Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  niezdolności do samodzielnej egzystencji albo orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym rodzica albo opiekuna dziecka. Pierwsze wydaje lekarz orzecznik ZUS, komisja lekarska ZUS, (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  mających wpływ na prawo do renty, dokonuje w formie orzeczenia lekarz orzecznik ZUS (a w razie zgłoszenia sprzeciwu wobec orzeczenia lekarza orzecznika ZUS - komisja lekarska ZUS). Orzeczenie (...)

 • Czy każdy, kto jest chory, dostanie rentę?

  lekarz orzecznik ZUS, komisja lekarska, renta

 • Porada prawna na temat komisja lekarska zus forum

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komisja lekarska zus forum, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy może zostać orzeczona niezdolność do pracy?

  osoby zainteresowanej. Gdyby sprzeciw został wniesiony po upływie powyższego terminu, co do zasady Komisja lekarska ZUS nie rozpatruje go. Możliwe jest jednak przywrócenie terminu na wniesienie (...)

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika

  w R., którego to oddziału lekarz orzekał, czy do oddziału ZUS właściwego ze względu na miejsce zamieszkania? Rozpatrując sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS komisja dokonuje (...)

 • Prawo do renty po zmianach

  prawo do renty po warunkiem, że: prawo do renty ustało w związku z upływem okresu, na jaki została przyznana oraz lekarz orzecznik ZUS lub komisja lekarska ZUS orzeknie, że Twoja (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  to niemożliwe. Mam jeszcze 10 dni na odwołanie się od decyzji ZUS-u do sądu. Moim zamiarem jest odwołać się i oskarżyć ZUS o zaniedbania w moim procesie leczenia tak 20 lat temu - brak należytej (...)

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury

  odpisu decyzji.  ZUS przekazuje niezwłocznie odwołanie wraz z aktami sprawy do sądu – właściwy jest w tej sprawie sąd okręgowy. Jeżeli ZUS uzna odwołanie w całości za słuszne, (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  . odwołanie od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS). Komisja Lekarska na podstawie dokumentacji medycznej oraz, w miarę potrzeby, po zbadaniu pacjenta, wydaje orzeczenie niezwłocznie, nie później (...)

 • Zwrot kosztów dojazdu na wezwanie ZUS-u

  osób wezwanych do osobistego stawiennictwa przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. 2009 r., Nr 26, poz. 161) wezwanie, ZUS, koszty przejazdu, osobiste stawiennictwo, lekarz orzecznik, komisja

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

  Uprzejmie proszę o poradę. W dniach 05.07.2000 r. i 31.06.2001 r. przeszedłem operację kręgosłupa szyjnego (schorzenie: dyskopatia, zwężenie kanału (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Komisja Lekarska po Zwolnieniu L4

  Witam tam taki problem dostałem wezwanie na komisję lekarska 01.02.13 a zwolnienie mi się kończy 25.01.13. byłem na zwolnieniu 2 tyg.. na dzień dzisiejszy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane