Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  KRUS albo komisja lekarska KRUS, a drugie zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, samodzielnie napisane oświadczenie, w którym wyjaśnisz, że matka porzuciła (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  mających wpływ na prawo do renty, dokonuje w formie orzeczenia lekarz orzecznik ZUS (a w razie zgłoszenia sprzeciwu wobec orzeczenia lekarza orzecznika ZUS - komisja lekarska ZUS). Orzeczenie (...)

 • Renty policyjne i wojskowe w konsultacjach

  trójinstancyjny, w skład którego aktualnie wchodzą: wojewódzka komisja lekarska, okręgowa komisja lekarska oraz centralna komisja lekarska. Centralna komisja (...)

 • Porada prawna na temat komisja lekarska krus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komisja lekarska krus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy każdy, kto jest chory, dostanie rentę?

  lekarz orzecznik ZUS, komisja lekarska, renta

 • Kiedy może zostać orzeczona niezdolność do pracy?

  miejsce niejako i na niekorzyść samego zainteresowanego. Jakie kompetencje ma Komisja lekarska? Z dotychczasowych informacji wynika, iż komisja lekarska może mieć do rozpatrzenia (...)

 • Wiek emerytalny nie podoba się Komisji Europejskiej...

  rolnictwa przyczynia się również kosztowny specjalny system zabezpieczenia społecznego rolników (KRUS). Komisja zaleca zatem Polsce, żeby podjęła działania w celu zwiększenia (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  do niej. Zasada ta ma zastosowanie także do rolników podlegających w Polsce ubezpieczeniu z mocy ustawy (w KRUS), podejmujących sezonowe zatrudnienie w innym państwie członkowskim, w tym w

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika

  niezdolności do pracy i jej stopnia oraz ustala inne okoliczności związane z tą niezdolnością. W ramach swoich kompetencji komisja lekarska może zmienić orzeczenie lekarza orzecznika również (...)

 • Renty dla mundurowych. Będą zmiany

  działalnością. Wojewódzka komisja lekarska będzie natomiast m.in. orzekała o zdolności fizycznej i psychicznej kandydatów oraz funkcjonariuszy do służby, inwalidztwie i jego związku ze (...)

 • Postępowanie w sprawach ubezpieczeń społecznych

  dwa lata, ale, jak opisywałam wcześniej, strona pozwana (KRUS) może się jeszcze odwołać. Nie wiem tylko, gdzie może się ona odwołać? Jaki służy jeszcze w tej sytuacji środek odwoławczy? Wyższą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Komisja Lekarska po Zwolnieniu L4

  Witam tam taki problem dostałem wezwanie na komisję lekarska 01.02.13 a zwolnienie mi się kończy 25.01.13. byłem na zwolnieniu 2 tyg.. na dzień dzisiejszy (...)

 • Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

  Uprzejmie proszę o poradę. W dniach 05.07.2000 r. i 31.06.2001 r. przeszedłem operację kręgosłupa szyjnego (schorzenie: dyskopatia, zwężenie kanału (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • zwolnienie lekarskie a orzecznik ZUS

  Miałam zwolnienie od lekarza rodzinnego od 31 października do 18 listopada, 4 listopada (piątek) lekarz orzecznik ZUS unieważnił dalszą część (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane