Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości obciążonej hipoteką

  W jaki sposób, zgodnie z przepisami ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, ustala się odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości

 • Wypowiedzenie przez twórcę umowy licencyjnej, która została zawarta z licencjobiorcą na czas nieokreślony

  o prawie autorskim, jeżeli umowa nie stanowi inaczej, a licencji udzielono na czas nieoznaczony, twórca może ją wypowiedzieć z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku (...)

 • Prawa twórcy chronione są przez autorskie prawa osobiste

  prawa osobiste chronią nieograniczoną w czasie i niepodlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem, a w szczególności prawo do: 1) autorstwa utworu; 2) oznaczenia (...)

 • Opinia prawna na temat kolizja w prawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolizja w prawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Autorskie prawa osobiste

  te chronią nieograniczoną w czasie i niepodlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem. Tak więc nie podlegają one dziedziczeniu i nie mogą one przejść na osobę (...)

 • Zachowek

  Czym jest zachowek? System zachowku w polskim prawie spadkowym polega na zapewnieniu określonym w ustawie osobom pewnej korzyści pieniężnej ze spadku. Korzyść ta stanowi równowartość (...)

 • Przejęcie długu

  Firma windykacyjna przejęła mój dług od banku. Czy to w ogóle możliwe w polskim prawie? Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż doszło do tzw. cesji wierzytelności. Zgodnie (...)

 • Naruszenie dóbr osobistych - prawo karne

  Czy w prawie karnym istnieje instytucja obrony dóbr osobistych? Dobro osobiste w postaci czci i dobrego imienia podlega również ochronie prawnokarnej. Art 212 k.k. opisuje przestępstwo

 • Przedmiot prawa autrskiego

  twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). Art. 1 ust. 2 stanowi, że w szczególności

 • Moment powstania autorskich praw majątkowych i osobistych

  W jakim momencie powstają autorskie prawa majątkowe i autorskie prawa osobiste? Zgodnie z założeniami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, autorskie prawa majątkowe oraz autorskie (...)

 • Odpowiedzialność karna osoby, która narusza autorskie prawa osobiste

  art. 115 ust.1. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Przepis ten stanowi: Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawca kolizji zbiegl, mam tylko numer rejestracyjny.

  Witam Dnia 03.10 wydarzyla mi sie kolizja, jadac droga z pierwszenstwem przejazdu wykonywalem manewr skretu w prawo. Niestety sprawca nie zauwazyl iz (...)

 • Kolizja drogowa, proceduralne błędy policji?

  Witam Serdecznie. W tym tygodniu byłem uczestnikiem kolizji drogowej. Mam duże zastrzeżenia do działań policjantów, których wezwałem na miejsce (...)

 • Kolizja, czy wypadek? Jakie konsekwencje?

  Witam wszystkich forumowiczów i prosił bym o wypowiedzenie się na temat poniższego zdarzenia oraz odpowiedzi na moje pytania zawarte poniżej. Sytuacja: Jadąc (...)

 • kolizja drogowa, prosba o pomoc

  Wczorajszego dnia wieczorem miałem kolizję. Warunki na drodze były fatalne. snieg droga zasypana a w dodatku ciemno. Jechałem, mijałem najpiew autobus (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane