Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Poręczenie kredytu

  wierzyciela. Poręczyciel nie traci powyższych zarzutów, chociażby dłużnik zrzekł się ich albo uznał roszczenie wierzyciela. Nie ulega wątpliwości, iż z tytułu pożyczki koledze przysługuje (...)

 • Roszczenie poręczyciela, który spłacił pożyczkę

  postanowień umownych może się Pan domagać od kolegi spłaty tej kwoty, którą Pan za niego spłacił. W związku z powyższym, jak najbardziej może Pan złożyć pozew przeciwko koledze, w którym (...)

 • Użyczenie mieszkania znajomemu

  zamieszkiwanie kolegi, może Pani podjąć czynności zmierzające do usunięcia go z lokalu. użyczenie, mieszkania, koledze, mieszkać

 • Porada prawna na temat koledze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat koledze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  poręczyłeś komuś kredyt, np. koledze w pracy i kredyt ten nie jest przez niego spłacany? Jeśli jednak nie przypominasz sobie sytuacji, w której nie zapłaciłeś rachunku lub faktury VAT, powinieneś (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  swobodnego użytku (np. gdy dziecko otrzymuje dochody za wypożyczenie koledze otrzymanego w prezencie od rodziców roweru), dochodów małoletnich dzieci nie dolicza się do dochodów

 • Pożyczenie pieniędzy bez pisemnego dowodu

  Witam. Pożyczyłem mojemu koledze ze studiów 1000zł. Niestety nie chce mi on oddać moich pieniędzy. Czy mam szanse wyegzekwować moją należność przy pomocy sądu, jeśli pieniądze pożyczyłem bez (...)

 • Przepisy określające czas, po którym pożyczka ma być zwrócona

  Pożyczyłem koledze z pracy pieniądze. Teraz chcę je odzyskać, jednak on mówi, że teraz nie ma. Czy są jakieś przepisy które określają czas, w którym kolega musi mi oddać pieniądze? Jeżeli (...)

 • Podanie nieprawdy notariuszowi

  Na prośbę kolegi, z którym znamy się od lat, zgodziłem się na przepisanie na mnie nieruchomości położonej niedaleko X. Koledze groził komornik zajęciem majątku z powodu poręczenia, którego komuś

 • Fikcyjna umowa sprzedaży

  Na prośbę kolegi, z którym znamy się od lat, zgodziłem się na przepisanie na mnie nieruchomości położonej niedaleko X. Koledze groził komornik zajęciem majątku z powodu poręczenia, którego (...)

 • Rozwiązanie umowy darowizny

  Podarowałem koledze samochód. Spisaliśmy umowę darowizny, podbita u notariusza. Upłynęło dwa tygodnie. W chwili obecnej obdarowany kolega chce oddać mi auto, twierdząc, że za dużo będzie musiał

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane