Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zbieg z egzekucją administracyjną

  sprzedany (a tak, to komornik sądowy zwrócił mi zaliczkę, przekazując akta). W odpowiedzi komornik skarbowy odpisał mi, że powoływanie się przeze mnie na kpc jest bezpodstawne, gdyż (...)

 • Zbieg egzekucji

  wstrzymać prowadzoną egzekucję do czasu rozstrzygnięcia przez sąd. zbieg egzekucji, wstrzymanie czynności, postanowienie sądu, komornik sądowy, komornik skarbowy

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji

  utrzymane w mocy. Komornik pobiera swoją opłatę (15 %) na podstawie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Pobranie opłaty przez Urząd Skarbowy według w/w zasad nie powoduje, że komornik (...)

 • Opinia prawna na temat komornik skarbowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komornik skarbowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skarga na przewlekłość postępowania egzekucyjnego

  sądownie (patrz: po w dwóch latach od terminu wymagalności przedawnią się roszczenia wynikające z nich). Urząd Skarbowy (komornik skarbowy) nie robi nic, żeby wyegzekwować te zajęte (...)

 • Osoby uprawnione do żądania sporządzenia spisu inwentarza spadku

  podlegające zabezpieczeniu lub wciągnięciu do spisu inwentarza. Natomiast w myśl ust. 2 powołanego przepisu o organem, o którym mowa w ust. 1, jest urząd skarbowy (komornik skarbowy). (...)

 • Długi spadkowe

  (komornik skarbowy), w którego okręgu znajdują się rzeczy podlegające zabezpieczeniu lub wciągnięciu do spisu inwentarza na zlecenie sądu rejonowego. Na czynności komornika może być wniesiona (...)

 • Zajęcie wierzytelności Urzędu Skarbowego

  . 896. § 1. Do egzekucji z wierzytelności komornik przystępuje przez jej zajęcie. W celu zajęcia komornik: 1)   zawiadomi dłużnika, że nie wolno mu odbierać (...)

 • Zbieg egzekucji sądowej z administracyjną

  . Prawdopodobnie komornik skarbowy skierował egzekucję do rachunku bankowego do którego (bezskutecznie) już wcześniej była z mojego wniosku prowadzona. Akt podobno przesłano już do sądu, jednak (...)

 • Wniosek o wydanie postanowienia w sprawie kosztów egzekucyjnych w administracyjnym postępowaniu egzekucyjnym

  kosztów egzekucyjnych. postanowienie, zażalenie, koszty egzekucyjne, komornik skarbowy, organ egzekucyjny, egzekucja administracyjna, urząd skarbowy

 • Zawarcie intercyzy a egzekucja składek ZUS

  działalności i nie osiągała z niej korzyści. Czy komornik skarbowy może dokonać zajęcia tego samochodu skoro mamy z żoną intercyzę a samochód byłby zarejestrowany na jej nazwisko? Do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zniesienie egzekucji komorniczej

  poszukuje informacji na temat zawieszenia egzekucji komorniczej Przy tak precyzyjnie zadanym pytaniu pewnie jeszcze chwilę poszukasz. mrozowskim Sprecyzuj (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Komornik skarbowy

  witam mam pewne pytanie czy mam niezapłacony mandat czy komornik może coś zająć? z góry dziękuję za odpowiedzi

 • Co może zabrać komornik ?

  Mam zaległości podatkowe i za składki ZUS.Poborca najpierw zajął ,a następnie zabrał mi pralkę lodówkę i telewizor.Czy miał prawo zabrać te (...)

 • Podatek VAT

  Czy będąc płatnikiem VAT musze składać ci miesiąc deklaracje PIT5 (Łukasz) bedac płatnikiem vat składa Pan deklaracje vat -7 co miesiąc, a deklaracja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane