Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  uprawnienia, podlega karze grzywny. § 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu (...)

 • Wyłączenie geodety

  rzetelność jego pomiarów. Jak pozbyć się takiego geodety i doprowadzić do kontroli pomiarów i ujawnienia jego fałszerstw? Kto jest władny do wyłączenia geodety z pomiarów moich gruntów? Komu (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  macierzyński. Otrzymany wynik podlega zaokrągleniu do 10 gr w górę. jeżeli zasiłek macierzyński przysługuje z więcej niż jednego tytułu, a łączna kwota zasiłku macierzyńskiego pomniejszonego (...)

 • Porada prawna na temat komu podlega geodezja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komu podlega geodezja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie są różnice między spółdzielczym lokatorskim a spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu?

  własnościowym prawem do lokalu ma ekspektatywę własnościowego prawa, którą może obracać, i która podlega dziedziczeniu oraz egzekucji; ekspektatywa nie przysługuje oczekującemu na lokatorskie (...)

 • Żądanie udostępnienia danych z ewidencji gruntów

  przedsiębiorcy. ewidencja, ewidencja gruntów i budynków, dane właściciela, numer KW, księga wieczysta, wniosek, wypis, geodezja,

 • Postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej

  wierzytelności umieszcza się w osobnych rubrykach następujące dane: sumę, w jakiej wierzytelność podlega uznaniu; kategorię, w jakiej wierzytelność podlega zaspokojeniu; istnienie (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  zainteresowanych. Na postanowienie sądu przysługuje zażalenie. Art. 808. Jeżeli złożona w postępowaniu egzekucyjnym kwota pieniężna nie podlega natychmiastowemu wydaniu, powinna być złożona (...)

 • Opieka pielęgniarska w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  pokrycia w dochodach (przychodach) podatnika w danym roku podatkowym, nie podlega odliczeniu w kolejnych latach.  Podstawa prawna:  ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  uwzględnieniem konieczności zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Art. 222. § 1. Tymczasowo aresztowany podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej za zawinione naruszenie nakazów lub (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  odpowiadającej 13,71%, za pełne miesiące kalendarzowe ubezpieczenia, z których przychód podlega uwzględnieniu w podstawie wymiaru zasiłku, oraz liczby tych miesięcy. Jeśli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane