Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do odmowy składania zeznań w procesie karnym - opinia prawna

  , powinien uprawdopodobnić istnienie szczególnego stosunku osobistego. Stosownie do art. 186 kpk osoba uprawniona do odmowy złożenia zeznań albo zwolniona na podstawie art. 185 kpk (...)

 • Pełnomocnik z urzędu

  szczególności pokrzywdzony występujący z subsydiarnym aktem oskarżenia w trybie art. 55 k.p.k.. Zgodnie z art. 81 k.p.k. pełnomocnika z urzędu wyznacza prezes sądu właściwego do (...)

 • Zaoczne złożenie zeznań

  przyczyny określone w art. 170 § 1 kpk. Reasumując, może Pan wnioskować do sądu o zmianę terminu przesłuchania. Sąd właściwie powinien przychylić się do takiej prośby, ale (...)

 • Opinia prawna na temat komentarz do kpk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do kpk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest informacja publiczna?

  . dokumentów. Dokumenty są przy tym zasadniczymi nośnikami informacji wobec tego prawo wglądu do dokumentu oznacza prawo do dysponowania czy zapoznania się z jego treścią a nie prawo do (...)

 • Status świadka w postępowaniu karnym

  wyjaśnieniach odmówić dodatkowych oraz czy mogę odmówić ponownego pobrania prób pisma, i co mi za to ewentualnie grozi? Nie mam zaufania do policji w tej kwestii oraz do samego policjanta. (...)

 • Status pokrzywdzonego przestępstwem z art. 231 kk

  kolejną skargę na bezczynność wójta do WSA. Czy moje przekonanie, że jestem pokrzywdzonym w sprawie znajduje uzasadnienie, a jeśli tak to czy mogę żądać wydania odpisu postanowienia i je skarżyć (...)

 • Utajnienie adresu świadka w postępowaniu karnym

  karnego. Komentarz, Tom I (art. 1 - 424). Zakamycze, 2006, komentarz do art. 191 kpk, publ. LEX). Określony stan w świetle informacji podanych przez świadka winien być realny; może (...)

 • Wszystko o protokołach w postępowaniu karnym

  , uczestnik czynności ma prawo zgłosić zarzuty co do jego treści. Muszą one zostać wciągnięte do protokołu wraz z oświadczeniem osoby przeprowadzającej czynność (art. 150 k.p.k.). (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  wyjątkowo, bowiem zbyt częste korzystanie z tej możliwości mogłoby prowadzić do osłabienia poczucia zaufania do sądu i jego zdolności do fachowego i rzetelnego procesowania (tak: postanowienie (...)

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy

  użytkowania rzeczy cudzych, do których określonemu podmiotowi przysługuje prawo własności, lub który jest posiadaczem tych rzeczy, albo przysługują mu inne uprawnienia do rzeczy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane