Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Będzie Centralny Port Komunikacyjny

  uważał, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty" – dodał Mikołaj Wild. Kolej Zadaniem Pełnomocnika ds. CPK kolej jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu, którego budowa (...)

 • Jeden bilet kolejowy w podróży z przesiadkami...

  podczas wystąpienia na konferencji.     bilet, transport kolejowy, kolej, pociąg, przewóz, PKP, podróż, PKP Intercity, PolRegio, PKP SKM w Trójmieście, kasa

 • Jedziesz na narty? Ważny wyrok

  przełożyć na podwyżkę cen biletów dla narciarzy. sygnatura: II FSK 1589/10 Dariusz Madejski, e-prawnik.pl wyciąg, narty, podatki, kolej linowa

 • Porada prawna na temat kolej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Upozorowana kontrola drogowa to nie siła wyższa

  od jej przyjęcia do przewozu aż do wydania nie wymieniono siły wyższej, lecz "okoliczności, których kolej nie mogła uniknąć i którym nie mogła zapobiec". Zwroty używane (...)

 • Zmieniamy polską kolej

  ; uczestniczyło ponad 1000 osób, przedstawicieli rządu, parlamentu i polskiego biznesu.   Źródło: www.mi.gov.pl PKP, polska kolej, PKP Przewozy Regionalne, spółka PKP Intercity, transport (...)

 • Badania psychotechniczne maszynisty

  zastrzeżeniem § 6 ust. 4 (badanie układu nerwowego wykonywane przez lekarza posiadającego specjalizację w dziedzinie neurologii). maszynista, badania okresowe, badania, kolej

 • *Praca powyżej 12 godzin

  zakresie mogą stanowić o dopuszczenia się wykroczenia przeciwko prawom pracowniczym (art. 281 pkt 5 k.p.).     prawo pracy, związki zawodowe, system pracy, kolej

 • Uzgodnienie decyzji o warunkach zabudowy - PKP

  winny być zgodne ze wskazanymi wymogami. decyzja, warunki, zabudowa, zagospodarowanie, PKP, kolej, linia, pas, droga

 • Skup-sprzedaż używanych wyrobów jubilerskich

  spowoduje koniecznośći rozliczenia VAT.Z kolej w przypadku późniejszej decyzji o jednak sprzedaży tych towarów podatnik będzie musiał rozliczyć VAT od sprzedaży. Jeśli będzie posiadał (...)

 • Odprawa emerytalna po odprawie rentowej

  Od 1970 r. byłam zatrudniona w jednostce kolejowej PKP. Po 18 latach pracy przeszłam na rentę inwalidzką. Kolej wypłaciła mi odprawę rentową w wysokości 1 miesięcznego wynagrodzenia. Po trzech

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykup mieszkania kolejowego

  Witam, Moja babcia od ponad 25 lat posiada mieszkanie kolejowe (dom) z kawałkiem działki i budynkiem gospodarczym (stara pompa kolejowa). Aktualnie (...)

 • Powódź zawiniona przez PKP

  Witam - Chciałbym poruszyć temat, który dotyczy bezpośrednio miejsca w którym mieszkam. Mój pech polega na tym, że jest to miejsce sąsiadujące (...)

 • Mieszkanie dla wnuka

  Mieszkałem z babcią ponad 10 lat do chwili jej śmierci w sierpniu 2001r. Czy w zwiazku z tym mam prawo do wstapinia w stosunek najmu na podstawie niniejszego (...)

 • kiedy moja kolej?

  Sprawa pojednawcza trwała 15 min,więc wiele tam nie miałem możliwości wyjaśnienia.Na pierwszą rozprawę byli wezwani od razu świadkowie.No i właśnie (...)

 • Opodatkowanie dochodów

  Witam, Mam pytanie opierte na pomyśle pewnego rodzaju piramidy finansowej, której treść przytaczam poniżej (proszę nie usuwać, ten tekst jest tylko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane