Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Trudności w uzyskaniu dokumentu dla sądu

  uczestników co do przedmiotu wniosku, jest wnoszenie o to, by sąd zobowiązał określonych uczestników do dostarczenia danego dokumentu. W związku z tym treść pisma winna przykładowo (...)

 • Powołanie się na błąd co do treści czynności prawnej

  znaczeniu prawnym: musi to być błąd co do treści czynności prawnej i musi być błędem istotnym. Błąd odnosi się - nie wyłączając sfery motywacyjnej - do treści czynności prawnej, gdy (...)

 • Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?

  rości sobie prawa do wyłączności na poszukiwanie nieruchomości dla Zamawiającego. Oferty dotyczące poszukiwanych nieruchomości będą przedstawiane Zamawiającemu w formie załącznika do (...)

 • Opinia prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Usunięcie służebności drogi koniecznej

  wykonywane, czyli są zbędne. Cel ten zatem wydaje się obejmować także wszelkie służebności gruntowe (tak: Stanisław Rudnicki - Komentarz do kodeksu cywilnego. Księga druga. Własność i (...)

 • Wierzytelności powstałe w ramach działalności gospodarczej a majątek wspólny małżonków

  wskazać, iż prowadzenie działalności gospodarczej stanowi inną działalność zarobkową w rozumieniu art. 31 § 2 pkt. 1) jak również art. 33 pkt. 7). Są nimi (dochodami z innej (...)

 • Odpowiedzialność karna z tytułu składek ZUS

  uczynił zadość obowiązkowi zgłoszenia pracownika do ubezpieczeń społecznych, jego odpowiedzialność karną kształtuje art. 219 Kodeksu karnego. Niezgłoszenie pracownika do ubezpieczeń (...)

 • Ciąg przestępstw a czyn ciągły

  Przeciwko dłużnikowi trwają dochodzenia w związku z art. 286 par. 1 k.k. (oszustwo), jednakże w wielu różnych prokuraturach właściwych dla miejsca zamieszkania pokrzywdzonych, bo to on jeździł (...)

 • Policja chce zaostrzenia kar za napaść na funkcjonariusza

  publicznego byłaby narażona na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Obecnie - według art. 222 § 1 k.k. - kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego (...)

 • Kwestionowanie wysokości podwyżki czynszu

  art. 5 k.c. lub art. 58 § 2 k.c. Analizując powyższe zagadnienie H. Ciepła wskazuje: Najemca mógłby się bronić przed nadmierną i nieuzasadnioną, jego zdaniem, podwyżką czynszu zarzutami (...)

 • Status pracownika samorządowego

  samorządu terytorialnego. Art. 3. Przepisów ustawy nie stosuje się do pracowników zatrudnionych w jednostkach wymienionych w art. 2, których status prawny określają (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane