Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego

  pasa drogowego bez zezwolenia określają przepisy art. 40 i nast. ustawy dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (1) (2) (tekst jednolity: Dz. U. 2007 r. Nr 19 poz. 115). Ww. kwestie należą do

 • Zmiana wspólników spółki cywilnej a koncesja

  koncesją, w tym szkód w środowisku. Postępowanie w sprawie wniosku o udzielenie koncesji jest postępowaniem administracyjnym, do którego - z mocy art. 30 ustawy - stosuje się przepisy (...)

 • Zmiana wartości udziałów w spółce z o.o.

  art. 255 § 3 k.s.h. uchwała o której mowa powyżej, powinna być umieszczona w protokole sporządzonym przez notariusza. Zgodnie z art. 157 § 2 k.s.h. dla zmiany umowy spółki

 • Opinia prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rezygnacja z pracy

  , Goździewicz Grzegorz, Hintz Anna, Kijowski Andrzej, Pisarczyk Łukasz, Skoczyński Jacek, Wagner Barbara, Zieliński Tadeusz , Komentarz do art.32 Kodeksu pracy   wypowiedzenie, termin, (...)

 • Zaleganie z czynszem a wypowiedzenie najmu lokalu

  zatytułowanego Ustawa o ochronie lokatorów - krótki komentarz Jeżeli najemca po wezwaniu przez wynajmującego, do dobrowolnego spełnienia świadczenia (zapłaty kwoty zaległego czynszu) nie (...)

 • Zajęcie udziałów w spółce z o.o.

  dłużnika-udziałowca tej spółki: czy mianowicie zajęcie rozciąga się jedynie na tzw. prawa majątkowe wspólnika (np. prawo do dywidendy, prawo do kwoty likwidacyjnej), czy obejmuje także (...)

 • Umorzenie egzekucji a jej koszty

  się wraz z egzekwowanym roszczeniem. Koszt egzekucji ustala postanowieniem komornik, jeżeli przeprowadzenie egzekucji należy do niego. Zgodnie z tym przepisem dłużnik jest zobowiązany do pokrycia

 • Skład zarządu spółki komunalnej

  Spółka komunalna. Obecnie jednoosobowy zarząd spółki zoo. Umowa spółki przewiduje skład zarządu od 1 do 3 osób. Prezes złożył wniosek do Rady Nadzorczej o zwiększenie składu zarządu (...)

 • Ustanowienie obrońcy w sprawie o wykroczenia

  z interesem społecznym. Z kolei "interes społeczny" to wszystko to, co jest zgodne z obowiązującym prawem i korzystne dla społeczeństwa jako całości (komentarz Feliksa Prusaka do art. (...)

 • Rozporządzanie udziałem we współwłasności

  Jak rozumieć komentarz do Art. 198 KC (Kodeks cywilny z komentarzem, opracowanie Grażyny Zdziennickiej-Kaczochy, wydawnictwo Sigma) "Rozporządzanie udziałem może polegać na jego sprzedaży

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane