Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zbieg z egzekucją administracyjną

  sprzedany (a tak, to komornik sądowy zwrócił mi zaliczkę, przekazując akta). W odpowiedzi komornik skarbowy odpisał mi, że powoływanie się przeze mnie na kpc jest bezpodstawne, gdyż (...)

 • Zbieg egzekucji

  wstrzymać prowadzoną egzekucję do czasu rozstrzygnięcia przez sąd. zbieg egzekucji, wstrzymanie czynności, postanowienie sądu, komornik sądowy, komornik skarbowy

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji

  utrzymane w mocy. Komornik pobiera swoją opłatę (15 %) na podstawie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Pobranie opłaty przez Urząd Skarbowy według w/w zasad nie powoduje, że komornik (...)

 • Porada prawna na temat komornik skarbowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komornik skarbowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Osoby uprawnione do żądania sporządzenia spisu inwentarza spadku

  podlegające zabezpieczeniu lub wciągnięciu do spisu inwentarza. Natomiast w myśl ust. 2 powołanego przepisu o organem, o którym mowa w ust. 1, jest urząd skarbowy (komornik skarbowy). (...)

 • Długi spadkowe

  (komornik skarbowy), w którego okręgu znajdują się rzeczy podlegające zabezpieczeniu lub wciągnięciu do spisu inwentarza na zlecenie sądu rejonowego. Na czynności komornika może być wniesiona (...)

 • Zajęcie wierzytelności Urzędu Skarbowego

  . 896. § 1. Do egzekucji z wierzytelności komornik przystępuje przez jej zajęcie. W celu zajęcia komornik: 1)   zawiadomi dłużnika, że nie wolno mu odbierać (...)

 • Zbieg egzekucji sądowej z administracyjną

  . Prawdopodobnie komornik skarbowy skierował egzekucję do rachunku bankowego do którego (bezskutecznie) już wcześniej była z mojego wniosku prowadzona. Akt podobno przesłano już do sądu, jednak (...)

 • Wniosek o wydanie postanowienia w sprawie kosztów egzekucyjnych w administracyjnym postępowaniu egzekucyjnym

  kosztów egzekucyjnych. postanowienie, zażalenie, koszty egzekucyjne, komornik skarbowy, organ egzekucyjny, egzekucja administracyjna, urząd skarbowy

 • Zawarcie intercyzy a egzekucja składek ZUS

  działalności i nie osiągała z niej korzyści. Czy komornik skarbowy może dokonać zajęcia tego samochodu skoro mamy z żoną intercyzę a samochód byłby zarejestrowany na jej nazwisko? Do (...)

 • Egzekucja prowadzona przez komornika skarbowego

  Czy komornik skarbowy również pobiera prowizję za zleconą mu przez np. ZUS egzekucję zaległych składek? Jeśli tak, to czy ZUS może (na prośbę dłużnika) wycofać wniosek egzekucyjny, aby (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zniesienie egzekucji komorniczej

  poszukuje informacji na temat zawieszenia egzekucji komorniczej Przy tak precyzyjnie zadanym pytaniu pewnie jeszcze chwilę poszukasz. mrozowskim Sprecyzuj (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Komornik skarbowy

  witam mam pewne pytanie czy mam niezapłacony mandat czy komornik może coś zająć? z góry dziękuję za odpowiedzi

 • Co może zabrać komornik ?

  Mam zaległości podatkowe i za składki ZUS.Poborca najpierw zajął ,a następnie zabrał mi pralkę lodówkę i telewizor.Czy miał prawo zabrać te (...)

 • Podatek VAT

  Czy będąc płatnikiem VAT musze składać ci miesiąc deklaracje PIT5 (Łukasz) bedac płatnikiem vat składa Pan deklaracje vat -7 co miesiąc, a deklaracja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane