Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Likwidacja zsypów na śmieci

  powzięcia uchwały o likwidacji zsypu wystarczy większość głosów właścicieli lokali. Wskazujemy jednak, że zgodnie z art. 25 uwl właściciel lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu (...)

 • Pojęcie zagranicznego zakładu w Umowie Modelowej OECD

  to osoba, która ma upoważnienie do podpisywania kontraktów w imieniu przedsiębiorstwa i to uprawnienie wykonuje; spółki-córki – co do zasady nie jest ona zakładem, (...)

 • Wyższe wyroki za porwania i branie zakładników

  prawnej albo grupy osób do określonego zachowania. Poprzednie regulacje wymierzały w tym przypadku od roku do 10 lat więzienia. Jeżeli sprawca – przetrzymujący zakładnika w celu (...)

 • Porada prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustalenia odszkodowania za spadek wartości

  ;art. 37 u.p.z.p. stosuje się odpowiednio. W art. 36 ust. 1 u.p.z.p. jest mowa o zmianie przeznaczenia terenu, dokonanej w stanie przewidzianym przez art. 63 ust. 3 przez decyzję o warunkach (...)

 • Płatność po wysłaniu pozwu a nakaz zapłaty

  Wezwanie do zapłaty (przedsądowe), które niestety do nas nie dotarło (wg. informacji z rejestru korespondencji wchodzącej). Czy w związku z tym, że płatność została uregulowana prawie 2 (...)

 • Rozwiązanie umowy zawartej w trybie zamówień publicznych

  jednak szerszej aprobaty doktryny, podkreślającej, że art. 144 P.z.p. wyznacza jedynie zakres dopuszczalności zmiany umowy i nie odnosi się, choćby tylko pośrednio, do rozwiązania umowy. Dopuszczalność (...)

 • Oszacowanie wartości nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym

  (art. 923 Kodeksu postępowania cywilnego). Komornik nie może z urzędu przystąpić do opisu i oszacowania nieruchomości. Najpewniej zatem wierzyciel jeszcze przed wnoszeniem o zawieszenie egzekucji (...)

 • Zmiana umowy zawartej w trybie przetargu

  specyfikacji istotnych warunków zamówienia pkt. 3. Termin wykonania zamówienia: 3) część trzecia - do dnia 31 lipca 2010 r.? W związku z tym, iż umowa została zawarta w trybie przetargowym, do (...)

 • Spłata długu w toku egzekucji

  przystąpienia do opisu i oszacowania. Z kolei wedle art. 981 kpc, jeżeli należność wierzyciela będzie uiszczona wraz z kosztami przed zamknięciem przetargu, komornik umorzy egzekucję. „Uchybienie (...)

 • Stałe wypłaty dla wspólników spółki komandytowej i jawnej - opinia prawna

  , K. Strzelczyk, Komentarz do kodeksu spółek handlowych. Spółki osobowe, Warszawa 2001 Wydawnictwo Prawnicze). W przypadku spółki komandytowej pojawia się wątpliwość dotycząca możliwości (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane