Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie zajętej rzeczy w dobrej wierze

  zajęciu, to z mocy tego przepisu nabywca uzyska własność z chwilą objęcia rzeczy w posiadanie (B. Dobrzański w: Komentarz do k.p.c., s. 1197). Nabycie w dobrej wierze rzeczy zajętej (...)

 • Termin wniesienia powództwa przeciwegzekucyjnego

  k.p.c.), lub czy zostały spełnione inne przesłanki określone w art. 778 -794 k.p.c. do wydania tytułu wykonawczego określonym podmiotom lub w celu prowadzenia egzekucji np. z danych składników

 • Koszty ustanowienia zarządu przymusowego

  gospodarki (M. Tyczka w: Komentarz do k.p.c., s. 500)". Roszczenia łączące się z zarządem przedsiębiorstwem traktowane są jako część składowa kosztów postępowania egzekucyjnego (...)

 • Porada prawna na temat komentarz do kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania do zapłaty i (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  działalność wykonuje, bowiem jeżeli wpisanie danego kodu PKD do KRS jest w istocie „martwe” i nie łączy się z podejmowaną działalnością nie może dojść do naruszenia zakazu (...)

 • Prawa komornika sądowego do informacji o dłużniku

  postępowania cywilnego. Komentarz. Część trzecia. Postępowanie egzekucyjne, Warszawa 2007, komentarz do art. 761 k.p.c., publ. LexPolonica).Nadto, zgodnie z art. 762. (...)

 • Zmiana i uchylenie wyroku

  . Postępowanie rozpoznawcze. Część druga,Postępowanie zabezpieczające, Warszawa 2007, komentarz do art. 386 k.p.c., publ. LexPolonica).W wypadku uchylenia wyroku i przekazania sprawy (...)

 • Zdolność sądowa i procesowa

  , jeżeli sąd opiekuńczy nie ograniczył ich w tym rozporządzeniu (M. Sychowicz, Komentarz do art. 65 k.p.c. [w:] K. Piasecki [red.], Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz, Warszawa (...)

 • Zwrot kosztów nieprofesjonalnego pełnomocnika

  , Kodeks postępowania cywilnego. Praktyczny komentarz, Zakamycze, 2005, wyd. II, publ. LEX komentarz do art. 770 k.p.c.). Reasumując, strona reprezentowana przez pełnomocnika, który (...)

 • Zajęcie rachunku bankowego

  wierzyciela lub z urzędu ukarana przez organ egzekucyjny grzywną do dwóch tysięcy złotych. Z kolei ochronę dłużnika zapewnia art. 767 k.p.c. przyznający dłużnikowi prawo do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pelnomocnictwo

  Szukam jakiś materiałow oraz literatury na temat pełnomocnictwa procesowego. mam też takie pytanie: Czy można zmusić do stawienia się na sprawę (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane