Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  . Na wniosek wierzyciela komornik ustanowi zarządcą inną osobę. § 2. Egzekucja z tej nieruchomości i zarząd prowadzone będą według przepisów o egzekucji z nieruchomości. Art. (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  innego biegłego tej specjalności wśród stałych biegłych sądowych.Art. 814. § 1. Jeżeli cel egzekucji tego wymaga, komornik zarządzi otworzenie mieszkania oraz innych pomieszczeń (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  zastrzeżeniem jednak, że komornik będzie miał prawo prowadzenia tych spraw tylko w granicach apelacji. Dodatkowo komornik nie będzie miał możliwości przyjmowania spraw z wyboru wierzyciela, (...)

 • Porada prawna na temat komornik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komornik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  znajdować się w tej samej lub pobliskiej miejscowości (art. 2 par. 1 pkt. 5a u.o.p.l.). Komornik będzie czekał na wskazanie takiego lokalu przez okres 6 miesięcy. Jeżeli gmina lub nabywa nieruchomości (...)

 • Czy można eksmitować "na bruk" - czyli egzekucja nakazu opróżnienia lokalu i wydania rzeczy

  usunięciem ruchomości niebędących przedmiotem egzekucji komornik dokonuje ich opisu, Jeżeli egzekucja obowiązku opróżnienia lokalu służącego zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika dotyczy (...)

 • Jakie opłaty może pobierać komornik?

  komornik podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej, Przy oznaczaniu wartości egzekwowanego roszczenia każde rozpoczęte 10 zł liczy się za pełne, Za egzekucję odebrania rzeczy komornik pobiera (...)

 • Egzekucja z ruchomości

  . W tym wypadku komornik zawiadomi go o terminie, w którym zajęcie ma być dokonane. Jeżeli pomimo swojego żądania następnie wierzyciel nie stawi się w wyznaczonym terminie, komornik dokonuje (...)

 • Obwieszczenie o licytacji

  ruchomości komornik umieści znak ujawniający na zewnątrz jej zajęcie. Zajęte ruchomości komornik pozostawi we władaniu osoby, u której je zajął. Kodeks postępowania cywilnego reguluje (...)

 • Egzekucja z nieruchomości - Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

  wezwania, komornik przesyła do sądu właściwego do prowadzenia księgi wieczystej wniosek o dokonanie w księdze wieczystej wpisu o wszczęciu egzekucji. Czy komornik może zająć nieruchomość (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika

  ma komornik czy policjant. Jak daleko to przeszukanie odzieży może się posunąć? Czy komornik może mi przeszukiwać dziecko? Jak komornik ma zachowywać się w moim domu i z jakich przepisów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane