Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uznanie salda a wznowienie biegu przedawnienia

  zgłosić dłużnik w ewentualnym procesie. przedawnienie, uznanie salda, długu, potwierdzenie salda, saldo, księgowa, przerwanie biegu przedawnienia, wznowienie biegu

 • Pouczenie o terminie apelacji

  sądu, przy czym nikt nie poinformował oskarżonego, że termin zostanie wydłużony i czy w ogóle ma taki obowiązek czy też po prostu sąd go nie ma? Jaki ma to wpływ na wyrok i jakie w związku (...)

 • Budynki przy współużytkowaniu wieczystym

  współwłaściciel posiada tylko udział w prawie użytkowania wieczystego, nie będąc właścicielem żadnego ze znajdujących się na tej nieruchomości budynków? W sytuacji, gdy mamy (...)

 • Porada prawna na temat kolizja w prawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolizja w prawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność małżonków za długi a rozwód

  Jestem w trakcie sprawy rozwodowej, która toczy się od prawie dwóch lat. Nie mamy rozdzielności majątkowej. Czy w związku z tym wciąż wzajemnie odpowiadamy za swoje zobowiązania zaciągnięte (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 25 m² nie wymaga pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia stosownie do treści art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa budowlanego. W (...)

 • Definicja zasady prawdy materialnej

  nieudolność w obronie swoich praw. W Kodeksie postępowania cywilnego zasadę tą da się wywieść z art. 232. Na jego podstawie sąd może bowiem dopuścić dowody niewskazane przez strony, a (...)

 • A co gdy regulamin premiowania jest mniej korzystny od umowy o pracę?

  W prawie pracy obowiązuje wyrażona została zasada, że jeżeli postanowienia umów o pracę oraz innych aktów, na których podstawie powstaje stosunek pracy, nie mogą być mniej korzystne dla (...)

 • Ruszyły konsultacje ustawy o systemie oceny zgodności i nadzoru rynku

  rynku. Potrzeba wydania nowej ustawy wynika z konieczności zapewnienia spójności polskich regulacji z systemem określonym w prawie Unii Europejskiej, harmonizującym wymagania dla wyrobów wprowadzanych (...)

 • Ruszyła platforma e-learningowa GIODO

  upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony danych osobowych. Korzystaniem z niej jest zainteresowane liczne grono, czego potwierdzeniem może być udział w warszawskiej konferencji prawie 150 (...)

 • Rozrządzenie majątkiem na wypadek śmierci

  W jaki sposób można rozrządzić posiadanym majątkiem na wypadek śmierci? W polskim prawie spadkowym dziedziczenie może odbyć się na podstawie ustawy lub na podstawie ważnie sporządzonego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawca kolizji zbiegl, mam tylko numer rejestracyjny.

  Witam Dnia 03.10 wydarzyla mi sie kolizja, jadac droga z pierwszenstwem przejazdu wykonywalem manewr skretu w prawo. Niestety sprawca nie zauwazyl iz (...)

 • Kolizja drogowa, proceduralne błędy policji?

  Witam Serdecznie. W tym tygodniu byłem uczestnikiem kolizji drogowej. Mam duże zastrzeżenia do działań policjantów, których wezwałem na miejsce (...)

 • Kolizja, czy wypadek? Jakie konsekwencje?

  Witam wszystkich forumowiczów i prosił bym o wypowiedzenie się na temat poniższego zdarzenia oraz odpowiedzi na moje pytania zawarte poniżej. Sytuacja: Jadąc (...)

 • kolizja drogowa, prosba o pomoc

  Wczorajszego dnia wieczorem miałem kolizję. Warunki na drodze były fatalne. snieg droga zasypana a w dodatku ciemno. Jechałem, mijałem najpiew autobus (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane