Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koncesja na alkohol

  sprzedaży może być prowadzona tylko na podstawie zezwolenia wydanego przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta), właściwego ze względu na lokalizację punktu sprzedaży. Ustawa określa (...)

 • Zezwolenie na sprzedaż alkoholu

  Spółka z o.o. będzie zajmowała się dostawą artykułów spożywczych na statki, w tym dostawą alkoholu. Czy do takiej sprzedaży alkoholu wymagana jest koncesja na alkohol i jakie (...)

 • Jak uzyskać koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych?

  , na jakich należy składać wnioski o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie i rozprowadzanie programów radiofonicznych i telewizyjnych. Zob. Wniosek o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie

 • Porada prawna na temat koncesja na alkohol

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koncesja na alkohol, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koncesja na sprzedaż alkoholu a firma cateringowa

  ); powyżej 18 % zawartości alkoholu. Także zatem i na alkohole niskoprocentowe wymagane jest zezwolenie. Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol? alkohol, (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  na czas oznaczony, nie dłuższy niż 2 lata, w drodze decyzji, na pisemny wniosek zainteresowanego podmiotu. Na pisemny wniosek zwolnionego podmiotu zwolnienie to może być przedłużone, (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  ; przywóz tych wyrobów miał charakter okazjonalny; wyroby te były przeznaczone wyłącznie na własny użytek podróżnego lub jego rodziny lub były przeznaczone na prezenty. - (...)

 • Zezwolenie na alkohol

  Chcemy otworzyć sklep z alkoholami pow. 18%, pon. 18%, piwo, wino. Ile kosztują poszczególne koncesje na alkohol, jeśli chce się prowadzić sprzedaż detaliczną w sklepie? Przedsiębiorca rozpoczynający

 • Stawki podatku akcyzowego przy imporcie alkoholu

    Alkohol etylowy i pozostałe wyroby alkoholowe, o dowolnej mocy, skażone (od 1 hl alkoholu etylowego 100 % vol)  4 550,00 zł  13  2208  Alkohol etylowy nieskażony (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  2003 r. o cudzoziemcach - posiadający zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony, udzielone w związku z przybywaniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub przebywaniem na tym (...)

 • Wyjątki w koncesji na alkohol

  ; o zawartości powyżej 18% alkoholu.   Zezwolenia na obrót hurtowy wydaje się na czas oznaczony: napojami alkoholowymi, o których mowa w pkt 1 i 2 - nie dłuższy niż 2 lata,   napojami

 • Chcesz prowadzić stację benzynową, zobacz jak uzyskać koncesję na obrót paliwami

  lata.3. Określenie czasu, na jaki ma być udzielona koncesja, wraz ze wskazaniem daty rozpoczęcia działalności, przy czym koncesja może być udzielona jedynie na czas określony, (...)

 • Koncesja na sprzedaż alkoholu

  którym ona ma na siebie zapisaną część spożywczą, a ja natomiast stoisko monopolowe (na które otrzymałem koncesję tylko na swoje nazwisko) - rozliczamy się osobno (od 0,5 roku). (...)

 • Zezwolenie na hurtowy obrót alkoholem

  Koszty koncesji na sprzedaż hurtową alkoholu powyżej 18% są niesamowicie wysokie. Koncesja jest udzielana na 2 lata na 500000 litrów czystego alkoholu. Czy istnieje możliwość (...)

 • Sprzedaż i import perfum a atesty

  jakichkolwiek atestów oraz zezwoleń? Na prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na produkcji czy obrocie substancjami chemicznymi lub kosmetykami, ustawa o swobodzie działalności (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu; świadczenie na wypadek śmierci - 100% sumy ubezpieczenia. Przed wyjazdem na wakacje za granicą w UE i EFTA warto wyrobić EKUZ Wyjeżdżając (...)

 • Pośredniczenie w handlu alkoholem a koncesja

  Czy działalność gospodarcza polegająca na świadczeniu usług agencyjnych na rzecz dystrybutora alkoholu wymaga specjalnych zezwoleń? Umowa agencyjna polega na stałym pośredniczeniu (...)

 • Kto i na jakich zasadach może prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia?

  nieuprawnionych na teren chroniony. Ochrona osób i mienia realizowana jest w formie: bezpośredniej ochrony fizycznej:  stałej lub doraźnej,  polegającej na stałym dozorze (...)

 • Koncesja a przekształcenie spółki cywilnej w jawną

  W wyniku przekształcenia obligatoryjnego spółki cywilnej w spółkę jawną została podjęta decyzja o wygaśnięciu zezwolenia na handel alkoholem. Na jakiej podstawie, skoro jest to przekształcenie

 • Przeciw oszustwom w obrocie całkowicie skażonym alkoholem

  Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU): 20.14.75, 20.20.14 i 20.59.43 zawierających w swym składzie alkohol etylowy o objętościowej mocy powyżej 50% objętości – w opakowaniach

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  . ##baner## Na każdy z tych podmiotów nałożono określonego rodzaju obowiązki. Na mocy art. 5 ust. 1 ustawy, w przypadku przewozu towaru rozpoczynającego się na terytorium (...)

 • Doprowadzenie do upadłości spółki przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego - opinia prawna

  pewien stan - jest tylko stwierdzeniem stanu istniejącego. Wystawiający dokument powinien, ze względu na znaczenie dokumentu, poświadczyć w nim stan istniejący. Zachowanie sprawcy polega właśnie (...)

 • Opinia nt. projektu ustawy o koncesjach na roboty budowlane lub usługi

  budowlane lub koncesja na usługi jest jedną z form PPP. Na przykład ustawodawca niemieckiego landu Szlezwik-Holsztyn, rozróżnia aż siedem modeli PPP, przy czym jednym z nich jest (...)

 • Zmiana wspólników spółki cywilnej a koncesja

  finansowe z ostatnich 3 lat, jeżeli podmiot prowadzi działalność gospodarczą; 4) określenie czasu, na jaki koncesja ma być udzielona, wraz ze wskazaniem daty rozpoczęcia działalności; 5) (...)

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  postępowania. Mają charakter przepisów powszechnie obowiązujących, tzn. że wiążą nie tylko mieszkańców danego terytorium, ale również osoby na tym terytorium przebywające. (...)

 • Zakup alkoholu na cele reprezentacji

  Firma kupiła na fakturę VAT alkohol na upominek dla kontrahenta. W innym przypadku zakupiony alkohol został zużyty przy spotkaniu z kontrahentem w siedzibie firmy. Czy takie zakupy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONCESJA NA ALKOHOL!!!!

  Mam sparwe wagi ciezkiej moj pracownik nie zalawil do konca koncesji tzn zalatwil pozwolenie na uzyskanie koncesji ale samej koncesji do konaca nie mi (...)

 • Koncesja na alkohol Euro 2012.

  Jak wygląda staranie się o koncesje na alkohol? Ile kosztuje? Ile trwa? Jakie są potrzebne dokumenty? Chodzi o sprzedaż alkoholu w mini ogródku (...)

 • koncesja - zezwolenie na alkohol w szczególnym przypadku....

  Koncesję kontynuujemy od 1989 roku. Aktualnie koncesja ważna jest do 2010 roku, ale w bezpośrednim sąsiedztwie buduje się dom dla sióstr zakonnych (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane