Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Powiadomienie dłużnika o dokonanej cesji

  świadczenia do rąk osoby nieuprawnionej do jego przyjęcia (art. 452 k.c.), dłużną sumę do depozytu sądowego (art. 467 pkt 1, 3 k.c.). Reasumując, cesjonariusz może także (...)

 • Wezwanie gminy w sprawie o odszkodowanie

  (ponieważ nie było żadnego działania) właściciel wezwał pisemnie gminę do zapłaty odszkodowania (na podst. art. 18 ust 5 ustawy o ochronie praw lokatorów oraz art. 417 kc), a w braku (...)

 • Prokura samoistna w spółce akcyjnej

  .1096.Prokura nie może być przeniesiona. Prokurent może ustanowić pełnomocnika do poszczególnej czynności lub pewnego rodzaju czynności.  1Uliasz Roman, Komentarz do art.109(1) (...)

 • Opinia prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • błąd w orzeczeniu o nabyciu spadku

  Postępowania Cywilnego: Art.670. Sąd spadku bada z urzędu, kto jest spadkobiercą. W szczególności bada, czy spadkobierca pozostawił testament, oraz wzywa do złożenia testamentu osobę, (...)

 • Umowa sprzedaży nieruchomości dla ukrycia umowy darowizny

  zauważyć, iż przedstawiony wyżej pogląd nie jest niekontrowersyjny, nadal reprezentowane są opinie odmienne (SN skrytykował m.in.: S. Rudnicki (w:) Dmowski Stanisław, Rudnicki Stanisław, Komentarz (...)

 • Nagrywanie przebiegu wydarzeń

  karnym.Samo nagrywanie rozmów jest karalne na podstawie art. 267 § 2 kk. Warunkiem zastosowania tego przepisu jest nagrywanie informacji, do których nagrywający nie jest (...)

 • Związanie umową najmu po licytacji komorniczej

  ze stosunku najmu i dzierżawy stosownie do przepisów prawa normujących te stosunki w wypadku zbycia rzeczy wynajętej lub wydzierżawionej. Jak wskazuje Zdzisław Świeboda (w: Komentarz (...)

 • Obecność na sali sądowej osób trzecich

  zabezpieczające.Warszawa 2009 LexisNexis (wydanie III) ss. 2308). Reasumując wskazać należy, iż może Pan złożyć wniosek do sądu, aby rozpoznać sprawę przy drzwiach zamkniętych, powołując się (...)

 • Fałszywe oskarżenia

  złożył Pan do prokuratury (bądź też na policji) zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 234 kk, przeciwko Pana osobie. Art. 234 penalizuje bowiem (...)

 • Umyślność i nieumyślność czynu zabronionego

  Otrzymałem karę 5 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata z art. 270 §1 kk. Podpisałem przygotowany przez urzędnika gminy dokument, nie będąc już pracownikiem Urzędu. Dokument ten nie zmieniał (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane