Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  prowadzi sprzedaż na terenie należącym do gminy lub będącym w jej zarządzie poza miejscem do tego wyznaczonym przez właściwe organy gminy, podlega karze grzywny. § 2. W razie (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  na obszarze dwóch lub więcej gmin, określa się proporcjonalnie do długości odcinka budowli położonego na terenie danej gminy. Art. 5. 1.  Rada gminy, w drodze uchwały, określa (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  tego wyznaczonych. W innych niewymienionych miejscach, obiektach lub na określonych obszarach gminy, ze względu na ich charakter, rada gminy może wprowadzić czasowy lub stały zakaz sprzedaży

 • Porada prawna na temat komu podlega wójt gminy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komu podlega wójt gminy , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pokrewieństwo w zamówieniach publicznych

  wójt i wykonawca pozostają w takim stosunku faktycznym (np. w bliskich stosunkach rodzinnych, towarzyskich), wójt powinien zostać wyłączony z udziału w postępowaniu. Wspomnieć w tym miejscu (...)

 • Spór sąsiedzki

  porządku na terenach innych niż wymienione w ust. 1-4 (a więc właśnie należące do gminy - czyli w zakresie pasa zieleni należącego do gminy również - przyp. red.)  należą do (...)

 • Status przewodniczącego rady gminy

  Niedługo zostanie powołana nowa rada gminy. Jaki jest status prawny przewodniczącego rady gminy, jeżeli chodzi o jego funkcję, zatrudnienie i wynagrodzenie? Czy w związku z pełnioną funkcją (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  urzędzie gminy (miasta) - w przypadku doręczania pisma przez pracownika organu podatkowego lub przez inną upoważnioną osobę. § 1a. Adresata zawiadamia się dwukrotnie o pozostawaniu pisma (...)

 • Emerytura a zwolnienie lekarskie wójta

  Wójt Gminy od 23.11.br jest na zwolnieniu lekarskim, a zaprzysiężenie nowego wójta nastąpi w dniu 6 grudnia. Poprzedni wójt (ur. w 1948 r.) ma uprawnienia emerytalne( po wyroku Trybunału

 • Skutki protestu poprzedniego właściciela działki, czyli problemy z uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy – opinia prawna

  sprawujący bezpośredni nadzór, ministra - Prezes Rady Ministrów, organu centralnego i jego kierownika - organ, któremu podlega. Skoro decyzję o warunkach zabudowy wydaje wójt, burmistrz (...)

 • Uzupełnij dane w ewidencji działalności gospodarczej - dopisz swój PESEL

  . Kiedy wpis do ewidencji podlega wykreśleniu? Wpis do ewidencji działalności gospodarczej podlega wykreśleniu w przypadku: zawiadomienia o zaprzestaniu wykonywania działalności gospodarczej, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odszkodowanie po wypowiedzeniu 3 letnim

  Witajcie, lokatorowi skończyło się 3 letnie wypowiedzenie w sierpniu 2004 roku. Teraz ma sprawę o eksmisje, ale sąd orzeknie lokal socjalny, bo przedstawi (...)

 • JAK POGONIC PIJAKÓW SPOD SKLEPU?

  MAM PROBLEM OBOK MOJEGO BLOKU JEST SPOZYWCZY SKLEP GDZIE CALYMI DNIAMI DO POZNEGO WIECZORA.WIECZNIE SIEDZĄ PIJĄ PIWSKO SPRZEDAWCZYNI KTORA TAM PRACUJE (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane