiązywania (...)

 • Superfiskus - czyli co zmienia Krajowa Administracja Skarbowa?

  jeśli pojawi się podejrzenie o nieprawidłowości, to urzędnicy zwrócą się do podatnika z prośbą o wyjaśnienie, a ten będzie mógł złożyć deklarację korygującą. Dodatkowo kontrola (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  podatku VAT wynikającej z faktur VAT, nie więcej jednak niż 9,959% kwoty stanowiącej odpowiedni iloczyn. Powyższa kwota zwrotu dotyczy wszystkich wydatków udokumentowanych fakturami (...)

 • VAT od wyposażenia biurowego

  . Oczywiście jeśli podatnik dokonałby sprzedaży, tym bardziej mógłby żądać zwrotu VAT. W takim przypadku znajdzie zastosowanie właśnie instytucja zwrotu VAT, gdyż jak (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  termin zwrotu. Podatnik jest wówczas zobowiązany do złożenia zabezpieczenia majątkowego w kwocie odpowiadającej kwocie wnioskowanego zwrotu podatku. Istotną zmianą jest również (...)

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane

  przy tym odnawialne (5-letnie) limity zwrotu. Poza tym zasady ubiegania się i otrzymywania kwoty zwrotu są w zasadzie takie same jak dotychczas.   Zmiany w zasadach zwrotu VAT (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  deklarację VAT, wówczas kwota korygowanego podatku naliczonego zwiększy przychody podatkowe.          Kontrola podatkowa a niemożność dokonania korekty podatku (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  czynności zwolnione od podatku, pozostają w rejestrze jako podatnicy VAT zwolnieni (art. 96 ust. 10 ustawy o VAT). Aktualizacja danych rejestracyjnych dla potrzeb VAT Aktualizacja rejestracji (...)

 • Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

  nie stało. Termin zapłaty podatku VAT w zależności od podatników Zobowiązanie podatkowe, kwotę zwrotu różnicy podatku, kwotę zwrotu podatku naliczonego lub różnicy podatku przyjmuje (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  podatku naliczonego. ##baner## Kiedy mają zastosowanie szczególne zasady składania deklaracji VAT? Podatnicy VAT, inni niż zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni i osoby prawne (...)

 • Zwrot VAT

  należnego, podatnik ma prawo do obniżenia o tę różnicę kwoty podatku należnego za następne okresy lub do zwrotu różnicy na rachunek bankowy.Podatnik może zatem albo odkładać odliczenie (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  zwrotu VAT.Zabezpieczenie (np. gwarancja bankowa, ubezpieczeniowa czy weksel) o wartości równej kwocie oczekiwanego zwrotu będzie wymagane tylko w razie żądania skrócenia terminu (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  możliwości obniżenia podatku należnego czy zwrotu podatku. Wedle zmienionego przepisunie stanowią podstawy do obniżenia podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

  Witam wszystkich, temat jest dosyc obszerny ale staralem sie wiekszosc strescic, mam nadzieje, ze jestem w odpowiednim dziale . W dzisiejszych rolach (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane