Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podwyższenie kapitału spółki z o.o. w organizacji

  do spółki albo, kupując najpierw samochód za "prywatne" pieniądze, wnieść następnie do spółki aport (wkład niepieniężny). Wiąże się to oczywiście ze zmianą (...)

 • Pełnomocnictwo w jednoosobowej spółce z o.o.

  zwykłego zarządu, zatem do czynności przekraczających ten zakres i tak wymaga się pełnomocnictwa szczególnego (udzielanego doraźnie). Większe możliwości daje udzielenie prokury, ale także (...)

 • Domek letniskowy a podatek od nieruchomości

  ABC, 2003, komentarz do art. 5 ustawy o opłatach i podatkach lokalnych) wykazuje, iż „nie można na gruncie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych posługiwać się definicją "budynku (...)

 • Opinia prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona wizerunku uczestników przetargu

  została spełniona. Inaczej natomiast należałoby oceniać tę sytuację w przypadku utrwalania wizerunku uczestników przetargu wbrew ich woli lub wymuszanie na nich, aby do tych fotografii przystąpili

 • Zasiedzenie

  interesują sprawą. Instytucja zasiedzenia uregulowana została w art. 172 ? 176 kodeksu cywilnego (dalej: k.c.). Jak stanowi art. 177 k.c. posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem (...)

 • Nagrywanie przebiegu wydarzeń

  karnym.Samo nagrywanie rozmów jest karalne na podstawie art. 267 § 2 kk. Warunkiem zastosowania tego przepisu jest nagrywanie informacji, do których nagrywający nie jest (...)

 • Fałszywe oskarżenia

  złożył Pan do prokuratury (bądź też na policji) zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 234 kk, przeciwko Pana osobie. Art. 234 penalizuje bowiem (...)

 • Umyślność i nieumyślność czynu zabronionego

  Otrzymałem karę 5 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata z art. 270 §1 kk. Podpisałem przygotowany przez urzędnika gminy dokument, nie będąc już pracownikiem Urzędu. Dokument ten nie zmieniał (...)

 • W Sejmie o in vitro

  karnego. Zgodnie z  proponowaną nowelizacją w kodeksie miałyby zostać wprowadzone następujące zmiany:Dodaje się art. 160a par 1 kk w brzmieniu: -" kto doprowadza do zapłodnienia (...)

 • Odszkodowanie w postępowaniu karnym

  postępowaniu karnym. Jako że przestępstwo kradzieży, o którym mówi art. 278 k.k. jest przestępstwem przeciwko mieniu, można złożyć taki wniosek do sądu karnego, bez potrzeby wszczynania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane