Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dowód dla dziecka - wniosek jednego z rodziców

  dowody żonie (była żona nie jest z nami zameldowana). Meldunek żony nie ma w opisywanej sprawie żadnego znaczenia. Jak się domyślamy, chodzi o dowody osobiste dla dzieci poniżej lat 13 (obecnie w (...)

 • Utrata alimentów z Funduszu Alimentacyjnego

  męża (za którego wówczas wyjdzie za mąż)? Warunkiem pobierania świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego nie jest status np. samotnej matki, ale brak możliwości ściągnięcia alimentów w drodze egzekucji (...)

 • Nowy projekt zakłada większą kwotę wolną od podatku

  ustawie budżetowej. Według dr Szewki budżet państwa nie poniesie także z powodu wprowadzenia tego rozwiązania żadnych strat. Ekspert powołał się na wyliczenia, z których wynika, że już w pierwszy (...)

 • Porada prawna na temat kolizja w prawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolizja w prawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odrzucili obywatelski projekt zaostrzający ustawę aborcyjną

  przyniosło efekt, zmniejszyło skalę czegoś złego, bo aborcja jest niewątpliwie czymś złym - mówił Donald Tusk.O prawie antyaborcyjnymWedług obowiązujących przepisów aborcję można przeprowadzić (...)

 • Niepełnosprawni nie odpuszczą. UEFA stanie przed sądem?

  odpowiedzi i w związku z tym podjęła decyzję o anulowaniu przyznanych wejściówek. Poszkodowani zaprzeczają, że otrzymali jakiekolwiek maile i domagają się zwrotu poniesionych kosztów rezerwacji (...)

 • Polska wódka zniknie z etykiet?

  oznaczenia Polska wódka w 2009 r. korzystało 22 producentów, a obecnie umieszcza je zaledwie 15 firm. O ponad jedną trzecią miała spaść w ostatnich latach produkcja alkoholi mocnych z oznaczeniem (...)

 • 72 procent Polaków dobrze ocenia pracę Policji

  . W porównaniu z innymi podmiotami, takimi jak sądy i prokuratury Policja otrzymała około dwukrotnie więcej ocen pozytywnych. Jest jedną z najlepiej odbieranych instytucji w Polsce. Oceny Policji (...)

 • Odpowiedzialność cywilna właściciela statku za szkody spowodowane zanieczyszczeniem olejami bunkrowymi

  Jakie zmiany w prawie morskim proponuje rząd?Sejmowi przekazano rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks morski.Jak ma być uregulowana odpowiedzialność cywilna za szkody spowodowane

 • Wydłużenie ważności pozwolenia na budowę

  . Omawiana zmiana wydłuża więc okres ważności pozwolenia na budowę.A co ze sprawami w toku?Zgodnie z przepisem przejściowym nowelizacji, do spraw wszczętych i niezakończonych decyzją ostateczną (...)

 • Rodzaje świadczeń rodzinnych

  Jakie są świadczenia rodzinne w polskim prawie, kto może złożyć wniosek o ich wypłatę? Do świadczeń rodzinnych zalicza się: a) zasiłek rodzinny oraz dodatki do niego b) świadczenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawca kolizji zbiegl, mam tylko numer rejestracyjny.

  Witam Dnia 03.10 wydarzyla mi sie kolizja, jadac droga z pierwszenstwem przejazdu wykonywalem manewr skretu w prawo. Niestety sprawca nie zauwazyl iz (...)

 • Kolizja drogowa, proceduralne błędy policji?

  Witam Serdecznie. W tym tygodniu byłem uczestnikiem kolizji drogowej. Mam duże zastrzeżenia do działań policjantów, których wezwałem na miejsce (...)

 • Kolizja, czy wypadek? Jakie konsekwencje?

  Witam wszystkich forumowiczów i prosił bym o wypowiedzenie się na temat poniższego zdarzenia oraz odpowiedzi na moje pytania zawarte poniżej. Sytuacja: Jadąc (...)

 • kolizja drogowa, prosba o pomoc

  Wczorajszego dnia wieczorem miałem kolizję. Warunki na drodze były fatalne. snieg droga zasypana a w dodatku ciemno. Jechałem, mijałem najpiew autobus (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane