Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakres kontroli ZUS

  50 lat. Natomiast dokumentacja płacowa pracownika powinna być przechowywana przez pracodawcę przez okres 50 lat od dnia wytworzenia dokumentu. ZUS, kontrola, ograniczenie, zakres, (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  ; opłata wynosi 50% dochodów (czyli minimum 2195,27 zł); powyżej 2 lat do 5 lat – opłata wynosi 100% dochodów (czyli minimum 4390,54 zł); powyżej 5 lat (...)

 • Kontrola inspektora ZUS

  ZUS chce ode mnie dokumenty do wglądu z roku 1996. Ile wstecz powinno się przechowywać dokumenty ZUS? Czy błędem jest, jeśli w roku 1996 w deklaracji zgłoszeniowej do ZUS (...)

 • Porada prawna na temat kontrola zus ile lat wstecz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kontrola zus ile lat wstecz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co to jest pomoc de minimis i jak na tym skorzystać?

  przedstawiamy. Aby dobrze wytłumaczyć jak oblicza się pomoc publiczną de minimis za okres trzech ostatnich lat najlepiej będzie posłużyć się przykładem oraz de facto sięgnąć 6 lat wstecz. (...)

 • Zakres kontroli podatkowej podatnika

  Czy rok 1998 może być jeszcze przedmiotem kontroli urzędu skarbowego. W jakiej sytuacji urząd skarbowy ma prawo sprawdzić konto podatnika i ile lat wstecz może być przedmiotem kontroli? (...)

 • Obowiązek zgłoszenia do ubezpieczenia i terminy zgłoszeń

  można dokonać na trzy sposoby : na formularzu wydawanym przez ZUS, w formie dokumentu elektronicznego, którego wzór jest w programie komputerowym udostępnianym przez ZUS, w postaci wydruku z (...)

 • Kontrola dochodów i wydatków

  swoje dochody za okres od 1996 do końca 2001, biorąc pod uwagę, że w tym okresie prowadziłem działalność gospodarczą? O ile wiem, to urząd może kontrolować okres 5 lat wstecz. Czy (...)

 • Zawieszenie i zmniejszenie emerytury

  zgodny z literalnym brzmieniem przepisu. Pozostaje nam jeszcze ustalić, czy dochód jaki Pan uzyskuje uzasadnia takie zmniejszenie i jeżeli tak to o ile. Artykuł 104 ustęp 1a ustawy o emeryturach i rentach

 • Określanie lokalizacji telefonu przez pracodawcę

  , rejestrowanie, określanie, prywatność, dobra osobiste, naruszenie, zwolnienie lekarskie, kontrola

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony. § 3. W przypadku pism w formie dokumentu elektronicznego

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

  Witam, Poszukuje odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań. W dniu 20/06/2006, w miejscu mojej pracy miał miejsce napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane