Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń przeciw chuliganom

  wykroczeń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu, zatem wykroczeń szczególnie uciążliwych dla obywateli, takich jak np. wybryki chuligańskie oraz zakłócanie porządku publicznego i (...)

 • Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  mandatu i inne zmiany w wykroczeniach Nowelizacja Kodeksu wykroczeń dla uczciwych obywateli Kodeks wykroczeń, kradzież, pies, przestępstwo, wykroczenie, odpowiedzialność, kara, mandat

 • Kodeks wykroczeń

  więcej wykroczeń, wymierza się łącznie karę w granicach zagrożenia określonych w przepisie przewidującym najsurowszą karę, co nie stoi na przeszkodzie orzeczeniu środków karnych na podstawie (...)

 • Porada prawna na temat kodeks wykroczeń

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks wykroczeń, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Więcej czasu na zapłatę mandatu i inne zmiany w wykroczeniach

  obywatela, związane z wykroczeniami” – podkreślał Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Pracami nad projektem kierował Podsekretarz Stanu Marcin Warchoł. Kodeks (...)

 • Jaka będzie kara za nieuzasadnione blokowanie numerów ratunkowych?

  RP podpisał już ustawę o zmianie ustawy – Kodeks wykroczeń, która przyczyni się między innymi do poprawy dostępności służb ratowniczych, w tym ratownictwa medycznego. Wprowadzane (...)

 • Grzywna za brak meldunku

  się w wysokości od 20 do 5 000 złotych, chyba że kodeks wykroczeń stanowi inaczej (art. 24 § 1 kodeksu wykroczeń).Jak więc wynika z powyższego ostateczna wysokość grzywny zostanie (...)

 • Czy jako pieszy mogłem zostać ukarany mandatem za powodowanie niebezpieczeństwa na drodze?

  rok: „Podmiotem przestępstwa może być każdy uczestnik ruchu drogowego”). Kodeks wykroczeń nie wyjaśnia pojęcia uczestnika ruchu, stosowna definicja znajduje się w art. 2 pkt 17 (...)

 • Zmiany dla uczciwych obywateli?

  postępowaniach dotyczących sprawców niewielkich pojedynczo kradzieży. Obecnie sprawcy wykroczeń nie są rejestrowani w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji. Projekt Ministerstwa Sprawiedliwości

 • Zwoływanie zgromadzenia bez wymaganego zezwolenia

  , Kodeks wykroczeń

 • Wykroczenie niepokojenia

  . Egierska, I. Śmietanka, Kodeks wykroczeń. Komentarz, Warszaw 1974 rok). wykroczenie, niepokojenie, wprowadzanie w błąd

 • Recydywa a Kodeks wykroczeń

  Jakie warunki muszą być spełnione by daną osobę uznać za recydywistę na podstawie przepisów Kodeksu wykroczeń? O spełnieniu warunków recydywy mowa w art. 38 Kodeksu wykroczeń. Przepis (...)

 • Nowelizacja Kodeksu wykroczeń dla uczciwych obywateli

  sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne karanie złodziei.   Projekt nowelizacji ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw zostanie (...)

 • Europejski nakaz aresztowania i ekstradycja

  (Dz. U. 1997 r., Nr 89, poz. 555, ze zm.); Ustawa z dnia 18 marca 2004 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny, ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz ustawy - Kodeks wykroczeń (...)

 • Koniec z nieuzasadnionym blokowaniem numerów ratunkowych!

  Prezydencki projekt nowelizacji kodeksu wykroczeń. Ma wyeliminować nieuzasadnione blokowanie numerów ratunkowych Prezydent RP Andrzej Duda skierował do Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy

 • Straż miejska ukarze za uliczną sprzedaż

  strażnicy straży gminnych uprawnieni są do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, art.60³§1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń. Strażnik będzie mógł (...)

 • Kodeks wykroczeń a zniszczenie cudzego ogrodu

  Jakie konsekwencje za zniszczenie cudzego ogrodu, przewidują przepisy Kodeksu wykroczeń? W grę może wchodzić odpowiedzialność z art. 150 kodeksu wykroczeń. Przepis ten (...)

 • Kodeks wykroczeń a zakłócanie porządku publicznego

  W jaki sposób Kodeks wykroczeń sankcjonuje zakłócanie porządku publicznego? Zastosowanie tutaj znajdzie przepis art. 51 par. 1 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z tym przepisem (...)

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  środka karnego następuje po upływie trzech lat od dnia uprawomocnienia się wyroku (art. 45 § 3 kodeksu wykroczeń). W kodeksie wykroczeń przewidziano także instytucję uznania ukarania (...)

 • Kara aresztu sposobem na nieuczciwych handlarzy?

  znikomą wartość rynkową, jak jagody czy grzyby.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl handel, wykroczenie, mandat, grzywna, kodeks wykroczeń, handel uliczny, areszt

 • Zdjęcie z fotoradaru-jak uniknąć kary?

  z dnia 20 maja 1971r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. Z 2013r. Nr 482 – j.t.) oraz ustawy z dnia 24 sierpnia 2001r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2013r. Nr 395 – (...)

 • Uporczywe niepokojenie drugiej osoby a kodeks wykroczeń

  , Michalska-Warias Aneta, Bojarski Tadeusz, Piórkowska-Flieger Joanna „Najnowsze wydanie: Kodeks wykroczeń. Komentarz" Warszawa 2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie II) (...)

 • Kary za wykroczenia wzrosną dwukrotnie

  . Część z nich zebraliśmy w tabeli, którą zamieszczamy na następnej stronie. kodeks wykroczeń, grzywna, sądy, nawiązka, wykroczenia, kara pieniężna

 • Złośliwe nękanie innej osoby

  potrzeby (por. Szwarczyk Maciej, Michalska-Warias Aneta, Bojarski Tadeusz, Piórkowska-Flieger Joanna - Kodeks wykroczeń. Komentarz. Warszawa 2007 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie (...)

 • Organizacja społeczna a status pokrzywdzonego

  Michalska-Warias Joanna Piórkowska-Flieger Maciej Szwarczyk, Kodeks wykroczeń. Komentarz, Warszawa 2007 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie I) Jak się jednak wydaje nie można tego (...)

 • Przedawnienie karalności wykroczenia z art. 147 kw

  niedopełnieniu przez inną osobę ciążącego na niej obowiązku meldunkowego, podlega karze grzywny albo karze nagany. Kodeks wykroczeń przewiduje również regulacje odnoszące się do przedawnienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kodeks wykroczeń

  polecam serdecznie kodeks wykroczeń na poniższej stronie: http://dokumenty.e-prawnik.pl/kodeksy/kodeks-wykroczen/

 • Nowy kodeks wykroczeń 2012 rok.

  Witam, szukam informacji na temat nowego kodeksu karnego lub zmian w dotychczasowym kodeksie karnym. Prosze o info na priva lub odp na post. no to sobie (...)

 • Projekt ustawy o zmianie ustawy -Kodeks wykroczeń

  Witam! Jestem studentem administracji I roku. Od kilku dni zbieram informacje do napisania pracy zaliczeniowej z jednego z przedmiotów który mam na pierwszym (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)

 • KW art. 107 oraz 51 - szukam pomocy u dobrego adwokata

  Witam Na oczach policji, zarządcy budynku i sąsiadów pewien lokator wraz z przebywającymi u niego ludźmi zatruwa mi życie. Zakupiłem mieszkanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane