Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Komisja sejmowa rozpatrzyła informacje PIP

  efektywność działań inspekcji w tym zakresie i pozwolą na lepsze wykorzystanie w przyszłości potencjału kadry inspektorskiej.Komisja do Spraw Kontroli Państwowej zapoznała się także z (...)

 • Pomoc dla bezrobotnych

  pracę w tym roku, gdy Delphi, producent części do samochodów, zamknął swoją fabrykę w hiszpańskim Kadyksie i zwiększył produkcję w fabryce działającej w Maroku.Europejska (...)

 • Premier: ofensywa legislacyjna rozpoczęta

  będzie decydował o jego przeznaczeniu - zaznaczył premier. - Wystarczy  jedynie zawiadomienie o decyzji - dodał. Drugi z pakietów ustaw dotyczy polityki społecznej, w tym w (...)

 • Opinia prawna na temat kolizja w prawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolizja w prawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Cargill Inc. v. Rzeczpospolita Polska – wyrok trybunału arbitrażowego

  Trybunał arbitrażowy w Paryżu oddalił większość roszczeń amerykańskiej firmy Cargill wobec Polski, w tym żądanie 152 mln dolarów odszkodowania. Cargill Incorporated pozwał (...)

 • Mają być emerytury kapitałowe!

  Rządowy projekt ustawy o emeryturach kapitałowych, który jest obecnie w Sejmie, dotyczy określenia świadczeń pieniężnych wypłacanych ze środków zgromadzonych w OFE zwanych (...)

 • Nowe Prawo telekomunikacyjne

  rozliczeniowego przed wprowadzeniem tych zmian w życie. Jednocześnie abonent powinien zostać poinformowany o prawie wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian, a także o tym, (...)

 • Pisma procesowe oskarżonego w sprawie karnej

  oskarżonego w toku postępowania i z nim związane stanowi jedynie impuls dla sądu, by w razie takiej potrzeby przesłuchać oskarżonego. W opisanym przypadku mamy jednak do czynienia z (...)

 • Mir domowy może naruszyć także właściciel

  stosuje się odpowiednio przepisy o ochronie własności (art. 690 k.c.). W konsekwencji wynajęte mieszkanie staje się dla właściciela miejscem "cudzym". Tylko w wyjątkowych wypadkach przewidzianych (...)

 • Opieczętowanie i spis inwentarza w postępowaniu upadłościowym (Porada oparta na starym prawie upadłościowym. Nowe prawo zostało uchwalone 28 lutego 2003 r.)

  – na przykład skrytki pocztowe, czy też schowki w bankach, przeszukanie mieszkania i schowków oraz rzeczy upadłego (chodzi tu o mieszkanie w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa – (...)

 • Zawarcie małżeństwa przez cudzoziemca

  do ich otrzymania (art. 72 i 74 ustawy o cudzoziemcach). Jak wskazuje się jednak w doktrynie, wyliczenie zawarte w art. 54 prawie o aktach stanu cywilnego jest taksatywne, co oznacza, że (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawca kolizji zbiegl, mam tylko numer rejestracyjny.

  Witam Dnia 03.10 wydarzyla mi sie kolizja, jadac droga z pierwszenstwem przejazdu wykonywalem manewr skretu w prawo. Niestety sprawca nie zauwazyl iz (...)

 • Kolizja drogowa, proceduralne błędy policji?

  Witam Serdecznie. W tym tygodniu byłem uczestnikiem kolizji drogowej. Mam duże zastrzeżenia do działań policjantów, których wezwałem na miejsce (...)

 • Kolizja, czy wypadek? Jakie konsekwencje?

  Witam wszystkich forumowiczów i prosił bym o wypowiedzenie się na temat poniższego zdarzenia oraz odpowiedzi na moje pytania zawarte poniżej. Sytuacja: Jadąc (...)

 • kolizja drogowa, prosba o pomoc

  Wczorajszego dnia wieczorem miałem kolizję. Warunki na drodze były fatalne. snieg droga zasypana a w dodatku ciemno. Jechałem, mijałem najpiew autobus (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane