Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  2 powierzchni użytkowej mieszkania albo domu jednorodzinnego. Jeśli zdecydujesz się na większe mieszkanie, na przykład o powierzchni użytkowej 55 m2, to dofinansowanie dostaniesz do 50 m2, a do

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  współwłaścicieli czyli w tym przypadku po połowie. Po dokonaniu podziału czyli gdy mieszkanie przypadnie jednemu z Państwa dochód z czynszu będzie przysługiwał wyłącznie temu komu przypadnie (...)

 • Skutki rozwodu

  małżonek, który opuszcza mieszkanie, wyrazi na to zgodę bez dostarczenia mu lokalu zamiennego lub lokalu socjalnego.   Wskutek wydania takiego orzeczenia małżonek opuszczający mieszkanie (...)

 • Porada prawna na temat komu mieszkanie socjalne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komu mieszkanie socjalne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do lokalu zastępczego i socjalnego

  Komu przysługuje lokal zastępczy, komu przysługuje lokal socjalny? Pojęciem „lokal socjalny” oraz „lokal zamienny” posługuje się ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Miejskiej Kraków. mieszkanie komunalne, mieszkaniowy zasób gminy, lokal socjalny

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  starali się o mieszkanie socjalne i jednocześnie trzeba mieć mniej niż w ustawie wskazane progi. I tak dochód gospodarstwa domowego nie może przekroczyć 1,3 przeciętnego wynagrodzenia w danym (...)

 • Mieszkanie dla policjanta

  . policjant, uprawnienia socjalne policjanta, mieszkanie, pomoc mieszkaniowa, pomoc na normę zaludnienia

 • Wymeldowanie małżonka z mieszkania

  porozumienia) ustalicie, komu należy się mieszkanie, a komu inne składniki majątkowe. Badź też podział majątku dokona sąd uwzględniając Państwa wnioski i sytuację. mieszkanie, (...)

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  działania przewidziane w programie składają się na pakiet „Mieszkanie Plus”, obejmujący: 1) Dostępne budownictwo na wynajem na gruntach samorządowych i Skarbu Państwa Pilotaż programu (...)

 • Mieszkanie socjalne a budowa mieszkania

  uchwalane przez radę gminy. Szersze informacje na temat mieszkań komunalnych znajdują się w artykule: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne? mieszkanie komunalne, socjalne, tytuł (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Komu przyznają dziecko?

  Witam i proszę o opinię. Spotykam się z kobietą, która mieszka w jednym mieszkaniu z ojcem swojego dziecka. Ślubu nie było więc rozwodu nie trzeba. (...)

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)

 • problem mieszkaniowy

  Witam, w 2004 roku w kamienicy gdzie mieszkałem z mamą pojawił się właściciel. od razu drastycznie podniósł czynsz itd, po czym...sprzedał kamienice (...)

 • mieszkanie

  Niedawno umarła moja "przyszywana" babcia, która w pewnym momencie zameldowała mnie u siebie. Teraz po jej śmierci MZBM każe mi oddać mieszkanie. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane