Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy każdy, kto jest chory, dostanie rentę?

  lekarz orzecznik ZUS, komisja lekarska, renta

 • Kiedy może zostać orzeczona niezdolność do pracy?

  osoby zainteresowanej. Gdyby sprzeciw został wniesiony po upływie powyższego terminu, co do zasady Komisja lekarska ZUS nie rozpatruje go. Możliwe jest jednak przywrócenie terminu na wniesienie (...)

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika

  w R., którego to oddziału lekarz orzekał, czy do oddziału ZUS właściwego ze względu na miejsce zamieszkania? Rozpatrując sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS komisja dokonuje (...)

 • Porada prawna na temat komisja lekarska zus forum

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komisja lekarska zus forum, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  to niemożliwe. Mam jeszcze 10 dni na odwołanie się od decyzji ZUS-u do sądu. Moim zamiarem jest odwołać się i oskarżyć ZUS o zaniedbania w moim procesie leczenia tak 20 lat temu - brak należytej (...)

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury

  odpisu decyzji.  ZUS przekazuje niezwłocznie odwołanie wraz z aktami sprawy do sądu – właściwy jest w tej sprawie sąd okręgowy. Jeżeli ZUS uzna odwołanie w całości za słuszne, (...)

 • Zwrot kosztów dojazdu na wezwanie ZUS-u

  osób wezwanych do osobistego stawiennictwa przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. 2009 r., Nr 26, poz. 161) wezwanie, ZUS, koszty przejazdu, osobiste stawiennictwo, lekarz orzecznik, komisja

 • Renta rodzinna dla osób po 26 roku życia

  , świadczenie, decyzja, komisja lekarska

 • Jak renty i emerytury będą waloryzowane?

  innych ustaw (Dz. U. 2004 r., Nr 191, poz. 1954) renta, emerytura, wskaźnik waloryzacji, waloryzacja, podwyższenie, FUS, ZUS, świadczenia emerytalo-rentowe

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

  Uprzejmie proszę o poradę. W dniach 05.07.2000 r. i 31.06.2001 r. przeszedłem operację kręgosłupa szyjnego (schorzenie: dyskopatia, zwężenie kanału (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane