Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Będzie Centralny Port Komunikacyjny

  uważał, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty" – dodał Mikołaj Wild. Kolej Zadaniem Pełnomocnika ds. CPK kolej jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu, którego budowa (...)

 • Jeden bilet kolejowy w podróży z przesiadkami...

  podczas wystąpienia na konferencji.     bilet, transport kolejowy, kolej, pociąg, przewóz, PKP, podróż, PKP Intercity, PolRegio, PKP SKM w Trójmieście, kasa

 • Jedziesz na narty? Ważny wyrok

  przełożyć na podwyżkę cen biletów dla narciarzy. sygnatura: II FSK 1589/10 Dariusz Madejski, e-prawnik.pl wyciąg, narty, podatki, kolej linowa

 • Porada prawna na temat kolej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kolej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Upozorowana kontrola drogowa to nie siła wyższa

  od jej przyjęcia do przewozu aż do wydania nie wymieniono siły wyższej, lecz "okoliczności, których kolej nie mogła uniknąć i którym nie mogła zapobiec". Zwroty używane (...)

 • Zmieniamy polską kolej

  ; uczestniczyło ponad 1000 osób, przedstawicieli rządu, parlamentu i polskiego biznesu.   Źródło: www.mi.gov.pl PKP, polska kolej, PKP Przewozy Regionalne, spółka PKP Intercity, transport (...)

 • Badania psychotechniczne maszynisty

  zastrzeżeniem § 6 ust. 4 (badanie układu nerwowego wykonywane przez lekarza posiadającego specjalizację w dziedzinie neurologii). maszynista, badania okresowe, badania, kolej

 • *Praca powyżej 12 godzin

  zakresie mogą stanowić o dopuszczenia się wykroczenia przeciwko prawom pracowniczym (art. 281 pkt 5 k.p.).     prawo pracy, związki zawodowe, system pracy, kolej

 • Uzgodnienie decyzji o warunkach zabudowy - PKP

  winny być zgodne ze wskazanymi wymogami. decyzja, warunki, zabudowa, zagospodarowanie, PKP, kolej, linia, pas, droga

 • Skup-sprzedaż używanych wyrobów jubilerskich

  spowoduje koniecznośći rozliczenia VAT.Z kolej w przypadku późniejszej decyzji o jednak sprzedaży tych towarów podatnik będzie musiał rozliczyć VAT od sprzedaży. Jeśli będzie posiadał (...)

 • Odprawa emerytalna po odprawie rentowej

  Od 1970 r. byłam zatrudniona w jednostce kolejowej PKP. Po 18 latach pracy przeszłam na rentę inwalidzką. Kolej wypłaciła mi odprawę rentową w wysokości 1 miesięcznego wynagrodzenia. Po trzech

 • Formy czynności procesowych

  , sąd wydaje postanowienie. Z kolej w kwestiach nie wymagających postanowienia prezes sądu, przewodniczący wydziału, przewodniczący składu orzekającego albo upoważniony sędzia wydają zarządzenia. (...)

 • Darowizna a zachowek

  niż jedna czwarta całości spadku. Tym samym spadek po zmarłym ojcu odziedziczyła jego małżonka oraz dzieci. Z kolej po zmarłej matce, w drodze dziedziczenia ustawowego, spadek nabyła czwórka dzieci

 • Hipoteka ustawowa a przejęcie nieruchomości

  się na posiedzenie (art. 989 kpc). Po uprawomocnieniu się tego postanowienia sąd wyda postanowienie o przysądzeniu własności (art. 998 § 1 kc). Z kolej z chwilą uprawomocnienia się tego postanowienia

 • Czym zajmuje się samorząd terytorialny?

  do działań człowieka. Gmina ma się zajmować tym, czego pojedynczy człowiek wraz z rodziną nie jest w stanie wykonać. Z kolej powiat powinien być pomocniczy w stosunku do gminy, a województwo (...)

 • Najważniejsze są pierwsze sekundy

  będzie później. Nie ma jednej recepty na to, jak się w takiej chwili zachować. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zależy nam na tej pracy. Teraz Twoja kolej Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie (...)

 • Przebojowi wariaci

  Virgin Group ze swoją wiarą w niemożliwe stworzył linię lotniczą, stację radiową, wydawnictwo muzyczne, fundusz inwestycyjny, bank i kilka mniejszych przedsiębiorstw. Niedawno kupił też brytyjską kolej

 • Dwa rodzaje upadłości dłużnika

  , co z kolej daje szansę na rozwój, a nie upadek jego przedsiębiorstwa.   Kiedy można ogłosić upadłość z możliwością zawarcia układu? Ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia (...)

 • Prawo korzystania ze wspólnego mieszkania

  może z niego korzystać. Podział majątku może nastąpić z kolej po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej. Następuje to w razie orzeczenia przez sąd rozwodu bądź separacji. Możliwe jest (...)

 • Rejestracja samochodu kupionego za granicą

  Dekretu-Ustawy nr 331/93 z kolej. zmianami i uzupełnieniami." Mój Urząd Skarbowy twierdzi że chyba będę musiał zapłacić VAT, w Izbie Skarbowej kazano mi czekać na odpowiedź, a ja muszę wreszcie (...)

 • Dzierżawa nieruchomości a nakłady

  to sprawa przedawniona, nadal mogłem w tym miejscu posiadać stację. Wydzierżawiający stwierdził, że teraz "kolej na niego" (akurat kończy się umowa dzierżawy) i to on będzie handlował w tym miejscu. (...)

 • Więcej pieniędzy na kolej. Rząd zadecydował

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym, ustawy o Funduszu Kolejowym oraz ustawy o podatku akcyzowym, przedłożony przez ministra (...)

 • Zakres uprawnień budowlanych będzie w ustawie

  budownictwa, samodzielne funkcje techniczne, w budownictwie, kolej, budowa, kolejnictwo, kolejowe obiekty budowlane, sterowanie ruchem kolejowym

 • Od 2019 roku kary za nieprzestrzeganie nowych obowiązków w SENT

  , SENT, przewóz, transport, pojazd, kolej, drogowy, kolejowy przewóz towarów, towar, przewoźnik

 • Błyskawiczne pociągi?

  bezpieczeństwa na kolei. pociąg, kolej, transport, szybkość, prędkość, ruch kolejowy

 • Pasażer łatwiej złoży reklamację

  Śródlądowej z dnia 13 grudnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalania stanu przesyłek oraz postępowania reklamacyjnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 2406). kolej, przewóz, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykup mieszkania kolejowego

  Witam, Moja babcia od ponad 25 lat posiada mieszkanie kolejowe (dom) z kawałkiem działki i budynkiem gospodarczym (stara pompa kolejowa). Aktualnie (...)

 • Powódź zawiniona przez PKP

  Witam - Chciałbym poruszyć temat, który dotyczy bezpośrednio miejsca w którym mieszkam. Mój pech polega na tym, że jest to miejsce sąsiadujące (...)

 • Mieszkanie dla wnuka

  Mieszkałem z babcią ponad 10 lat do chwili jej śmierci w sierpniu 2001r. Czy w zwiazku z tym mam prawo do wstapinia w stosunek najmu na podstawie niniejszego (...)

 • kiedy moja kolej?

  Sprawa pojednawcza trwała 15 min,więc wiele tam nie miałem możliwości wyjaśnienia.Na pierwszą rozprawę byli wezwani od razu świadkowie.No i właśnie (...)

 • Opodatkowanie dochodów

  Witam, Mam pytanie opierte na pomyśle pewnego rodzaju piramidy finansowej, której treść przytaczam poniżej (proszę nie usuwać, ten tekst jest tylko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane