Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wyborczy

  stosuje się w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz w wyborach wójta.§ 3. W wyborach uzupełniających do Senatu przepis § 1 ma zastosowanie (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze. 3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni (...)

 • Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe

  . Podmiot zobowiązany do finansowania świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych pokrywa do wysokości określonej w umowie oddziału wojewódzkiego Funduszu z sanatorium uzdrowiskowym (...)

 • Porada prawna na temat kolejka do sanatorium - nfz12-12-44379-0

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolejka do sanatorium - nfz12-12-44379-0, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nie zdążysz kupić biletu? MPK może Cię ukarać, ale Ty nie możesz ugryźć kontrolera

  . Napastnik będzie pociągnięty do odpowiedzialności i może nawet odpowiadać za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co jest karane więzieniem do 10 lat. Podobne zdarzenie miało miejsce (...)

 • Zwrot kosztów wymiany okien w mieszkaniu

  wezwać gminę do dokonania naprawy i wyznaczyć termin do ich dokonania, a dopiero potem dokonywać naprawy na własny koszt. Jeżeli matka wyznaczała termin do naprawy okien (i jest w stanie (...)

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej

  jego utrzymanie, na przykład w procesie o odszkodowanie. Kolejnym zarządzeniem sądu o skutkach trwałych jest skierowanie małoletniego do organizacji lub instytucji powołanej do przygotowania (...)

 • Nowe testy na prawo jazdy 2011 - sprawdź zmiany

  . Włączając się do ruchu kierujący pojazdem powinien:A. zachować szczególną ostrożność, TakB. bacznie obserwować drogę, na którą zamierza wjechać, TakC. ustąpić pierwszeństwa (...)

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych

  wierszu 5 zeznania: „Inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 4”. PIT-8C, PIT-37, pozostałe przychody, zeznanie roczne, rozliczenie roczne, dofinansowanie, dopłata do pobytu (...)

 • Miastom brakuje mieszkań socjalnych. NIK ujawnia dane

  możliwości skutecznego przeprowadzenia egzekucji i odzyskania swojego lokalu przez wierzyciela, a z drugiej strony dla części dłużników - eksmisję do noclegowni. W ocenie NIK taka sytuacja prowadzi (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  biegu. Proszę jednak pamiętać, iż sąd odrzuci odwołanie w sprawie o świadczenie z ubezpieczeń społecznych, do którego prawo jest uzależnione od stwierdzenia niezdolności do pracy lub niezdolności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS I CHOROBA- PRZECZYTAJCIE PILNE !!!!!

  W kwietniu uleglam wypadkowi przy pracy. Doznałam złamania kregu trzonu L 1 oraz kosci ogonowej. 18 czerwca dostalam wezwanie do orzecznika ZUS ktory, (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Więziennictwo

  Kobiety w więzieniach, zagadnienia penitencjarne (Magda) TO wszystko to LIPA. Przyklad: mlody chlopaczek (JESZCZE nigdy nie karany) zostaje zlapany na (...)

 • Ulga rehabilitacyjna

  Inwalida II grupy posiadający własny samochód kilka razy w roku jeździ na wyznaczoną konsultacje do poradni specjalistycznej znajdującej się w innej (...)

 • ZUS SANATORIUM

  WITAM, CZEKAM NA SKIEROWANIE DO SANATORIUM, LEKARZ ORZECZNIK POWIEDZIAL ZE PRZYJDZIE POCZTA, DO ILU DNIU OD WIZYTY U ORZECZNIKA POWINNO PRZYJSC? DZISIAJ (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane