Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ujawnienie informacji z przebiegu postępowania

  . Wydaje się jednak, że w opisanym przypadku znamiona przestępstwa z art. 241 kk nie zostały spełnione. Wiadomość o przedłożeniu opinii w postępowaniach przed sądem została skierowana do (...)

 • Czy fałszywie wyjaśniający oskarżony podlega odpowiedzialności karnej?

  , wykracza poza granice przysługującego mu prawa do obrony i może ponosić odpowiedzialność karną z art. 234 k.k. Wyróżnia się tzw. obronę merytoryczną, czyli procesową walkę ze (...)

 • Termin złożenia oświadczenia woli

  nim wiadomości stało się możliwe. Tak więc, kwestia skuteczności złożenia oświadczenia woli należy do analizy konkretnego stanu faktycznego, którego ustalenie należeć będzie do (...)

 • Opinia prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rezygnacja ze szkoły za zagodą rodziców

  przenieść do innej placówki.  Przypominamy, że w braku porozumienia co do istotnych spraw dziecka każde z rodziców, choćby nie pozostawali oni w związku małżeńskim, (...)

 • Koszty pogrzebu liczone do zasiłku pogrzebowego

  rozumieć koszty przewiezienia zwłok do miejsca ich pochowania, nabycia i urządzenia grobu, wystawienia nagrobka odpowiadającego zwyczajom środowiska (za: G. Bieniek, Komentarz..., s. 446 ), umiarkowany

 • Podział nieruchomości a hipoteka

  się z warunków umowy i terminowo spłacamy kredyt, przystąpiliśmy do procedury podziału nieruchomości. Podzieliliśmy działkę na cztery części. W styczniu tego roku wystąpiliśmy do banku (...)

 • uprawnienia komornika

  ? Czy taka czynność wywołuje jakiekolwiek skutki prawne i z tego powodu mogłaby być skutecznie skarżona z art. 767 § 4 k.p.c.? Zgodnie z art. 847 Kodeksu postępowania cywilnego komornik dokonuje 

 • Jak powołać świadków?

  uzyskaniu, podać podstawę prawną tego interesu oraz okoliczności uzasadniające żądanie. W Pana przypadku chodziłoby o art. 167 w zw. z art. 169 § 1 kpk, czyli przepis dający podstawę prawną (...)

 • Szacunkowa wartość zamówienia

  bowiem nie ma obowiązku ujawnienia wartości części zamówienia a jedynie wartość całego zamówienia. Zauważyć należy, iż działanie sprzeczne z dyspozycją art. 32 ust. 4 ustawy - (...)

 • Nieokreślony charakter zabudowy

  , iż jest to budowla w rozumieniu art. 3 pkt 3. Co do zasady na taką wykonanie takiej budowli konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Wyjątki od tego stanowią sytuacje opisane a art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane