Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mają być emerytury kapitałowe!

  Rządowy projekt ustawy o emeryturach kapitałowych, który jest obecnie w Sejmie, dotyczy określenia świadczeń pieniężnych wypłacanych ze środków zgromadzonych w OFE zwanych (...)

 • Nowe Prawo telekomunikacyjne

  rozliczeniowego przed wprowadzeniem tych zmian w życie. Jednocześnie abonent powinien zostać poinformowany o prawie wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian, a także o tym, (...)

 • Pisma procesowe oskarżonego w sprawie karnej

  oskarżonego w toku postępowania i z nim związane stanowi jedynie impuls dla sądu, by w razie takiej potrzeby przesłuchać oskarżonego. W opisanym przypadku mamy jednak do czynienia z (...)

 • Opinia prawna na temat kolizja w prawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolizja w prawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opieczętowanie i spis inwentarza w postępowaniu upadłościowym (Porada oparta na starym prawie upadłościowym. Nowe prawo zostało uchwalone 28 lutego 2003 r.)

  – na przykład skrytki pocztowe, czy też schowki w bankach, przeszukanie mieszkania i schowków oraz rzeczy upadłego (chodzi tu o mieszkanie w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa – (...)

 • Mir domowy może naruszyć także właściciel

  stosuje się odpowiednio przepisy o ochronie własności (art. 690 k.c.). W konsekwencji wynajęte mieszkanie staje się dla właściciela miejscem "cudzym". Tylko w wyjątkowych wypadkach przewidzianych (...)

 • Zawarcie małżeństwa przez cudzoziemca

  do ich otrzymania (art. 72 i 74 ustawy o cudzoziemcach). Jak wskazuje się jednak w doktrynie, wyliczenie zawarte w art. 54 prawie o aktach stanu cywilnego jest taksatywne, co oznacza, że (...)

 • Definicja tortur i tajne więzienie CIA. Rekomendacje dla Polski

  przedstawionych rekomendacjach Komitet szczególnie koncentruje się na sytuacji w polskich więzieniach, w tym na kwestii przeludnienia. Komitet zwrócił uwagę również na sprawę tajnych więzień (...)

 • Wyburzenie ścianki działowej

  budowlane przewiduje odstąpienie od wymogu uzyskania pozwolenia na budowę zostały szerzej omówione w artykule Kiedy budowa nie wymaga uzyskania pozwolenia, czyli zgłoszenie w prawie budowlanym W (...)

 • Kopia protokołu zatrzymania przez policję

  niewykrycia sprawcy, przechowuje się w jednostce prokuratury, chyba że w następstwie uzgodnień z jednostką prowadzącą wymienione postępowanie zachodzi potrzeba przekazania ich tej jednostce (...)

 • Co dalej z działkowcami? Wiadomo coraz więcej

  przepisy przestaną obowiązywać pod koniec stycznia 2014 r. W Polsce jest 4600 ogrodów działkowych, w których znajduje się ponad 966 tys. działek. Powierzchnia ogrodów zajmuje 43 tys. hektarów. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawca kolizji zbiegl, mam tylko numer rejestracyjny.

  Witam Dnia 03.10 wydarzyla mi sie kolizja, jadac droga z pierwszenstwem przejazdu wykonywalem manewr skretu w prawo. Niestety sprawca nie zauwazyl iz (...)

 • Kolizja drogowa, proceduralne błędy policji?

  Witam Serdecznie. W tym tygodniu byłem uczestnikiem kolizji drogowej. Mam duże zastrzeżenia do działań policjantów, których wezwałem na miejsce (...)

 • Kolizja, czy wypadek? Jakie konsekwencje?

  Witam wszystkich forumowiczów i prosił bym o wypowiedzenie się na temat poniższego zdarzenia oraz odpowiedzi na moje pytania zawarte poniżej. Sytuacja: Jadąc (...)

 • kolizja drogowa, prosba o pomoc

  Wczorajszego dnia wieczorem miałem kolizję. Warunki na drodze były fatalne. snieg droga zasypana a w dodatku ciemno. Jechałem, mijałem najpiew autobus (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane