Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Należyta staranność w VAT

  znaczenia. Podobnie jest w przypadku, kiedy kontrahent posiada wysokie aktywa obrotowe lub kapitał własny. Kontrahent nie posiada zaplecza organizacyjno-technicznego odpowiedniego do rodzaju i skali

 • Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta?

  gospodarczych (Dz. U. 2003 r., Nr 50, poz. 424 ze zmianami). KRS, niewypłacalność, kontrahent, sprawdzenie, dłużnik niewypłącalny, rejestr

 • Co zrobić, jeśli kontrahent nie realizuje umowy zgodnie z ustaleniami?

  rzeczach wniesionych do przedmiotu najmu. Co zrobić, jeśli kontrahent nie wykonuje swojego zobowiązania w terminie? Kontrahent może nie wykonywać terminowo swoich obowiązków. Może tak (...)

 • Porada prawna na temat kontrahent

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kontrahent, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zapłata za niezamówiony towar

  Pan nie dzwonił do niego, tzn. będzie twierdził, iż umowa została zawarta. Jeżeli kontrahent skierowałby sprawę do sądu, należy koniecznie podjąć obronę przez zgłoszenie zarzutu, iż umowa (...)

 • Weksel in blanco

  . Kontrahent zapytał mnie na podstawie jakich przepisów domagam się zwrotu starych weksli, bo w prawie wekslowym nie ma takiego zastrzeżenia czy obowiązku. 1. Czy kontrahent musi mnie poinformować, (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT

  faktury korygującej to błąd w postaci nieprawidłowej daty zapłaty można skorygować notą korygującą. Notę korygującą należy wysłać wystawcy faktury wraz z kopią. Państwa kontrahent nie (...)

 • Zwrot towaru

  odpowiedzialności nie ponosi (siła wyższa – doszło do pożaru majątku dłużnika), strona, która miała to świadczenie spełnić (kontrahent), nie może żądać świadczenia wzajemnego, a w (...)

 • Związanie ofertą, odstąpienie od umwoy

  swego obowiązku. Nie może to być więc termin jednodniowy. odstapienie, oferta, rozwiazaie, umowy, zwłoka, kontrahent

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  terytorium innego niż Polska kraju członkowskiego Unii. Polski podatnik będzie wówczas uprawniony do zastosowania do WDT stawki 0%.    Kontrahent polskiego podatnika może być również (...)

 • UKS a tajemnica handlowa

  wyżej przepisy Ordynacji podatkowej).Jednak, nawet jeśli taka zgoda na ujawnienie tajemnicy nie została w umowie wyrażona, kontrahent nie powinien mieć pretensji i roszczeń, że drugi kontrahent (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Niezłożona deklaracja VAT-R

  Witam! Mam następujący problem. Z dniem 1 lutego tego roku rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej( pierwsza działalność), forma opodatkowania (...)

 • Umowa wykonana - brak zapłaty

  Witam, wiem, że wątek jednostronnie dotrzymanej umowy był już poruszany, niemniej jednak proszę o Państwa pomoc/konsultacje w wypadku poniższej (...)

 • ZUS ujawnił dane

  Dziś się dowiedziałem, że ZUS ujawnił moje dane osobowe oraz wysokość zadłużenia dla moich kontrahentów. Pewnego czasu miałem problemy ze zleceniami, (...)

 • Oszustko. Takiej historii nie słyszeliście.

  Witam wszystkich użytkowników. Mam pewien problem. Pracodawca zatrudnił mnie. Pracowałem ponad trzy miesiące. Niestety okazało się, że w rzeczywistości (...)

 • Umowa zawarta na allegro

  W niedawnym czasie zawarłem umowę na allegro, ale jestem przekonany że mój kontrahent w pełni się z niej nie wywiązał. Mianowicie, kupiłem grę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane