Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pomoc dla osoby niepełnosprawnej - czyli komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?

  opiekuńczo – leczniczym lub zakładzie pielęgnacyjno – opiekuńczym, zasiłek rodzinny na taką osobę nie przysługuje, w związku z czym nie przysługuje na nią również (...)

 • Emeryt i rencista dostanie dodatek

  rodziny z 1 hektara przeliczeniowego odpowiada kwocie ustalonej na podstawie przepisów o pomocy społecznej. W jakiej wysokości przysługuje dodatek określony omawianą ustawą? Dodatek (...)

 • Uprawnieni do renty rodzinnej z tytułu emerytury wojskowej

  Komu przysługuje renta rodzinna z tytułu emerytury wojskowej? Renta rodzinna wynikająca z tytułu emerytury wojskowej znajduje swoją podstawę w ustawie o zaopatrzeniu (...)

 • Opinia prawna na temat komu przysługuje renta socjalna z MOPS w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komu przysługuje renta socjalna z MOPS w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Renta dla prowadzącego działalność gospodarczą

  Jestem od urodzenia niepełnosprawna osobą posiadajaca przyznaną II grupe inwalidzką na stałe, którą otrzymałem mając 16 lat w 1992 r.do Do maja 2003r pobieralem rente socjalna z MOPS-u (...)

 • Prawo dorabienia do renty socjalnej

  renty za miesiąc, w którym osiągnęła dochód netto z tytułu pracy lub działalności gospodarczej przekraczający wysokość renty. Renta socjalna wynosi 418 zł miesięcznie, (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  umów zawieranych z udziałem konsumentów, z wyjątkiem umów powszechnie zawieranych w drobnych, bieżących sprawach życia codziennego. § 3. (...)

 • Renta z tytułu niezdolności do pracy

  trwała. Przy niezdolności orzeczonej na określony czas, przysługuje renta okresowa przez okres wskazany w decyzji organu rentowego. Kiedy przysługuje renta szkoleniowa? Jeżeli (...)

 • Kodeks pracy

  w pracy z innych przyczyn niż wymienione w pkt 1, trwającej dłużej niż 1 miesiąc.  § 2.  Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić w razie (...)

 • Jak przebiega wypłata świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych?

  , że nie wcześniej jednak niż od miesiąca, w którym zgłoszono wniosek lub wydano decyzję z urzędu.Swoistym wyjątkiem jest renta rodzinna. Mianowicie w razie zgłoszenia wniosku (...)

 • Z jakiej pomocy materialnej mogą skorzystać uczniowie?

  przyznane w jednej lub kilku z pośród następujących form: całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

  Witam! czy mógłby mi ktos napisać jakie przywileje przysługują bezrobotnej matce wychowujacej dziecko, jeśli w ogóle jakieś przysługują. Nie (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane