Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych przestępstw umyślnych

  ofiara poniosła śmierć albo doznała naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia, określonych w art. 156 § 1 i 157 § 1 k.k. Zgodnie z projektowaną treścią art. 14 ust. (...)

 • Sprzedaż udziału w spółce jawnej i zmiana nazwy

  wspólników czy firmy wspólnika będzie powodowała konieczność ich zgłoszenia do KRS – art. 26 § 1 pkt 1 i 3 w zw. z art. 26 § 2 k.s.h. W kwestii nowego (...)

 • Włamanie do skrzynki poczty elektronicznej a dowody rozkładu pożycia małżeńskiego

  korespondencji. Niedozwolone wkroczenie w cudze dobra osobiste w tym wypadku stanowi też podstawę do pociągnięcia do odpowiedzialności prawno karnej, bowiem zgodnie z art. 267 § 1 (...)

 • Opinia prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o wpis do księgi wieczystej

  ] §1 k.p.c.). Jest to jednak o tyle mniej istotne, że skoro nie działa rękojmia wiary publicznej (z uwagi na brak księgi), wzmianka o wniosku nie pełni aż tak istotnej roli. Zgodnie z art. 626[1] (...)

 • Skutki karne kłamstwa w procesie cywilnym

  trakcie procesu cywilnego może kłamać bez konsekwencji karnych? Ustawa Kodeks postępowania cywilnego stanowi, że:   Art. 304. Przed przystąpieniem do przesłuchania sąd uprzedza (...)

 • Ochrona bezpaństwowca w postępowaniu karnym

  prywatnym o czyn z art. 212 paragraf 1 k.k. przeciwko obywatelowi Polski. Czy na mocy prawa międzynarodowego i polskiego jest dopuszczalne powództwo prywatnoskargowe apatrydy, to jest o czyn z art (...)

 • Zmiana zarzutu po odczytaniu go podejrzanemu

  groźbę bezprawną, art. 191 par. 2 kk. Po protestach podejrzanego, sprawę przeniesiono do innej prokuratury i w końcu w akcie oskarżenia podejrzany zauważył, że (już inny) prokurator (...)

 • Poświadczenie nieprawdy przez funkcjonariusza publicznego

  . Przepis ten stanowi, że poświadczenie nieprawdy co do okoliczności mającej znaczenie prawne przez funkcjonariusza publicznego lub inną osobę uprawnioną do wystawienia dokumentu jest zagrożone (...)

 • Przedawnienie przestępstwa sprzed 1998r.

  określonego ustaje z upływem 10 lat (w 2005r. zmieniony został art. 102 kk i dla przestępstw zagrożonych karą pozbawienia wolności do lat 5 wprowadzono termin 10, a nie jak dotychczas (...)

 • Odpowiedzialność za wypadek drogowy

  skazania za przestępstwo z art. 177 § 2 KK sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju na okres od 1 roku do 10 lat (ten środek karny wymierzany jest w latach), w szczególności (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane