Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo bankowe

  mowa w ust. 1 oraz w Art. 26 ust. 1, Komisja Nadzoru Bankowego może nakazać sprzedaż akcji w wyznaczonym terminie.6. Jeżeli akcje nie zostaną sprzedane w wyznaczonym terminie, Komisja (...)

 • Niebezpieczne kryptowaluty

  centralne oraz organy nadzoru nad rynkami finansowymi, w tym Europejski Bank Centralny (EBC) i Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA), odnosiły się z zaniepokojeniem lub ostrożnością (...)

 • Upadłość instytucji emitujących listy zastawne lub obligacje - stan prawny na dzień 30 września 2003 r.

  osoby. Gdyby Komisja Nadzoru Bankowego w zakreślonym terminie nie złożyła opinii, sąd nada sprawie dalszy bieg – jeżeli natomiast Komisja Nadzoru Bankowego (...)

 • Porada prawna na temat komisja nadzoru bankowego kontakt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komisja nadzoru bankowego kontakt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie upadłościowe wobec banków

  rozwiązaniu, wygasa zarząd komisaryczny banku, wygasa powołanie likwidatora banku a także uprawnienia kuratora ustanowionego przez Komisję Nadzoru Bankowego w toku wykonywania planu naprawczego (...)

 • Kontrola i nadzór nad bankami hipotecznymi

  nie podległą w wykonywaniu swych obowiązków, odwołać powiernika może jedynie Komisja Nadzoru Bankowego, powiernik nie może być pracownikiem banku hipotecznego. Podstawa prawna: ustawa (...)

 • Nadzór nad rynkiem kapitałowym

  do ponownego jego przeprowadzenia o ten sam czyn, chyba że nastąpiło przedawnienie karalności przestępstwa. Dostęp do informacji W związku z wykonywaniem zadań w zakresie nadzoru Komisja

 • Wezwanie Komisji Europejskiej przed szczytem G20

  . W swoim komunikacie Komisja przedstawiła zestawienie środków podjętych od jesieni 2008 r., które zapobiegły załamaniu europejskiego systemu bankowego. Komisja wzywa państwa członkowskie (...)

 • Nadzór nad rynkiem finansowym

  nadzorze nad rynkiem finansowym (Dz. U. 2006 r., Nr 157, poz. 1119). nadzór, rynek finansowy, prawo bankowe, komisja nadzoru bankowego, zadania, kontrola, decyzja, odwołanie, przestępstwa

 • Propozycje KE dla konsumentów i konkurencji

  będzie opierać się na tym, co Komisja Junckera zdołała już osiągnąć w celu poprawy ochrony konsumentów. W ramach strategii jednolitego rynku cyfrowego Komisja zrealizowała (...)

 • Współczynnik wypłacalności banku

  - co najmniej 12%. Sposób i szczegółowe zasady obliczania współczynnika wypłacalności banku określa w drodze uchwały Komisja Nadzoru Bankowego. Komisja Nadzoru Bankowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • CO MOGĘ JESZCZE ZROBIĆ

  Mam kredyt w DB ponieważ w chwili obecnej straciłem płynność finansową zwróciłem się do banku z pytaniem ,czy jest możliwośc obniżenia wysokości (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane