Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż rzeczy przez wspólnika na rzecz spółki

  ), bądź też wydatek poniesiony na zakup sprzętu może być wykazywany w kosztach uzyskania przychodu w postaci odpisów amortyzacyjnych (gdy komputer zostanie przyjęty do firmy jako środek trwały, (...)

 • Obowiązki pracodawcy względem pracowników pracujących przy monitorach ekranowych

  ekranowe (Dz.U. 1998 r., Nr 148, poz. 973). monitory ekranowe, komputer, praca przy komputerze, pracodawca, pracownik, obowiązki, stanowisko pracy, okulary korekcyjne, warunki pracy, przerwa

 • Likwidacja działalności gospodarczej i ryzyko podwójnego opodatkowania VAT

  towaru.  Przykład: Pan Adam nabył w 2004 r. komputer za kwotę 4.500 zł netto + 990 zł VAT. Komputer ten u Pana Adama stanowi środek trwały. W maju 2006 r. Pan Adam likwiduje (...)

 • Porada prawna na temat komputer

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komputer, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • "Simone" uderza w pedofilów

  trakcie czynności u 19-latka zabezpieczyli oni 46 płyt, dysk twardy, komputer stacjonarny i telefon komórkowy. Natomiast w miejscu zamieszkania 22-latka policjanci zabezpieczyli komputer (...)

 • Ewidencja wyposażenia w firmie

  . ewidencja wyposażenia, wyposażenie, komputer

 • Certyfikat na składanie komputerów

  zostać zaopatrzony w odpowiedni certyfikat. komputer, certyfikat UE, sprzedaż komputera, składanie komputera

 • Koszty modernizacji komputera

  podkreślić, że nawet gdyby komputer był ujęty w jednej ze wskazanych wyżej ewidencji, poniesione koszty mogłyby być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów tylko pod warunkiem, że byłyby prawidłowo

 • Jak odzyskać rzecz zatrzymaną przez Policję - opinia prawna

  Stan faktyczny Policja zatrzymała mój komputer. Trwa to już ponad miesiąc. Chciałbym się dowiedzieć, czy miała prawo zatrzymać cały komputer czy tylko dyski twarde. Jeśli tylko dyski to (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

  naszej ocenie opisane przez Pana wady są istotne. W celu odstąpienia od umowy powinien Pan złożyć oświadczenie o odstąpieniu z podaniem jego przyczyny i przesłać komputer do sprzedawcy. Ze względu (...)

 • Jak prawo chroni wzrok pracowników?

  , ochrona, komputer, pracodawca, okulary

 • Korzystanie z prywatnego sprzętu w firmie

  , środek trwały, komputer

 • Dwa komputery jako środki trwałe

  wartości nabytego składnika majątku w kosztach ani bezpośrednio, ani w postaci odpisów amortyzacyjnych. koszty podatkowe, środek trwały, komputer, wartość, amortyzacja, odpisy amortyzacyjne

 • Rejestracja bazy danych w GIODO

  . Komputer służący do przetwarzania danych osobowych nie jest połączony z lokalną siecią komputerową. 3. Zastosowano urządzenia typu UPS, generator prądu i/lub wydzieloną sieć elektroenergetyczną, (...)

 • Leasing podatkowy

  komputer o wartości 7.000 zł, na okres 24 miesięcy. Gdyby firma leasingowa amortyzowała w tym okresie komputer wg metody liniowej (czyli wg podstawowej stawki amortyzacji), wówczas odpis (...)

 • Sprzedaż w zakresie przedsiębiorstwa

  przedsiębiorca w ramach swojej działalności sprzedaje innym komputery, to jego żądanie zapłaty ceny za ten komputer przedawnia się po dwóch latach (przepis ten odnosi się wyłącznie do roszczeń (...)

 • Zakupione materiały pornograficzne powodem postępowania karnego – opinia prawna

  Pański komputer, który następnie, w postanowienie o przedmiocie dowodów rzeczowych został uznany za dowód rzeczowy w sprawie. Zajęcie to przebiegało zgodnie z prawem. Wymaga podkreślenia, iż przeszukanie

 • Aport w spółce cywilnej

  mogą być nimi również samochód i komputer wykorzystywane w działalności spółki. Strony w umowie same mogą określić wartość wkładu poszczególnych wspólników. Jeżeli tego nie zrobią, zadziała (...)

 • Formularz aplikacyjny - jak go wypełnić?

  . zakreślanie odpowiedzi poprzez zarysowanie małego prostokącika, a nie przez postawienie krzyżyka), oraz pisanie czytelnie, najlepiej drukowanymi literami. Inaczej komputer może mieć kłopoty. Formularz (...)

 • Opodatkowanie umowy najmu lokalu

  miejsce we wskazanym zakresie (telefon, faks, komputer etc.), to fakt ten nie ma znaczenia. Jeśli jednak mieszkanie będzie częściowo lub całkowicie przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej

 • Zajęcie przedmiotu nie należącego do dłużnika

  ? (Komornik nie może ich zająć?) Zakładamy, iż chodzi o sytuację, w której prowadzone jest postępowanie egzekucyjne przeciwko dłużnikowi, który posiada w użyczeniu od osoby trzeciej jakiś ruchomości (...)

 • Zakup komputera z oprogramowaniem

  używać tego Windowsa czy muszę kupić nowego? Czy mogę kupić ten program od kogoś, kto kupił go wcześniej w sklepie? Jeżeli klient zakupił komputer wraz z oprogramowaniem, może używać tego oprogramowania (...)

 • Nieodebranie sprzętu reklamowanego

  sprzętu, co więcej żąda zwrotu gotówki za komputer. W jaki sposób wyegzekwować zapłatę za usługę? Co należy zrobić ze sprzętem, którego klient nie odbiera? Czy istnieje ustawowy okres przechowywania? (...)

 • Zintegrowany Informator Pacjenta - jak z niego korzystać?

  zdrowotnej oraz o udzielonych mu świadczeniach. Jaki komputer jest potrzebny do korzystania z ZIP? Żeby korzystać ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta, wystarczy dowolny komputer z zainstalowanym (...)

 • Instalacja telekomunikacyjna w każdym budynku

  , Internet, telefon, komputer, telewizor

 • "Simone" uderzyła po raz trzeci

  dziecięcą, co stanowiło większą część pojemności dysku. Poza tym funkcjonariusze zabezpieczyli też komputer oraz 64 płyty CD.  Źródło: www.policja.pl / KGP, 11 marca 2009  posiadanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komornik-prosze o informacje.

  Bardzo prosze o informacje,co z domu moze zajac komornik?Czy takie przedmioty jak pralka automatyczna,lodowka,komputer dziecka moga byc zajete? Roman (roman25) (...)

 • Uszkodzony laptop przez serwis

  Witam. 2-3 miesiące temu oddałam laptopa Sony Vaio na gwarancje do Media Expert z powodu pasków poziomych na ekranie. Po dłuższym czasie zadzwoniła (...)

 • Policja i konfikata komputera

  Otóż odziwo nie wiem nawet na jakiej podstawie policja uzyskała nakaz do mojego mieszkania w celu konfiskaty mojego komputera. Sprawa jest o tyle dziwna (...)

 • Towar nieodebrany przez klienta

  Klient oddał do naprawy komputer, w którym wcześniej dokonał wady poprzez samodzielne nieprawidłowe podłączenie kabli. Obecnie odmawia zapłaty (...)

 • Gwarancja na sprzęt komputerowy

  Ponieważ mam mały problem z nowym sprzętem komputerowym o dość dużej wartości, a nie znalazłem nigdzie odpowiedniego kazus'u prawnego chciałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane