Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zgłosić utratę dowodu osobistego?

  dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1464, z późn. zm.); rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 stycznia 2015 r. w sprawie (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  sprawach o wykroczenia wykonują polecenia sądu oraz prowadzą w granicach określonych w ustawie czynności wyjaśniające.Art. 8. W postępowaniu uregulowanym w niniejszym kodeksie (...)

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  personalizacji dokumentów w celu sporządzenia dokumentu elektronicznego i wyprodukowania na podstawie danych w nim zawartych dowodu osobistego. Przekazanie wniosku o wydanie (...)

 • Porada prawna na temat kontakt z policja w sprawie zagubienia dowodu osobistego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kontakt z policja w sprawie zagubienia dowodu osobistego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  zniszczeniem, prokurator albo Policja może w każdej sprawie, w wypadkach niecierpiących zwłoki, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, przeprowadzić (...)

 • Jak dostać e-dowód?

  kodów PIN dla każdego z tych certyfikatów (odpowiednio 4-cyfrowy PIN1 i 6-cyfrowy PIN2) Możesz ustalić kody już w urzędzie gminy przy odbiorze dowodu osobistego. (...)

 • Zagubiony dowód osobisty

  takim przypadku? Jakie jest prawo w Polsce regulujące zgłoszenie o utracie dowodu osobistego ? Do kogo w tej sprawie mam napisać i jak postępować aby nie ponosić kosztów (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  , art. 189a § 2, art. 210 § 2, art. 211a, art. 252 § 3, art. 258 § 1-3, art. 265 § 1 i 2, art. 269, art. 278 § 1 i 2 w zw. z art. 294, art. 284 § 1 i 2 w zw. z art. 294, art. 286 (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru w terminie siedmiu dni, licząc od dnia pozostawienia zawiadomienia w miejscu określonym w § 1, umieszcza się w oddawczej (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  , zgodnie z art. 508.Art. 567[2]. § 1. W sprawie o separację na zgodny wniosek małżonków oraz w sprawie o zniesienie separacji w razie (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  podatkowy doręcza pismo w sposób określony w art. 144. Art. 153. § 1. Jeżeli adresat odmawia przyjęcia pisma przesłanego mu w sposób określony w art. 144, pismo zwraca (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  , notatki protokolantów, sędziów, ławników, prokuratorów i adwokatów, którzy uczestniczyli w sprawie. Sąd może też (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  niemożliwe, egzekucja może być prowadzona z majątku wspólnego. Niemożność zaspokojenia z majątku odrębnego skazanego stwierdza się w protokole.§ 2. Egzekucja z majątku wspólnego (...)

 • Uprawnienia zatrzymanego przez policję

  Rady Ministrów z 26 lipca 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów (Dz. U. z 2005 r., Nr 141 poz. (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  2009 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich unieważniania, wymiany, zwrotu lub utraty (Dz.U.2009.47.384 (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka

  ; Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz.U. z 2017 r., poz. 1464); rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 stycznia 2015 r. w sprawie (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  . Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji wszczyna się na żądanie strony lub z urzędu.§ 3. Odmowa wszczęcia postępowania w sprawie nieważności decyzji (...)

 • Nowy wzór dowodu osobistego od stycznia 2015 roku

  unieważniony dokument. Nowy wzór dowodu osobistego oraz wzory formularzy związane z wydawaniem i unieważnieniem dowodów osobistych zostały określone w projekcie rozporządzenia (...)

 • Kodeks wyborczy

  nieprawidłowości w rejestrze wyborców, w szczególności w sprawie:  1)   pominięcia wyborcy w rejestrze wyborców;  2)   (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2004 r. w sprawie szczegółowych wymogów, jakie powinno spełniać zgłoszenie celne ( Dz. U. Nr 94, poz.902 (...)

 • Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

  reguluje szczegółowo Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 listopada 2000 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postępowania w sprawach (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny lub w przypadku nadania przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego w formie zbiorowej listy imiennej w jednostce przewidzianej do militaryzacji, posiada (...)

 • Nowe przepisy dotyczące wydawania dowodów osobistych

  osobistych, ich unieważniania, wymiany, zwrotu lub utraty weszło w życie z dniem 24 marca 2009 r.Co reguluje nowe rozporządzenie?Rozporządzenie to określa: tryb postępowania w sprawie (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  , przypadki, w których organ celny pobiera zabezpieczenie: 1) w związku z prowadzeniem składu celnego;2) w związku z korzystaniem z zawieszającej procedury celnej, (...)

 • Zmiany do ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych

  rozwiązanie przewidziano w art. 43 nowelizowanej ustawy.Zgodnie ze znowelizowaną ustawą obowiązuje dotychczasowe rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 listopada 2000 r. w (...)

 • Odbiór dowodu osobistego

  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 lutego 2009 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane