Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot alimentów płaconych na nie swoje dziecko

  III CZP 22/82 stanowiącej zasadę prawną zostało wskazane, że: „Mąż matki, zobowiązany prawomocnym wyrokiem do świadczenia alimentów na rzecz dziecka, może z chwilą prawomocnego obalenia

 • Ustawowe prawo zastawu na rzeczach najemcy

  , Bieniek Gerard, Komentarz do kodeksu cywilnego. Księga trzecia. Zobowiązania. Tom II, Warszawa 2005 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie VII, kom. do art. 686, teza 2). Przemawia (...)

 • Składniki majątku po rozwodzie oraz jego podział

  ;lności majątku spadkowego (art. 1035 Kodeksu cywilnego [ dalej k.c.] ) i zbliżoną do współwłasności rzeczy w częściach ułamkowych. Jest to wspólność określonej masy majątkowej (...)

 • Porada prawna na temat komentarz do art 107kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat komentarz do art 107kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Moc wyroku karnego w postępowaniu cywilnym

  odpowiedzialność cywilną. Oznacza to, że moc wiążącą w postępowaniu cywilnym mają jedynie ustalenia co do popełnienia przestępstwa zawarte w prawomocnym wyroku skazującym. Przestępstwem -zgodnie (...)

 • Czy mogę się starać wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

  na stronie internetowej Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (http://www.fgsp.gov.pl/page.php?id=75). Do wniosku należy załączyć dowody potwierdzające uprawnienie do skorzystania (...)

 • Pistolet gazowy - broń palna? Tak i nie

  broni palnej, w rozumieniu konkretnych przepisów kodeksu karnego.W postanowieniu SN z dnia 4 listopada 2002 r. stwierdzono, że pistolet gazowy nie jest bronią palną w rozumieniu art. 280 § 2 k.k. (...)

 • Zapłata należności do rąk pełnomocnika

  potrzebne jest pełnomocnictwo określające ich rodzaj, chyba że ustawa wymaga pełnomocnictwa do poszczególnej czynności. Jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna (...)

 • Obowiązek naprawienia szkody przez prezesa spółki

  , a zarząd wystąpił z wnioskiem o upadłość. Złożyliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezesa (art. 286 k.k. tj. wprowadzenie w błąd i doprowadzenie do niekorzystnego (...)

 • Fałszywa opinia biegłego

  danych w opinii podałem biegłego do prokuratora rejonowego. Na podstawie art. 305 § 4 kpk wszczęto śledztwo o przestępstwo z art. 233 § 1 kk. Niebawem ma odbyć się kolejna sprawa (...)

 • Odebranie przysięgi od strony w procesie cywilnym

  odpowiedzialności za złożenie fałszywych zeznań. Jest to zwiększenie wymogów względem art. 233 kk, gdzie wymogiem odpowiedzialności karnej jest tylko odebranie przyrzeczenia lub pouczenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane