Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

  W wyroku sądu zabezpieczającego na czas sprawy rozwodowej widzenia z moim dzieckiem, żona zobowiązana została do trzech spotkań w tygodniu ze mną i z dzieckiem. Po tygodniu żona (...)

 • Będą nowe kary za utrudnianie kontaktów z dzieckiem

  środkiem na „opornego rodzica" będzie interwencja kuratora sądowego. Jeżeli, mimo kar pieniężnych, opiekun nadal ogranicza kontakt z dzieckiem i nie pozwala go zabrać poza (...)

 • Planowana reforma prawa rodzinnego

  , utrzymywanie relacje z dziećmi. Chcemy ograniczyć zjawisko uniemożliwiania jednemu z rodziców kontaktu z dzieckiem. Prawo powinno stać w obronie takiego rodzica" – (...)

 • Porada prawna na temat kontakt z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kontakt z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powolność sądów uniemożliwiła kontakt z dzieckiem

  ojca z dzieckiem oraz nie zapewniła skutecznego środka odwoławczego, który pozwalałby na wykonanie prawomocnych orzeczeń sądu w przedmiocie uregulowania kontaktów z dzieckiem. Trybunał

 • Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  zakazu osobistej styczności rodziców z dzieckiem jest jego dobro. W szczególności będzie to konieczne wtedy, gdy istnieje uzasadniona obawa, że styczność rodziców (jednego z nich) (...)

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  , któremu drugi rodzic utrudnia kontakt z dzieckiem. Opierają się na założeniu, że dzieci mają prawo do kontaktów z obojgiem rodziców, a prawo musi być sprawiedliwe (...)

 • Kontakty z dzieckiem

  dzieckiem muszą odbywać się w miejscu zamieszkania dziecka? Jestem po rozwodzie, była żona pozwoliła mi na jeden kontakt z dzieckiem w przeciągu 13 lat (córka ma 13 lat) w miejscu (...)

 • Będą odszkodowania za utrudnianie kontaktu z dzieckiem

  uniemożliwiła kontakt z dzieckiem”. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl kontakt z dzieckiem, kara pieniężna, grzywna, odszkodowanie

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej a widywanie

  terminie, jeżeli sąd nie orzekł inaczej. Utrudnianie kontaktów z dzieckiem może mieć wpływ na dobro dziecka. Dlatego też może Pan wystąpić do sądu opiekuńczego o konkretne ustalenie zakresu (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem.

  ]. [Zmiana rozstrzygnięcia o kontaktach z dzieckiem] Sąd opiekuńczy może zmienić rozstrzygnięcie w sprawie kontaktów, jeżeli wymaga tego dobro dziecka. Jak wynika z powyższego, (...)

 • Egzekwowanie prawa do widzeń z dzieckiem

  kontaktów (art. 113 § 1 KRO). Nie ma przy tym znaczenia fakt, czy rodzice są małżeństwem, czy żyją w rozłączeniu. Kontakty z dzieckiem obejmują w szczególności przebywanie (...)

 • Jakie możliwości egzekucji kontaktów z małoletnim dzieckiem przewidują przepisy prawa? Wniosek o nakazanie zapłaty oznaczonej kwoty pieniężnej

  matka dziecka towarzyszy dziecku w czasie spotkania z ojcem, czy też narzuca ojcu formę spotkania z dzieckiem organizując ten czas według własnego planu. Każda z opisanych sytuacji (...)

 • Władza rodzicielska a kontakty z dzieckiem

  Czy władza rodzicielska i kontakt z dzieckiem oznaczają to samo? Kwestią niezależną od władzy rodzicielskiej jest obowiązek utrzymywania kontaktów z dzieckiem. Kontakty (...)

 • Egzekucja wyroku o ustaleniu kontaktów z dzieckiem

  . 1uchwała SN z dnia 20 marca 1992 r., III CZP 16/92, OSNCP 1992, nr 9, poz. 162 2Uchwała Sądu Najwyższego -Izba Cywilna z dnia 28 sierpnia 2008 r. III CZP 75/2008 kontakty, z (...)

 • Zmiana postanowienia o kontaktach z dzieckiem

  spotkaniach. Może Pan także wskazywać, że ma bardzo dobry kontakt z dzieckiem i w związku z tym tak rzadkie  krótkie spotkania są niezgodne z dobrem dziecka. rozwód, (...)

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem

  ), gdzie wspólnie będą zajmować się synem. Czy mam prawo decydować o tym z kim ma styczność moje dziecko? Uważam, że kontakt ojca z dzieckiem jest za słaby, podczas tych nieregularnych (...)

 • Władza rodzicielska rodzica nad dzieckiem

  władzy rodzicielskiej kontaktu z nim. Skutkiem unieważnienia uznania jest brak więzi ojca z dzieckiem, brak praw rodzicielskich i niemożliwość kontaktów. unieważnienie uznania, uznanie, (...)

 • Ograniczanie kontaktów z dzieckiem przez byłego małżonka

  częstszy kontakt z dzieckiem. Może się Pan posłużyć argumentem dobra dziecka, konieczności zapewnienia dziecku utrzymania prawidłowych relacji z obojgiem rodziców, co (...)

 • Ograniczenia kontaktu dziecka z teściami

  kontaktów nie przyzna – co więcej, zgodnie z uzasadnieniem powołanego orzeczenia to rodzic mógłby nawet wnosić do sądu opiekuńczego o zakazanie dziadkom styczności z dzieckiem. Natomiast (...)

 • Przyczyny pozbawienia władzy rodzicielskiej

  kontakt z dzieckiem? Czy pozbawienie władzy ma wpływ w przyszłości na ewentualne alimentowanie przez dziecko rodzica, który dziecko zaniedbywał? W jaki sposób zabezpieczyć wypracowany (...)

 • Obowiązki przyszłego ojca

  podkreślić, iż sąd nie może zobowiązać ojca do wypełniania takich jego obowiązków, jak kontakt z dzieckiem, interesowanie się nim itp. Jak wynika z opisu sytuacji, w (...)

 • Alimenty od rodziców byłego męża

  ? Poza nie płaceniem alimentów nie zabiega także zbytnio o kontakt z dzieckiem, chciałabym go pozbawić władzy rodzicielskiej bo w zaistniałej sytuacji wolałabym sama decydować o życiu (...)

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  rodziców ma prawo wystąpić do sądu opiekuńczego z wnioskiem o widywanie się z dzieckiem - gdy drugi z rodziców utrudnia ten kontakt albo nie wyraża na niego (...)

 • Róża na razie nie wróci do rodziców

  - poinformował Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Krzysztof Józefowicz. Sąd Okręgowy musiał rozważyć, które dobro jest istotniejsze- czy kontakt rodziców z dzieckiem, czy bezpieczeństwo (...)

 • Róża na razie nie wróci do rodziców

  - poinformował Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Krzysztof Józefowicz. Sąd Okręgowy musiał rozważyć, które dobro jest istotniejsze- czy kontakt rodziców z dzieckiem, czy bezpieczeństwo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Widzenia ojca z dzieckiem.

  Mój mąż zostawił mnie z 3 miesięcznym dzieckiem. Teraz wniósł o rozwód i domaga się widzeń z dzieckiem. Ja mu widzeń nie bronię ale nie pozwalam (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane