Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wyborczy

  w spisie wyborców.§ 2. Po wykonaniu czynności, o których mowa w § 1, obwodowa komisja wyborcza umieszcza w opieczętowanych pakietach odrębnie karty niewykorzystane i spis

 • Zmiany dotyczące komisji wyborczych

  następującym po dniu ogłoszenia, czyli 13 lutego 2019 r. Kodeks wyborczy, komisja wyborcza, wybory, głosowanie, wyborca, bezdomny, urzędnik wyborczy, głos

 • Wójt, burmistrz, prezydent - wybieramy ich bezpośrednio

  najpóźniej w 25 dniu przed dniem wyborów do godziny 24. Po dokonaniu prawidłowego zgłoszenia gminna komisja wyborcza powinna niezwłocznie zarejestrować kandydata, sporządzając (...)

 • Porada prawna na temat komisja wyborcza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komisja wyborcza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe zasady na nowe wybory samorządowe

  przedstawionych kandydatów, minister właściwy do spraw wewnętrznych wskaże dwóch kolejnych. W przypadku, gdy Państwowa Komisja Wyborcza nie dokona wyboru Szefa Krajowego Biura Wyborczego (...)

 • Zmiany w Kodeksie wyborczym. Będzie przezroczysta urna i kamery

  zarządzonych po dniu 1 lipca 2016 r. (wzory urn ustali Państwowa Komisja Wyborcza uwzględniając rodzaj i wielkość obwodów do głosowania). kodeks wyborczy, prezydent

 • Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

  korzystania ze świadczeń ubezpieczenia społecznego za granicą - tłumaczy Państwowa Komisja Wyborcza. Na szpitalnym łóżku i więziennej pryczy Wyborcy przebywający w dniu wyborów (...)

 • Ostatnia szansa na wybór lokalu wyborczego

  ; Można to zrobić ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej – informuje Państwowa Komisja Wyborcza. W zgłoszeniu trzeba wskazać obwód głosowania właściwy dla miejsca (...)

 • Zapisy przed głosowaniem

  Państwowa Komisja Wyborcza. Jest jednak warunek. Najpóźniej do 9 kwietnia 2009 r. muszą złożyć w urzędzie gminy wniosek o wpisanie do stałego rejestru wyborców.UWAGA: Do wniosku należy (...)

 • Partie dostały już numery list wyborczych

  Andrzeja Leppera Numer 9    -     Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke Numer 10  -     Komitet Wyborczy Prawica Państwowa Komisja Wyborcza

 • Komunikat Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie PZPN

  wyborów nowych władz w PZPN przejmie Niezależna Komisja Wyborcza. FIFA i UEFA zobowiązały się również do ścisłej współpracy z Ministrem Sportu i Turystyki w zwalczaniu (...)

 • Ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego

  poszczególne komitety wyborcze oraz na jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo w uzyskaniu mandatu.Wyniki wyborówWyniki wyborów ogłasza Państwowa Komisja Wyborcza (...)

 • Komitet wyborczy

  kwestię regulują: ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, ordynacja wyborcza do Sejmu, a także regulamin Państwowej Komisji Wyborczej. Zgodnie z art. 97 i n. ordynacji (...)

 • Którzy przestępcy nie zostaną posłami?

  wybieralności. Następnie Okręgowa Komisja Wyborcza będzie występowała o informacje do Krajowego Rejestru Karnego. W ten sposób upewni się, czy takie oświadczenie jest prawdziwe. Gdy (...)

 • Rady pracowników w firmach

  ; Wybory członków rady pracowników przeprowadza komisja wyborcza. Skład i zasady powoływania oraz tryb działania komisji wyborczej dla wyborów:   członków (...)

 • Na wyborach możesz zarobić. Zobacz ile

  wójta spośród pracowników jednostki, w której utworzony jest obwód. wybory, komisja wyborcza, obwodowa komisja, wyborca, gmina, komitet wyborczy

 • Jak zagłosować za granicą?

  głosowaniu w miejscu stałego zamieszkania – wyjaśnia Państwowa Komisja Wyborcza. Oznacza to, że w ogóle nie weźmiemy udziału w wyborach. O wspomniane zaświadczenia mogą starać (...)

 • Jak złożyć protest wyborczy do sądu?

  posiada ich, ale wie o ich istnieniu. Podstawa protestu nie może się opierać na ogólnym stwierdzeniu, bez poparcia dowodami, że komisja wyborcza nie dopełniła obowiązków nałożonych (...)

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja

  :00 -21:00 - głosowanie. Parlamentu Europejski, kalendarz wyborczy, poseł, europeseł, głosowanie, wybory, komisja wyborcza

 • Nie będzie transmisji z lokali wyborczych i inne zmiany w prawie wyborczym

  możliwości stosowania niektórych przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy W uchwale z dnia 28 maja 2018 r. Państwowa Komisja Wyborcza, jako (...)

 • Kolejny projekt zmian w Kodeksie wyborczym trafił do Sejmu

  . Zmianom w projekcie podlega także Państwowa Komisja Wyborcza (PKW). Pod projektem zmian zebrano 120 tys. podpisów, czyli o 20 tys. więcej niż ustawowe minimum. - Chodzi o zmiany w Kodeksie (...)

 • Sejm zdecydował. Głosowanie korespondencyjne dla każdego

  wyborczych i ich rozliczania. Państwowa Komisja Wyborcza będzie mogła przyjąć sprawozdanie finansowe z zastrzeżeniami, jeśli suma zakwestionowanych środków nie przekroczy 1 proc. ogółu (...)

 • Wybory 2011: Dziś mija ważny termin

  głosu pełnomocnik. Głosowanie osobiste przez wyborcę jest jednoznaczne z wygaśnięciem pełnomocnictwa. Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że głosowania przez pełnomocnika nie przeprowadza (...)

 • Wybory 2011. Sam kontroluj liczenie głosów

  , to powinieneś zgłosić się na męża zaufania. Kto może nim zostać? – Nie ma konkretnych wymogów. Państwowa Komisja Wyborcza stawia tylko jeden warunek. Może to być tylko osoba (...)

 • Bronisław Komorowski prezydentem

  Na kandydata Platformy Obywatelskiej głosowało o 6 procent wyborców więcej niż na kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała ostateczne wyniki  drugiej

 • Wybór prezydenta można zaskarżyć

  Komisja Wyborcza czeka na protokoły z wszystkich obwodów głosowania. Zgodnie z art. 129 konstytucji ważność wyboru prezydenta stwierdza w uchwale Sąd Najwyższy. W tym samym przepisie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komisja wyborcza a wolne dni w pracy

  Czy osoba pracująca w komisji na wyborach ma prawo do jakiegoś urlopu w swoim zakładzie? Słyszałem że przysługują jakieś dni, ile się należy? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane