Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola nadzoru budowlanego

  związku z ujawnionymi nieprawidłowościami organy te zawiadamiają niezwłocznie właściwe organy nadzoru budowlanego. Przy czym w przypadku ustalenia przez organy nadzoru budowlanego, (...)

 • Pozwolenie na budowę czy zgłoszenie - wykaz prac remontowych

  prac, które w jakikolwiek sposób godzą w postanowienia prawa budowlanego np. stwarzają niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Warto również podkreślić, że organ nadzoru

 • Kompetencje Inspektora Nadzoru Budowlanego - opinia prawna

  stopnia w stosunku do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego jest wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, tak więc odwołania od decyzji i postanowień PINB powinny być (...)

 • Porada prawna na temat kontrola nadzoru budowlanego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kontrola nadzoru budowlanego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kontrola projektu budowlanego

  budowlanego, który szczegółowo określa kompetencje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przewiduje on pewne kompetencje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (...)

 • Inicjatywa wszczęcia postępowania przez INB

  organów administracji architektoniczno-budowlanej, jak też organów nadzoru budowlanego (w tym także do Inspektora Nadzoru Budowlanego), należy "nadzór i kontrola nad przestrzeganiem (...)

 • Obowiązkowa kontrola obiektów budowlanych, czyli czy wykorzystujesz budynek zgodnie z pozwoleniem na jego użytkowanie?

  dokonujący kontroli wymierzy inwestorowi karę pieniężną stanowiącą iloczyn stawki opłaty (s), współczynnika kategorii obiektu budowlanego (k) i współczynnika wielkości obiektu budowlanego (...)

 • Kompetencje inspektora nadzoru budowlanego

  wszystkich organów nadzoru budowlanego jest to, iż mogą one - w wyniku kontroli działania organów administracji architektoniczno-budowlanej - kierować do właściwych organów zalecenia pokontrolne, (...)

 • Obowiązek utrzymania budynku w odpowiednim stanie

  administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego należy nadzór i kontrola nad przestrzeganiem przepisów prawa budowlanego, a w szczególności warunków bezpieczeństwa (...)

 • Prawo bankowe

  bank działalności, a także zatwierdza projekt statutu banku.2. Zmiana statutu banku wymaga zezwolenia Komisji Nadzoru Bankowego, jeżeli dotyczy spraw wymienionych w Art. 31 ust. 3 oraz uprzywilejowania

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego

  budowy legalnej przy zawiadomieniu organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy /art. 57 prawa budowlanego/ „   W przypadku wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • adwokat nie napisał skargii kasacyjnej - co robić?

  W 2003 roku moi rodzice zaczęli rozbudowę starego domu. Życzliwi sąsiedzi pisali skargi gdzie tylko się da (między innymi do nadzoru budowlanego (...)

 • Zawłaszczenie działki

  Witam, w roku 2003 zakupiona zostła przez moich rodziców działka o powierzchni 6 arów, jak się później okazało po pomiarach geodezyjnych sąsiad (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane