Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC

  bowiem likwidowana jest z zielonej karty sprawcy (Litwin) wydanej jednak również przez PZU. PZU potwierdziło prawdziwość polisy, jednak uzależnia wypłatę odszkodowania od potwierdzenia (...)

 • Obowiązki zakładu ubezpieczeń - likwidacja szkody

  on skorzysta ze swojej polisy zanim cała sprawa się wyjaśni. Ponieważ są świadkowie i wezwany został również na miejsce w dniu zdarzenia administrator budynku twierdzenia PZU zdają (...)

 • Rozwiązanie umowy a obowiązek zapłaty składki

  miałem kolizję z mojej winy. Zakład ubezpieczeń wypłacił odszkodowanie. Rozbity pojazd sprzedałem po odebraniu odszkodowania. Minął rok a PZU wzywa mnie do zapłaty zaleglych 3 rat skladek (...)

 • Porada prawna na temat komu nalezy się pośmiertne z polisy pzu - życie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komu nalezy się pośmiertne z polisy pzu - życie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela

  się przeciąga. Dowiedziałam się, że z powodu nie podpisania przeze mnie stosownych dokumentów. Mało tego, niedawno wpłynęło pismo mojego męża o zamrożenie całej kwoty do czasu (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy ubezpieczenia

  z umowy ubezpieczenia przedawniają się z upływem lat trzech. Bieg przedawnienia roszczenia o świadczenie do zakładu ubezpieczeń rozpoczyna się w dniu, w którym nastąpiło zdarzenie (...)

 • Mieszkanie po zmarłej dla niespokrewnionego

  testament? Kilka uwag o formie O zwrot kosztów pogrzebu faktycznie nie musi się Pani obawiać, bowiem zgodnie z artykułem 78 ustawy o emeryturach i rentach z FUS zasiłek pogrzebowy przysługuje (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot prowizji

  dochodzić, chyba że ten, przeciwko komu roszczenie przysługuje, zrzeka się korzystania z przedawnienia. Zrzeczenie dokonane przed upływem przedawnienia jest nieważne. Okres 24 miesięcy (...)

 • Ubezpieczenie domu bez prawa własności

  umowa ubezpieczenia domu. Decydujące są tu umowa oraz ogólne warunki umów stosowane przez dany zakład ubezpieczeń. Sąd Najwyższy w 2005r. orzekł, iż jeżeli ani z treści polisy ubezpieczeniowej, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

  Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...)

 • Polisa PZU po dewaluacji

  Witam mam taki problem.. moze ktos z was mial podobny wiec prosze o rady. Kilkanascie lat temu moji rodzicie wplacali przez 10 lat (co miesiac) skladki (...)

 • polisa posagowa -problemy z odbiorem pieniędzy

  Dzień dobry, Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś mógłby mi pomóc w odzyskaniu polisy posagowej mojej córki a mianowicie; W 1992 roku założyliśmy (...)

 • Poszukuję osób oszukanych przez PZU

  Jesli ktoś został oszukany przez PZU po wypadku lub stłuczce. Przy wycenie szkody PZU często proponuje (bezprawnie) zamienniki. Przygotowuje materiał (...)

 • SPOWODOWAŁEM WYPADEK DROGOWY.

  SPOWODOWAŁEM WYPADEK DROGOWY:3 OFIARY ŚMIERTELNE, DWIE W SZPITALU. BYŁEM TRZEŹWY NIE UCIEKŁEM Z MIEJSCA WYPADKU, PROKURATOR NIE ZASTOSOWAŁ ŻADNYCH (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane