Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  ; małżeński. Podsumowując, należy przyjąć, iż konkubinat jest to nie uregulowana przez ustawę trwała wspólnota życiowa kobiety i mężczyzny. Czy konkubenci mają względem siebie wzajemne (...)

 • Warunki uznania związku za konkubinat

  podobna więź jak małżonków (wspólnota duchowa, fizyczna i gospodarcza). W świetle prawa polskiego konkubinat nie wywołuje w sferze majątkowej takich skutków jak zawarcie małżeństwa (nie (...)

 • W jaki sposób powstaje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego?

  , nie można go zbyć, choć z chwilą wygaśnięcia tego prawa roszczenie o przyjęcie w poczet członków spółdzielni oraz zawarcie umowy o ustanowienie tego prawa mają wspólnie zamieszkujący (...)

 • Porada prawna na temat konkubinat prawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat konkubinat prawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Roszczenia z tytułu związku konkubenckiego

  prawa ? mają uzasadnienie i czy osoba B ma podstawy, aby wkraczać na drogę sądową? Konkubinat nie został uregulowany w obowiązującym porządku prawnym, stąd pojawiające się problemy, zwłaszcza (...)

 • Jak dzielić majątek ze związku osób tej samej płci?

  Sądu Najwyższego z dnia 6 grudnia 2007 roku, sygn. akt IV CSK 301/07, OSNC 2009/2, poz. 29 związek homoseksualny, konkubinat, majątek, rozliczenie, podział

 • Dziedziczenie po konkubencie

  Jakie prawa majątkowe przysługują osobom pozostającym w stosunku konkubinatu? Konkubinat jest związkiem kobiety i mężczyzny pozbawionym konsekwencji prawnorodzinnych. W zakresie spraw majątkowych (...)

 • Konkubinat a status uchodźcy

  pracę znajdzie Pani w artykule: Zezwolenie na wykonywanie pracy przez cudzoziemców cudzoziemiec, małżeństwo, konkubinat, status uchodźcy, legalizacja pobytu, zezwolenie na zamieszkanie, pozwolenie (...)

 • Nie każdy przejmie najem po zmarłym

  przysługuje prawo wstąpienia w stosunek najmu po śmierci dotychczasowego najemcy – czytamy na stronie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl konkubinat, najem, partner

 • Podział majątku wspólnego konkubentów

  przez jakiś czas w nieformalnym związku. konkubinat, podział majątku, konkubent, majątek, dorobek, nieformalny związek

 • Obowiązki i prawa w nieformalnym związku (sytuacja dziecka pozamałżeńskiego) - opinia prawna

  dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu? Zachowek - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane? konkubinat, konkubent, konkubina, dziecko

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Co to jest konkubinat?

  Witam na fali ostatnich wydarzeń w sejmie doszło do mnie że tak de facto pozostaje ze swoją dziewczyną w konkubinacie. No to ani zaręczeni nie jesteśmy, (...)

 • Konkubinat

  Mam mieszkanie własnościowe i żyję w konkubinacie ,czy kobieta odchodząc odemnie może żądac podziału majątku? (czarniawy) konkubinat nie jest (...)

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Konkubinat a podział majątku

  Witam, 2 lata temu mój mąż rozszedł sie z kobieta z która ma 12 letnie dziecko. Kobieta przez 6 mcy odsyłała pieniądze które jej przesyłalismy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane