Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaliczenie nadpłaty podatku na poczet zaległości

  oraz kwoty odsetek za zwłokę w stosunku, w jakim, w dniu wpłaty, pozostaje kwota zaległości podatkowej do kwoty odsetek za zwłokę (art. 55. § 2 O.p.). zaliczenie nadpłaty, podatku, (...)

 • Ingerencja kontrahenta autora dzieła w kształt i treść dzieła

  października 1997 r (I Aca 477/97), który stanowi: „nie każda zmiana dowolnego elementu treści lub formy utworu narusza prawo do jego integralności (art. 16 ust. 3 pr.aut.), lecz (...)

 • Prawa dożywotnie

  przeznaczonych do wspólnego użytku mieszkańców budynku. Do wzajemnych stosunków między mającym służebność mieszkania ( darczyńcami ) a właścicielem nieruchomości obciążonej (...)

 • Opinia prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypłata dywidendy w spółce z o. o.

  ;lników, powołać się należy na treść art. 193 § 2 ksh, zgodnie z którym dzień dywidendy nie może przypadać później niż dwa miesiące od dnia podjęcia wspomnianej uchwały. (...)

 • Współwłasność nieruchomości

  (obowiązek ten wynika wprost z art. 207 kc). Należy podkreślić, iż każdy ze współwłaścicieli ma prawo do gospodarczego wykorzystywania nieruchomości w odpowiedniej części, gdyż (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku - nieznani uczestnicy

  , Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie II, kom. do art. 510, teza 5). W przypadku stwierdzenia o nabycie spadku w grę dodatkowo wchodzi art. 670 § 1 k.p.c., który stanowi, (...)

 • Badanie sprawozdania finansowego Spółdzielni

  przez kilka lat? Do kompetencji jakiego organu należy wybór osoby badającej sprawozdanie finansowe spółdzielni? Bardzo proszę o wskazanie regulacji prawnych dotyczących tego tematu oraz komentarz (...)

 • Odmowa odpowiedzi na pytanie w trybie art. 183 kpk

  , to powinien pouczyć świadka, że na skierowane do niego pytanie może nie odpowiadać. Według orzecznictwa SN świadek nie ma obowiązku wyjaśnienia, dlaczego odmawia odpowiedzi" (tak: F. Prusak, Komentarz (...)

 • Rekojmia a gwarancja

  wadą fizyczną rzeczy dokonał na podstawie art. 579 k.c. wyboru reżimu odpowiedzialności z gwarancji i zażądał naprawy rzeczy, to wybór ten jest wiążący w tym znaczeniu, że dopiero niezrealizowanie

 • Doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem

  W jaki sposób można doprowadzić inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na gruncie art. 286 Kodeksu karnego? Art. 286 k.k. dotyczy zachowania polegającego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane