Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli akademickich

  - komisja dyscyplinarna przy Radzie Głównej w składzie: trzech członków, gdy rozpatrywana jest sprawa, co do której orzeczono karę określoną w pkt 1-4, pięciu członków, (...)

 • Za co i w jaki sposób odpowiada dyscyplinarnie nauczyciel?

  odwoławcza komisja dyscyplinarna przy ministrze właściwym do spraw oświaty i wychowania, a w sprawach dyscyplinarnych nauczycieli szkół artystycznych - odwoławcza komisja (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  , komisja nie może wymierzyć kary surowszej.  Art. 142. 1. W sprawach dyscyplinarnych nauczycieli akademickich orzekają:  1) w pierwszej instancji - uczelniana komisja

 • Porada prawna na temat komisja dyscyplinarna przy kuratorium

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komisja dyscyplinarna przy kuratorium, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zdobyć kwalifikacje poza szkołą?

  lub placówki, przy której została powołana komisja egzaminacyjna, o średnicy 36 mm, oraz w miejscach przeznaczonych na umieszczenie fotografii pieczęcią urzędową o średnicy 20 mm.  Świadectwo

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  może uzyskać u dyrektora szkoły lub w wydziale edukacji urzędu gminy, bądź też starostwa powiatowego. Do kogo kierować pytania związane z reformą? W każdym województwie przy kuratorium (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego

  rewizyjna, powoływana na podstawie art. 18a u.s.g., jednak wśród jej zadań nie ma kontroli działalności radnych. W związku z powyższym, komisja dyscyplinarna powołana w celu zbadania (...)

 • Pijany pracownik w pracy

  dyscyplinarne przy wojewodach dla nauczycieli wszystkich szkół na terenie województwa. Drugą instancją w sprawach dyscyplinarnych nauczycieli jest odwoławcza komisja dyscyplinarna przy (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.). Dział III Odpowiedzialność dyscyplinarna. Zawieszenie oraz rozwiązanie stosunku pracy z ekspertem Art. 273. 1. Za

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy

  -pełnię od czterech lat funkcję doradcy metodycznego fizyki; Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, Podlaskie Kuratorium Oświaty) i wykonuję od czasu do czasu prace na podstawie umowy o dzieło, za (...)

 • Propozycje dotyczące komorników sądowych

  się komisja dyscyplinarna złożona z 22 osób, którą powoływać będzie Krajowa Rada Komornicza. Kadencja komisji ma trwać 4 lata. Sprawy dyscyplinarne rozpatrywane będą w trzyosobowym składzie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane