Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kredyt konsumencki

  ;rych zapłaty zobowiązany jest konsument w związku z zawartą umową, informację o łącznej kwocie wszystkich kosztów, opłat i prowizji, do których zapłaty zobowiązany jest konsument

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  , a sprzedawca milczy, lub przyjął towar do naprawy jednak nie potrafi sprostać naprawie, wówczas konsument może odstąpić od umowy sprzedaży i na tej podstawie żądać zwrotu zapłaconej wartości. (...)

 • Oferujesz produkty w sprzedaży wysyłkowej? - dowiedz się więcej o umowach zawieranych na odległość

  trzydziestu dni od zawarcia umowy, zawiadomić o tym konsumenta i zwrócić całą otrzymaną od niego sumę pieniężną.   Kiedy konsument może żądać unieważnienia zawartej umowy? Konsument (...)

 • Porada prawna na temat konsument

  Nie szukaj dłużej informacji na temat konsument, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowy o kredyt hipoteczny kompleksowo uregulowane

  Zgodnie z nowymi przepisami, konsument może w każdym momencie spłacić całość lub część kredytu hipotecznego przed terminem określonym w umowie. Konsument będzie mógł także wystąpić (...)

 • Udzielanie kredytów hipotecznych na nowych zasadach

  obowiązywanie umowy, nawet gdyby konsument poniósł je przed spłatą. Określono także zasady pobierania rekompensaty przez kredytodawcę w przypadku spłaty całości lub części kredytu hipotecznego (...)

 • Zajmujesz się akwizycją? Sprawdź co powinieneś o niej wiedzieć!

  kiedy umowa zostałą wykonana. Jakie są następstwa odstąpienia przez konsumenta od umowy zawartej z akwizytorem?Jeśli konsument skorzysta z prawa odstąpienia, to:umowa jest uważana za niezawartą,konsument

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków.

  odstąpienia od umowy nie rozpoczyna się, jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy. Brakuje więc dodatkowych przesłanek, takich jak np. wręczenie wzoru odstąpienia (...)

 • Zgodność towaru z umową

  . Rozkład ciężaru dowodu   Prawo „przerzuca” ciężar dowodu z konsumenta na sprzedawcę wtedy, gdy konsument stwierdzi niezgodność towaru z umową w ciągu 6 miesięcy od nabycia (...)

 • Pokazy garnków - jak zrezygnować z zakupu?

  informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania. Zgodnie z przepisem art. 4 u.o.n.p.k., jeżeli jednak konsument (...)

 • Uwaga na niedozwolone postanowienia w umowie kupna mieszkania!

  motarialny, sprzedaż, nieruchomość, konsument

 • Platforma internetowego rozstrzygania sporów konsumenckich

  konsument włoski otrzymał zwrot pieniędzy. Konsument z Luksemburga skarżył się na samochód wynajęty przez Internet od handlowca w Grecji. Platforma przesłała skargę do właściwego (...)

 • Jak konsument może się bronić przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi przedsiębiorców?

  konsumentów, konsument, system konsorcyjny, działanie wprowadzające w błąd, agresywne praktyki rynkowe, kodeks dobrych praktyk, przedsiębiorca, reklama, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, (...)

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  systemu alarmowego) przed upływem okresu odstąpienia, a konsument zdecyduje się odstąpić od umowy, to musi on zapłacić za usługi, jakie zostały wykonane do tej chwili. W jakich przypadkach konsument (...)

 • Przyjęcie przez sprzedawcę nienaruszonego towaru

  ) skutkuje tym, że konsument może odstąpić od umowy, w terminie trzech miesięcy, liczonym od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia. Jeżeli jednak konsument (...)

 • Zwrot uszkodzonego towaru przez klienta.

  towaru i Państwo za nią nie odpowiadacie. Jeżeli jednak wada powstała po powyższym okresie, to konsument będzie musiał udowodnić, że wada istniała w Warto wreszcie dodać, że zasady zgłaszania (...)

 • Prawa konsumenta a zwrot towaru

  transakcji i nie jest uzależnione od istnienia wad towaru. W tym czasie konsument ma prawo towar rozpakować i wypróbować w zakresie zwykłego zarządu. W przypadku, w którym konsument (...)

 • Darmowa pożyczka a ustawa o kredycie konsumenckim

  art. 4 ust. 1 pkt. 1 ustawy, zgodnie z którym ustawy nie stosuje się do umów, w których konsument nie jest zobowiązany do do zapłaty oprocentowania oraz innych kosztów

 • Zmiany korzystne dla pożyczkobiorców!

  zobowiązany jest konsument w związku z zawartą umową,   informację o łącznej kwocie wszystkich kosztów, opłat i prowizji, do których zapłaty zobowiązany jest konsument,   informację o

 • Odstąpienie od umowy

  rozpoczyna się. W takim wypadku konsument może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy po (...)

 • Klauzule niedozwolone a prawa konsumenta

  . Dz.U. z 2015 r., poz. 1634, ze zm.); ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. z 1964 r. Nr 16,  poz. 93, ze zm.). niedozwolone postanowienia umowne, klauzule, umowa, konsument

 • Niedozwolone klauzule umowne w obrocie z konsumentami

  : ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zmianami). konsument, klauzule, niedozwolone, wzorce umowne, umowa, ochrona konsumenta,

 • Automatyczne przedłużenie umowy z konsumentem

  względu na brzmienie konkretnej umowy lub regulaminu) może być nietrafny. konsument, regulamin, umowa, przedsiębiorca, klauzule niedozwolone

 • Odstąpienie od umowy zawartej poza lokalem

  miesięcy:   Art. 4. Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, bieg terminu, o którym mowa w art. 2 ust. 1, nie rozpoczyna się. W takim wypadku konsument

 • Jak przygotować się do przedświątecznych zakupów?

  piśmie o prawie odstąpienia od umowy. Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, bieg terminu nie rozpoczyna się. W takim wypadku konsument może odstąpić (...)

 • Po co drzeć koty? Tak polubownie rozwiążesz spór

  konsumentów. źródło: ww.uokik.gov.pl konsument, reklamacja, mediacja, sąd, prawo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

  Witam! Potrzebuję pilnej porady Myślę, że sprawa jest niektórym z państwa znana, bo była kiedyś nagłaśniana przez media. Chodzi o serwis pobieraczek.pl, (...)

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • Zwrot kosztów przesyłki przez Internet dla każdego !!

  Kupiłem przez Internet wybrany towar a dostałem zdecydowanie różniący się od niego, dlatego postanowiłem odesłać paczkę. Jakież zdziwienie z (...)

 • Problem z ERAgsm

  Witam mam problem a więc szybko zaczne od poczatku oco chodzi: Kupilem w promocji erafun telefon sagem my501c, po 2 miesiącach uzytkowania telefon zaczoł (...)

 • Zwrot towaru nabytego poza siedzibą firmy.

  Witam Proszę o informację ewentualnie akt prawny. Po kontakcie telefonicznym, przejrzeniu strony internetowej sprzedawcy i przejrzeniu oferty wysłanej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane