Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa i obowiązki kuratora spadku

  ustanawia kuratora spadku. Kurator spadku powinien starać się o wyjaśnienie, kto jest spadkobiercą, i zawiadomić spadkobierców o otwarciu spadku. Kurator spadku zarządza (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  pomniejsza się o straty z kapitałów pieniężnych i praw majątkowych poniesionych w roku podatkowym oraz w latach poprzednich.";3) w art. 30a:a) w ust. 1 w pkt 9 kropkę zastępuje się przecinkiem (...)

 • Rachunek wspólny - śmierć współposiadacza

  . Płończyk, P. Podlasko, M. Porzycki, A. Rataj, D. Rogoń, M. Rusinek, M. Spyra, T. Spyra, S. Szuster, P. Tereszkiewicz, A. Wacławik, F. Wejman, M. Wyrwiński. Prawo bankowe. Komentarz, Tom I i (...)

 • Porada prawna na temat konto bankowe i podzial spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat konto bankowe i podzial spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dział części majątku spadkowego

  mieszkania)? Czy notariusz jest przy drodze sądowej również potrzebny na jakimś etapie i jak wtedy określa się jego honorarium? Czy współwłasność można znieść również w części obejmującej (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  pieniężnych zgromadzonych w podmiocie prowadzącym działalność maklerską również o rodzaju i ilości tych papierów, oraz o nazwie instytucji finansowej albo o danych zarządzającego i o (...)

 • Sądowy dział spadku

  zgodnie z sądowym postanowieniem w sprawie nabycia spadku? Co w tej sytuacji należy wnioskować do Sądu podczas postępowania o dział spadku? Zgodnie z art. 55 ust. 1 ustawy Prawo bankowe (...)

 • Zwrot z urzędu skarbowego a spadek

  nabyła prawo do połowy tego zwrotu i przedmiotem działu spadku jest w związku z tym tylko 1/2 tego zwrotu? Jaki dokument należy dołączyć do pisma o dział spadku na - z urzędu skarbowego, (...)

 • Dziedziczenie środków z rachunku wspólnego

  samodzielnie podjąć wszystkie środki sama i następnie przekazać odpowiednią sumę spadkobierczyni (tak wynika z art. 51 a ustawy – Prawo bankowe). bank, konto, rachunek wspólny, (...)

 • Wypłacenie przez bank środków z konta zmarłego

  od opodatkowania, czyli 9 637 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej).   zaświadczenie o ilości środków na koncie, spadkobierca, urząd skarbowy, konto bankowe, (...)

 • Oszustwo nigeryjskie

  bankowych, druków firmowych. Nadal często odnaleźć można grupę osób chętnych na łatwy i szybki zarobek, którzy później padają ofiarami oszustów internetowych. (...)

 • Ustalenie składników majątkowych

  z dnia 26 lutego 1985r. (OSN 1985, poz. 147). Jeżeli więc posiada Pani informację, że spadkodawca miał konto bankowe w danym banku oraz był właścicielem garażu, możliwe jest złożenie do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • konto bankowe i podzial spadku

  witam, jest problem ! otrzymalem uprawomocnione postanowienie dzialu spadku w 2005 ale przy tym dziale nie uwzgledniono konta bankowego zmarlego. Pieniazki (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Podzial majatku a konto oszczednosciowe

  Witam, mam pytanie w zwiazku z podzialem majatku. czekam na uprawomocnienie sie wyroku rozwodowego i chcialabym wniesc sprawe do sadu o podzial majatku. (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane