Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup nieruchmości na licytacji komorniczej

  postępowania (art. 394 § 2 w zw. z art. 13 § 2 k.p.c.) natomiast w przypadku zaskarżenia - w chwili wydania postanowienia przez sąd II instancji oddalającego zażalenie (art. (...)

 • Dokapitalizowanie spółki z o. o.

  zostanie podniesiony o kwotę 500 000 zł a pozostała kwota 3 500 000 zł powinna zostać przekazana na kapitał zapasowy. Art. 261 odpowiada art. 257 k.h. z tą różnicą, (...)

 • Aukcje internetowe a zawieszenie działalności

  przesłanki z art. 2 u.s.g., naruszy Pani przepis art. 14a ust. 3 u.s.g. W szczególności nie jest dopuszczalne zawieszenie działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu sklepu internetowego (...)

 • Opinia prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przestępstwo pomówienia

  lektura komentowanego artykułu wraz z następującym po nim art. 213 KK wskazuje na odmienność znaczeniową prawnokarnej regulacji odpowiedzialności karnej za zniesławienie w porównaniu (...)

 • Forma umowy spółki cywilnej

  spółki. Niemniej art. 74 § 3 kc wyłącza stosowanie przepisów o formie pisemnej przewidzianej dla celów dowodowych do czynności prawnych w stosunkach między przedsiębiorcami. Wskazane (...)

 • Sankcje dla pracownika - nieuczciwa konkurencja

  odszkodowanie opartego na art. 415 kodeksu cywilnego (czyli na tzw. zasadach ogólnych).Zgodnie z art. 11 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji  czynem nieuczciwej konkurencji jest (...)

 • Zasiedzenie

  interesują sprawą. Instytucja zasiedzenia uregulowana została w art. 172 ? 176 kodeksu cywilnego (dalej: k.c.). Jak stanowi art. 177 k.c. posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem (...)

 • Paragon jako dowód księgowy

  w celu uzyskania przychodu, ma prawo zaliczenia takich wydatków do kosztów uzyskania przychodu.” W przedstawionej sytuacji Naczelnik odnosi się do przepisów ustawy o podatku dochodowym od (...)

 • Nietrzeźwi rowerzyści nie stracą prawa jazdy?

  do projektu nowelizacji. Sądy – na podstawie projektowanego art.  42 § 2 k.k. – będą mogły orzekać zatem wobec pijanych kierowców jednośladów tylko (...)

 • Wykonalność obowiązku naprawienia szkody

  . Skazany nie uiścił tej kwoty. Czy można w takiej sytuacji wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności i skierować sprawę do komornika celem odzyskania pieniędzy, czy też takie zawiadomienie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane