Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak szybko przedawnia się zniesławienie w internecie?

  krótkie (art. 101 § 2 k.k.). Sprawa w formie pytania prawnego trafiła aż do Sądu Najwyższego, który odmówił podjęcia uchwały, ale stwierdził, że Chwilą popełnienia (...)

 • Czy nie odwołanie pełnomocnika może wywołać negatywne konsekwencje dla firmy – opinia prawna

  na taką drogę. Fakt, że nie cofnął Pan pełnomocnictwa udzielonego do dochodzenia należności nie ma w tej sprawie żadnego znaczenia. Z umowy nie wynika, aby był Pan zobowiązany do cofnięcia (...)

 • Paragon jako dowód księgowy

  w celu uzyskania przychodu, ma prawo zaliczenia takich wydatków do kosztów uzyskania przychodu.” W przedstawionej sytuacji Naczelnik odnosi się do przepisów ustawy o podatku dochodowym od (...)

 • Porada prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy można wycofać oskarżenie z prokuratury?

  do lat 2.  § 3.Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.  § (...)

 • Dochodzenie naprawienia szkody a przedawnienie

  wydanie negatywnego postanowienia wiedząc, że wskazane okoliczności nie miały miejsca. W efekcie powiadomienie prokuratury o przestępstwie z art.231 kk - Prokuratura rejonowa umarza - wnoszę (...)

 • Prawa właściciela i najemcy a remont lokalu

  przygotowawcze do remontu jak i sam remont dopiero po wygaśnięciu umowy najmu, a więc w opisanej sytuacji nastąpi to w 2010 r. W związku z powyższym, naszym zdaniem, właściciel lokalu nie ma prawa (...)

 • Zarządzanie majątkiem dziecka niepełnoletniego

  opiekuńczy. Komentarz, Sychowicz Marek, Ciepła Helena, Kalus Stanisława, Czech Bronisław, Domińczyk Tadeusz, Piasecki Kazimierz (red.), Warszawa 2006 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis wydanie III). Tak (...)

 • Prokura jednoosobowa a umowa spółki

  do zasady treść umowy spółki (art. 205 §1 kodeksu spółek handlowych). W §3 przepis ten stanowi, że poprzedzające go uregulowania dotyczące reprezentacji nie wyłączają

 • Dziedziczenie prawa pierwokupu

  na niego prawa pierwokupu, które następnie może w pełni wykonać (J. Górecki, Komentarz do art. 602 kodeksu cywilnego (Dz.U.64.16.93), [w:] J. Górecki, Prawo pierwokupu. Komentarz (...)

 • Kiedy możesz być oskarżycielem posiłkowym - opinia prawna

  oskarżyciela posiłkowego, na podst. art. 56 § 2 k.p.k. lub na podstawie jakiegoś innego przepisu. Czy podstawą do wyłączenia może być fakt, że w stosunku do osoby, która (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane