Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązujące po 31 grudnia 2008 r. wzory recept lekarskich

  , Minister Zdrowia informuje, iż po 31 grudnia 2008 r. nadal obowiązuje wzór recepty zgodny z wzorem określonym w rozporządzeniu z dnia 17 maja 2007 r. w sprawie recept lekarskich (Dz. U. Nr 97, (...)

 • Nowela prawa własności przemysłowej

  Dzisiaj - 18 października - wchodzi w życie znowelizowane 6 czerwca prawo własności przemysłowej. Nowelizacja miała na celu dostosowanie naszego prawa do unijnych wymogów. W prawie własności

 • Zrzeczenie się dziedziczenia

  jakby nie dożyli otwarcia spadku. W prawie polskim zrzeczenie się dziedziczenia jest jedynym wyłomem w stosunku do zasady, że umowa o spadek po osobie żyjącej jest nieważna (art. (...)

 • Porada prawna na temat kolizja w prawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolizja w prawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Idealny zbieg przestępstwa z wykroczeniem

  i za przestępstwo orzeczono je w związku z różnym rodzajem szkód. Rozwiązanie przyjęte w prawie wykroczeń polega na tym, że orzekanie kary następuje zarówno za (...)

 • Wyrejestrowanie samochodu

  może nastąpić tylko w kilku przypadkach wymienionych w Prawie o ruchu drogowym. Zgodnie z art. 79 prd pojazd podlega wyrejestrowaniu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  W jakich okolicznościach jest możliwa zmiana nazwiska dziecka? Czy można to wykonać bez zgody któregoś z rodziców?   W prawie polskim zmiana nazwiska regulowana jest ustawą o zmianie (...)

 • Zaciągnięcie kredytu przez wspólnotę mieszkaniową

  przewidzianego w Kodeksie cywilnym i prawie wekslowym oraz zwyczajami przyjętymi w obrocie krajowym i zagranicznym. Oczywiście fakt ustanowienie odpowiedniego zabezpieczenia powinien znaleźć (...)

 • Wspólny wniosek o przewłaszczenie lokalu

  odrębnej własności lokalu w spółdzielni mieszkaniowej powinien złożyć członek spółdzielni. Zasada obowiązująca w prawie spółdzielczym jest taka, iż członkiem spółdzielni (...)

 • Darmowe podręczniki poparte przez rząd

  tego choćby wyniki raportu Głównego Urzędu Statystycznego Warunki życia rodzin w Polsce. Brak możliwości zakupienia dla dzieci niezbędnych podręczników szkolnych deklarowało w nim prawie (...)

 • Nowe prawo przed sezonem urolopowym?

  województw, którzy w zeszłym roku byli narażeni na duże koszty i z własnych budżetów musieli pokrywać koszty sprowadzania turystów do Polski - donosi Informacyjna Agencja Radiowa. Ministerstwo (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawca kolizji zbiegl, mam tylko numer rejestracyjny.

  Witam Dnia 03.10 wydarzyla mi sie kolizja, jadac droga z pierwszenstwem przejazdu wykonywalem manewr skretu w prawo. Niestety sprawca nie zauwazyl iz (...)

 • Kolizja drogowa, proceduralne błędy policji?

  Witam Serdecznie. W tym tygodniu byłem uczestnikiem kolizji drogowej. Mam duże zastrzeżenia do działań policjantów, których wezwałem na miejsce (...)

 • Kolizja, czy wypadek? Jakie konsekwencje?

  Witam wszystkich forumowiczów i prosił bym o wypowiedzenie się na temat poniższego zdarzenia oraz odpowiedzi na moje pytania zawarte poniżej. Sytuacja: Jadąc (...)

 • kolizja drogowa, prosba o pomoc

  Wczorajszego dnia wieczorem miałem kolizję. Warunki na drodze były fatalne. snieg droga zasypana a w dodatku ciemno. Jechałem, mijałem najpiew autobus (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane