Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyburzenie ścianki działowej

  budowlane przewiduje odstąpienie od wymogu uzyskania pozwolenia na budowę zostały szerzej omówione w artykule Kiedy budowa nie wymaga uzyskania pozwolenia, czyli zgłoszenie w prawie budowlanym W (...)

 • Kopia protokołu zatrzymania przez policję

  niewykrycia sprawcy, przechowuje się w jednostce prokuratury, chyba że w następstwie uzgodnień z jednostką prowadzącą wymienione postępowanie zachodzi potrzeba przekazania ich tej jednostce (...)

 • Co dalej z działkowcami? Wiadomo coraz więcej

  przepisy przestaną obowiązywać pod koniec stycznia 2014 r. W Polsce jest 4600 ogrodów działkowych, w których znajduje się ponad 966 tys. działek. Powierzchnia ogrodów zajmuje 43 tys. hektarów. (...)

 • Opinia prawna na temat kolizja w prawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolizja w prawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jest pierwsza kara za śmieci

  prowadzić działania naruszające ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów. Obecnie toczy się 27 postępowań. UOKiK zakończył pierwsze postępowanie prowadzone w związku ze zmianą (...)

 • Ruchomy czas pracy w polskich firmach? Ministerstwo szykuje przepisy

  pozwalają przedsiębiorcom na większą swobodę w kształtowaniu czasu pracy w razie dekoniunktury. Pomocne są 12-miesięczne okresy rozliczeniowe. Wówczas czas pracy pracownika w poszczególnych (...)

 • NIK skontrolowała działalność GDDKiA. Zobacz wnioski

  wydawaniu zezwoleń przez wojewodę (w skrajnym wypadku było to nawet 11 miesięcy). W umowach z wykonawcami dobrze zabezpieczono interesy inwestora. Precyzyjnie określono obowiązki i uprawnienia (...)

 • Program komputerowy jako utwór zależny

  utwór. Z drugiej strony utwór ten może być traktowany jako utwór zależny – opracowanie. Ocena zależy od ustalenia stopnia niezależności obydwu tych utworów i zakresu, (...)

 • Platforma Obywatelska za wolnym w Trzech Króli

  W Sejmie znalazł się kolejny projekt ustanawiający 6 stycznia dniem wolnym od pracy. Wniosek Platformy różni się jednak od wcześniejszych propozycji w tej sprawie, ponieważ uchwalenie

 • Co drugi priorytet dochodzi w terminie

  został osiągnięty w roku 2005 - w terminie doszło wtedy ponad 93 proc. priorytetów. Od tego czasu Poczta Polska działa coraz wolniej, a „jednodniowe" priorytety dochodzą (...)

 • Obowiązek meldunkowy zniknie na dobre za cztery lata

  miały urzędy gmin. Dzięki temu rozwiązaniu obywatel będzie mógł złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca aktualnego zamieszkania. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawca kolizji zbiegl, mam tylko numer rejestracyjny.

  Witam Dnia 03.10 wydarzyla mi sie kolizja, jadac droga z pierwszenstwem przejazdu wykonywalem manewr skretu w prawo. Niestety sprawca nie zauwazyl iz (...)

 • Kolizja drogowa, proceduralne błędy policji?

  Witam Serdecznie. W tym tygodniu byłem uczestnikiem kolizji drogowej. Mam duże zastrzeżenia do działań policjantów, których wezwałem na miejsce (...)

 • Kolizja, czy wypadek? Jakie konsekwencje?

  Witam wszystkich forumowiczów i prosił bym o wypowiedzenie się na temat poniższego zdarzenia oraz odpowiedzi na moje pytania zawarte poniżej. Sytuacja: Jadąc (...)

 • kolizja drogowa, prosba o pomoc

  Wczorajszego dnia wieczorem miałem kolizję. Warunki na drodze były fatalne. snieg droga zasypana a w dodatku ciemno. Jechałem, mijałem najpiew autobus (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane