Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konsekwencje prawne zakupu nieruchomości

  Kupując mieszkanie lub lokal użytkowy, najczęściej nie zwracamy uwagi na to jakie obowiązki będą wiązały się z nabywanym prawem własności, albo spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu (...)

 • Brak oddziału-konsekwencje prawne

  Jakie sankcje grożą przedsiębiorcy zagranicznemu, jeżeli prowadzi w Polsce działalność gospodarczą bez zarejestrowania przedstawicielstwa lub oddziału, mimo że względu na zakres działania taki obowiązek (...)

 • Wakacje 2014 - prawnicze last minute

  turystycznego i na które strony umowy wyraziły zgodę;   podstawy prawne umowy i konsekwencje prawne wynikające z umowy. Warto także zapoznać się z listą niedozwolonych (...)

 • Porada prawna na temat konsekwencje prawne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat konsekwencje prawne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak prawo chroni nabywcę usług turystycznych?

  które strony umowy wyraziły zgodę;   podstawy prawne umowy i konsekwencje prawne wynikające z umowy.   Jakie obowiązki ma organizator turystyki? Osoba, która (...)

 • Odpowiedzialność karna za pisanie pracy dyplomowej

  Co może grozić, jakie konsekwencje prawne mogą być wyciągnięte w stosunku do osoby, która zarobkowo trudni sie tzw. "prostytucją intelektualną" to znaczy pisze różnego rodzaju prace licencjackie

 • Wstrzymanie wypłaty dodatku mieszkaniowego

  dodatek mieszkaniowy musi ponosić i uiszczać pozostałą, poza przyznanym dodatkiem, część opłat związanych z utrzymaniem lokalu. Jeżeli tego nie czyni, ponosi konsekwencje prawne przewidziane (...)

 • Konsekwencje bezpodstawnego zawiadomienia policji

  względzie powołane powyżej przepisy uznać więc wymaga, iż osobie dokonującej zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa nie grożą żadne ujemne konsekwencje prawne związane z dokonaniem (...)

 • Kolejna zmiana ustawy o kierujących pojazdami

  kierowanie tramwajem będą realnie groziły konsekwencje prawne w przypadku złożenia nieprawdziwego oświadczenia za podanie nieprawdziwych danych co do podlegania zakazowi prowadzenia pojazdów

 • Jakie są warunki i skutki zbycia spadku – opinia prawna

  prawne, iż osoba taka jest spadkobiercą. W chwili nabycia spadku przez kilka osób, stają się oni niepodzielnymi współwłaścicielami masy spadkowej, a ich prawa i obowiązki w stosunku (...)

 • Udzielenie absolutorium procedury i konsekwencje prawne

        Wbrew powszechnemu poglądowi procedura udzielenia absolutorium dotyczy nie tylko spółek kapitałowych oraz nie tylko członków ich zarządów, a konsekwencje

 • Prowadzenie ewidencji księgowej w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów

  oraz rachunkowych. Biorąc pod uwagę grożące negatywne konsekwencje prawne, które mogą zaistnieć w razie nie wypełnienia tych obowiązków,  dobrym rozwiązaniem wydaje się (...)

 • Kontakty i know how jako aport do spółki

  konieczności rozróżnienia pojęcia zorganizowanego przedsiębiorstwa i jakie ta sytuacja rodzi konsekwencje prawne? Zgodnie z art. 14 Kodeksu spółek handlowych, wkładem do spółki (...)

 • Dział spadku - zniesienie współwłasności

  pełnej kontroli nad sprawą odległość, opóźnienie czasowe. Jakie są prawne opcje, abym ja mógł osiągnąć moje cele prawne. Niedopuszczenie do sprzedaży mieszkania - i to najprościej i (...)

 • Konsekwencje budowy garażu blaszanego bez zezwolenia

  zagrożenie środowiska. Zatem za wykonanie rozbiórki garażu nie grożą żadne inne konsekwencje prawne. zezwolenie, pozwolenie, działka, garaż, obiekt budowlany, samowola budowlana, inspektor (...)

 • Konsekwencje nie zgłoszenia dodatkowego biura

  Czy firma ponosi jakiekolwiek konsekwencje prawne, czy finansowe, jeżeli posiada dodatkowy lokal biurowy, który nie jest wpisany do umowy spółki oraz zgłoszony do KRS, a prowadzi się w nim

 • Zastraszanie świadka

  przesłuchanie świadka w tej sprawie? Jakie konsekwencje (czy w ogóle są takie) grożą osobie, która nakłania świadka do zmiany zeznań i zastrasza go? Jakie są konsekwencje prawne (...)

 • Odpowiedzialność za odbiór korespondencji

  podpisem, to czy naraża się na konsekwencje prawne, jeśli list nie został doręczony do adresata? Proszę wskazanie podstawy prawnej. Z pytania nie wynika o jakie postępowania chodzi czy o (...)

 • Przestępstwo fałszywych zeznań

  Jak można zakwalifikować prawnie pozew cywilny w postępowaniu nakazowym, jeśli powód chcąc uzyskać nakaz zapłaty w takim postępowaniu świadomie stwierdził nieprawdę? Czy są jakieś konsekwencje (...)

 • Czym jest testament? Wiadomości ogólne

  obawy narażenia się na konsekwencje prawne. Tak np. w zakresie umów każdemu wolno zawrzeć umowę sprzedaży z dowolną osobą i prawo nie będzie ingerować w tak powstały stosunek prawny, (...)

 • Rodzina w prawie cywilnym

  faktycznie został przyjęty do wspólnoty domowej. Prawo cywilne często wiąże różne konsekwencje prawne z faktem pozostawania z jakąś osobą w powyższych relacjach.   Podstawa (...)

 • Link do strony internetowej a prawa autorskie

  stronie, a będzie to np. logo innej firmy, może to powodować konsekwencje prawne – czyn nieuczciwej konkurencji, naruszenie znaku towarowego itp. Dlatego też w tym przypadku dla pewności (...)

 • Jesteś niezadowolony z wykupionej wycieczki? Dowiedz się czego możesz żądać od biura podróży.

  wyraziły zgodę;   6.       podstawy prawne umowy i konsekwencje prawne wynikające z umowy.     Jasno zatem widać, iż standardy usług (...)

 • Powołanie dowodów pod rygorem skutków z art. 6 kc

  jakie konsekwencje prawne wywierają. Czy mamy do czynienia z formą zastrzeżoną pod rygorem nieważności? Treść art. 6 ustawy Kodeks cywilny brzmi: Art. 6. Ciężar udowodnienia faktu spoczywa (...)

 • Umowa kupna działki a umowa przedwstępna

  , a jeżeli tak, to czy opisane wpisy byłyby zgodne z prawem i miałyby konsekwencje prawne w przypadku ich niedotrzymania przez nas? W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że zgodnie z art. (...)

 • Opodatkowanie zwróconego zadatku

  postanowień umowy. Konsekwencje prawne wręczenia zadatku mogą być różne i wyznaczają je głównie postanowienia umowy lub zwyczaj. W przedmiotowej sprawie zadatek należy uznać za swoisty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane