Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uchodźcy z Ukrainy będą mogli legalnie pracować w Polsce

  uprawnieniach, z wyłączeniem praw politycznych.Zezwolenia na pobyt stały w sumie uzyskały już 62 osoby. To prawie 35 proc. z grupy 178 osób polskiego pochodzenia ewakuowanych trzy tygodnie temu (...)

 • Zmiany w prawie do emisji CO2 za rok?

  handlu (EU ETS), czyli. tzw. backloadingu. To rozwiązanie miałoby podnieść koszty energochłonnego przemysłu. Tym samym zmobilizowałoby firmy do inwestowania w czyste i zielone technologie. A takimi

 • Vectra przegrała w sądzie z UOKiK. Będzie kara

  okresu rozliczeniowego. Abonenci powinni być też poinformowani o przysługującym im prawie odstąpienia od umowy, jeśli nie zgodzą się na zaproponowane zmiany. Sąd podzielił stanowisko Prezes UOKiK (...)

 • Porada prawna na temat kolizja w prawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolizja w prawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przestępczość w okresie I - IX.2008 - średnio prawie 250 przestępstw mniej każdego dnia

  333.706 wnioskowano o sporządzenie aktu oskarżenia, natomiast 15.517 zostało tymczasowo aresztowanych.Liczba podejrzanych nieletnich nieco się zmniejszyła - policjanci ustalili  40.055 takich podejrzanych. (...)

 • Adopcja dorosłego dziecka?

  wyszedł zatem z założenia, iż w stosunku do osoby, która ukończyła lat 18, nie ma już potrzeby ustanawiania przysposobienia. W prawie cywilnym wyróżnia się osoby pełnoletnie (...)

 • Bezpieczny prezent dla dziecka - porady UOKiK

  (hurtowników i sprzedawców detalicznych), kwestionując 36 proc. To prawie tyle samo co w ubiegłym roku kiedy zastrzeżenia dotyczyły 35,7 proc. zbadanych wyrobów. Kwestionowano przede wszystkim (...)

 • Czy hipoteka może obciążać udział w nieruchomości

  Czy hipotek może obciążać udział w nieruchomości? Możliwość obciążenia hipoteką udziału w nieruchomości wynika z treści art. 65 ust. 3 ustawy o księgach wieczystych i hipotece, zgodnie (...)

 • Odmowa składania zeznań w postępowaniu cywilnym

  Witam. Zostałem wezwany na rozprawę cywilną w charakterze świadka. Czy mogę odmówić składnia zeznań? Nikt nie ma prawa odmówić zeznań w charakterze świadka, z wyjątkiem małżonków

 • Prawo konusmenta. Inspekcja Handlowa przeprowadziła 22 tys. kontroli

  symbolem CE (9,9 proc.) – np. zabawki, sprzęt elektryczny. Szczegółowe wyniki wszystkich kontroli dostępne są w wojewódzkich inspektoratach Inspekcji Handlowej. Na co skarżą się konsumenci? (...)

 • UOKiK karze Automobile Expert za naruszanie interesów klientów

  postępowania przez UOKiK przedsiębiorca zaniechał stosowania niezgodnych z prawem praktyk Automobile Expert z Częstochowy oferuje usługi w zakresie pomocy w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawca kolizji zbiegl, mam tylko numer rejestracyjny.

  Witam Dnia 03.10 wydarzyla mi sie kolizja, jadac droga z pierwszenstwem przejazdu wykonywalem manewr skretu w prawo. Niestety sprawca nie zauwazyl iz (...)

 • Kolizja drogowa, proceduralne błędy policji?

  Witam Serdecznie. W tym tygodniu byłem uczestnikiem kolizji drogowej. Mam duże zastrzeżenia do działań policjantów, których wezwałem na miejsce (...)

 • Kolizja, czy wypadek? Jakie konsekwencje?

  Witam wszystkich forumowiczów i prosił bym o wypowiedzenie się na temat poniższego zdarzenia oraz odpowiedzi na moje pytania zawarte poniżej. Sytuacja: Jadąc (...)

 • kolizja drogowa, prosba o pomoc

  Wczorajszego dnia wieczorem miałem kolizję. Warunki na drodze były fatalne. snieg droga zasypana a w dodatku ciemno. Jechałem, mijałem najpiew autobus (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane