Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty na dziecko. Komu i na jakich zasadach przysługują?

  dziecka spoczywa na drugim z rodziców.   Na drugiej stronie przeczytasz jeszcze: Jak złożyć pozew do sądu o alimenty dla dziecka? Jak przebiega postępowanie sądowe (...)

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  utrzymanie; pełnoletnie dziecko lub osoba ucząca się jest uprawniona do zasiłku rodzinnego na własne dziecko; osobie samotnie wychowującej dziecko nie zostało zasądzone świadczenie (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka

  wierzytelności. Na ostatniej rozprawie o podwyższenie alimentów poprosiłem sędzię o pouczenie na okoliczność ukończenia przez dziecko 18 roku życia - tzn. komu po tej dacie (...)

 • Porada prawna na temat komu placic alimenty na dorosle dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komu placic alimenty na dorosle dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?

  osoby uczącej się, która nie pozostaje na utrzymaniu rodziców (rodzice nie żyją albo świadczą na rzecz takiej osoby alimenty) do otrzymania zasiłku rodzinnego. Zasiłek (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  Rzeczpospolitą Polską umów dwustronnych o zabezpieczeniu społecznym, przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na (...)

 • Skutki rozwodu

  ;lny. Komu po rozwodzie przysługuje władza rodzicielska? Jeżeli rozwodzący się małżonkowie posiadają wspólne, małoletnie dzieci, sąd musi w wyroku rozwodowym orzec, komu będzie przysługiwała

 • Co jeśli ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

  . Dlatego też ustawa z jednej strony kładzie nacisk na dokładnie badanie sytuacji, a z drugiej - na takie działania, które zmobilizują rodziców do łożenia na ich utrzymanie.Warto (...)

 • Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  wyrok będzie podlegał wykonaniu w drodze egzekucji, co oznacza, że o ściągnięcie potrzebnych sum można zwrócić się do komornika.     Komu i od kogo należą się alimenty? Alimenty (...)

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego dziecka

  dorosłe dziecko oraz rozwodu prosimy również zapoznać się z treścią poniższych artykułów: Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości? Alimenty (...)

 • Wysokość alimentów dla żony i dziecka

  - moja żona i dziecko czy też dziecko pozamałżeńskie? W jakich proporcjach otrzymywałyby alimenty moja żona i dziecko? Jak na taką sytuację zapatrują się sądy? Wysokość (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane